آزمون جامع (Big Test)‌ با هدف ارزیابی سطح هر زبان آموز در پایان هر کتاب طراحی شده است تا زبان آموزان با سطح زبان استاندارد شده و با کیفیتی مطلوب وارد دوره‌های بالاتر شوند. 

رائه‌ی مدرک رسمی پایان دوره با برگزاری آزمون جامع

آزمون جامع (Big Test) چیست؟


کلیه‌ی زبان‌آموزان در پایان هر کتاب می بایست در آزمون جامع که توسط دفتر آموزش دیاکو برگزار می‌گردد شرکت نموده و نمره‌ی حد نصاب برای رفتن به مرحله‌ی بعد را به دست آورند. بدین معنی که زبان آموزان در مقاطع S5, E6 ,PI6 ,I7 ,UI7 ملزم به شرکت در این آزمون و نیز آزمون شفاهی (مصاحبه) می‌باشند. آزمون مصاحبه شفاهی این آزمون با نظارت دفتر آموزش و جهت ارزیابی سطح مکالمه‌ی زبان‌آموزان انجام می‌گیرد.

مزایای شرکت در آزمون جامع

۱- ارزیابی اصولی و استاندارد سطح علمی زبان‌آموز به دو شیوه‌ی کتبی و شفاهی و سنجش موقعیت علمی زبان‌آموز در پایان هر کتاب.
۲- جمع‌بندی مطالب آموزش داده شده پس از اتمام هر کتاب و مروری بر آنچه که پیش‌تر تدریس شده است.
۳- قراردادن زبان‌آموز در موقعیت‌های امتحانی بزرگ با هدف افزایش اعتماد به نفس و کاهش اضطراب و ترس ناشی از آزمون‌.
۴- یک‌دست شدن زبان‌آموزان در سطوح بالاتر به لحاظ علمی در یک کلاس.
۵- دریافت مدرک پایان دوره از آکادمی زبان دیاکو

نکاتی مهم در مورد آزمون‌ها

۱- کلیه‌ی زبان‌آموزان محترم که قصد ادامه‌ی تحصیل در سطوح بالاتر(در پایان هر کتاب) را دارند ملزم به شرکت در این آزمون می‌باشند.
۲- آزمون‌های جامع رأس ساعت مقرر و در تاریخ مندرج در جدول برنامه‌ریزی برگزار می‌گردد.
۳- کارت ورود به جلسه‌ی خود را با شروع ترم از مسئولین ثبت نام حتماً دریافت نمایید. (کارت مربوطه عکسدار و ممهور به مهر مؤسسه است.)
تبصره: در روز آزمون همراه داشتن کارت ورود به جلسه الزامی است. ممتحنین آزمون از ورود زبان‌آموزان بدون کارت به جلسه‌ی آزمون جلوگیری می‌نمایند.
۴- نتایج آزمون ۷۲ ساعت پس از برگزاری آزمون به زبان‌آموزان اعلام می‌گردد.
۵- زبان‌آموز ملزم به شرکت در آزمون شفاهی که توسط دفتر آموزش انجام می‌پذیرد می‌باشد.
۶- زبان‌آموزان ملزم‌اند نیم ساعت پیش از آغازِ جلسه‌ی آزمون کتبی در آن حضور یابند.
۷- زبان‌آموزی که در روز و ساعت مقرر به دلیلی موجه نتواند در آزمون حضور یابد می‌بایست دو هفته پیشتر با مستندات و مدارک مربوطه به دفتر آموزش جهت دریافت نوبت آزمون تأخیری مراجعه نماید.

 

محتوای آزمون جامع چیست؟

۱- زمان آزمون مصاحبه شفاهی برای هر نفر بین ۷ الی ۱۰ دقیقه و آزمون کتبی حدود ۲ ساعت است. در آزمون شفاهی از دو نفر زبان آموز همزمان مصاحبه گرفته می‌شود.
۲- آزمون شفاهی شامل ۴۰ نمره و آزمون کتبی ۴۰ نمره دارد. ۲۰ نمره مربوط به نمره کلاسی است که توسط مدرس مربوطه ارايه می‌گردد. مجموع بارم ۱۰۰ نمره است.
۳- نمره‌ی بالای ۷۰ قبول، بین ۶۵ تا ۶۹ مشروط و پایین‌تر از ۶۴ مردود است.
۴- آزمون کتبی شامل مهارتهای Listening, Grammar, Vocabulary, Reading, Writing می‌باشد.
۵- پرسش‌های آزمون کتبی به دو صورت تشریحی و تستی بوده و نمره‌ی منفی برای پاسخ‌های نادرست در نظر گرفته نمی‌شود.
۶- در آزمون شفاهی،‌ سوالات از دروس کل کتاب می‌باشد و زبان آموز می‌بایست با استفاده از کلیشه‌ها و لغات مرتبط به هر درس از کتاب Speakout به سوالات اسخهای کوتاه و بلند دهد.
۷- در آزمون شفاهی چهار فاکتور مورد بررسی قرار می گیرد. روانی کلام Fluency ۱۰ نمره،‌ استفاده از کلیشه‌‌های کتاب Using Key Phrases ۱۰ نمره، تلفظ Pronunciation ۱۰ نمره و ارتباط با دیگران در مکالمه Interaction ۱۰ نمره دارد. مجموع بارم آزمون مصاحبه شفاهی ۴۰ نمره دارد. نمره‌ یاین آزمون در روند قبولی زبان آموز برای ورود به ترمهای بالاتر بسیار تاثیرگزار است.