دوره های آموزشی دیاکو

مکالمه زبان ترکی استانبولی

در طي سال هاي اخير یادگیری زبان تركي استانبولي با استقبال بسياري از ایرانیان روبه رو شده و افراد بصورت جدی پیگیر شرکت در دوره‌ّهای زبان ترکی هستند. اینکه یادگیری این زبان کانون توجه بسیاری از زبان‌آموزان ایرانی قرار گرفته دلایلی دارد که به اختصار در زیر بیان می‌کنیم.

دوره مکالمه زبان ترکی


در طي سال هاي اخير یادگیری زبان تركي استانبولي با استقبال بسياري از ایرانیان روبه رو شده و افراد بصورت جدی پیگیر شرکت در دوره‌های زبان ترکی هستند. اینکه یادگیری این زبان کانون توجه بسیاری از زبان‌آموزان ایرانی قرار گرفته دلایلی دارد که به اختصار در زیر بیان می‌کنیم.  

VpZ3DR-1551111974.jpg

 

چرا زبان ترکی؟


ترکیه کشوری در همسایگی ایران با وسعتی پهناور و با تاریخ و فرهنگی غنی در قسمت شمال غربی ایران واقع شده است. این کشور همواره به دلیل جذابیت‌های توریستی، آب و هوای چهارفصل، مساجد ومکان‌های زیبا، ‌هتل‌های لوکس و تمیز، مرکز خرید‌های بزرگ و هیجان انگیز و تورهای مسافرتی نسبتا ارزان مقصد بسیاری از گردشگران از سراسر دنیا بخصوص از ایران می‌باشد. ایرانیان در هر فصل با اهداف تجاری و تفریحی و به همراه خانواده و دوستان خود به این کشور سفر می‌کنند. خصوصا فصل بهار و تابستان از آن جمله زمان‌هاییست که روزانه بیش از ده‌ها پرواز از ایران به مقصد شهر‌های ترکیه مسافرین ایرانی جابجا می‌شوند.

ترکیه همچنین با داشتن مراکز علمی و دانشگاه‌ّهای معتبر و بین‌المللی با رنکینگ بالا مورد توجه دانشجویان نیز است. دانشجویان ایرانی در بسیاری از رشته‌های مهندسی، معماری، هنر،‌ پزشکی ودندانپزشکی برای ادامه تحصیل دانشگاه‌های درجه اول ترکیه را انتخاب می‌نمایند. علاوه بر این و با توجه به افزايش قيمت ارز در ايران، بسياري از دانشجويان به اين فكر مي افتند كه يكي از دانشگاه‌هاي تركيه را براي ادامه تحصيل انتخاب كنند چرا که بسيار ارزان تر از دانشگاه هاي ساير كشورها هستند.


دليل مهم ديگري كه ميتوان به آن اشاره كرد فرصت‌های شغلی است که بعضا در ترکیه برای ایرانیان وجود دارد. در شهرهای مهم و پرجمعیت ترکیه از جمله استانبول، آنکارا، ازمیر و ... با داشتن اقتصاد قوی وحجم توريست بالا، كمتر كسي پيدا ميشود كه بيكار بماند. از آنجاییکه بسیاری از ایرانیان شرکای تجاری ترک زبان دارند، دانستن زبان ترکی براي داشتن يك كسب وكارموفق ودرآمدزا بسيار حائز اهميت است.

موضوع بعدي كه ميخواهيم به آن اشاره كنيم بحث داغ مهاجرت ميباشد كه اين روزها ذهن هرفرد را به خود مشغول كرده است. همانطور كه ميدانيد درحال حاضر ايران بهترين روابط تجاري واقتصادي را با تركيه دارد واخيرا تمايل زيادي ازخود براي گرفتن مهاجر بخصوص ازنوع خريد ملك نشان ميدهد.
 

bJx7by-1565084300.jpg

 

دوره‌های زبان ترکی در دیاکو

ما اينجا در دياكو سعي براين داريم که با سيستم آموزشي منظم وهدفمند شما را در يادگيري مطلوب اين زبان همراهي كنيم. ما در دیاکو ترکی استانبولی را با متد آموزشی کتاب İstanbul آموزش می دهیم.
این مجموعه شامل ۵ کتاب می باشد:
_کتاب A1,A2 در سطوح پایه
_کتاب B1,B2 در سطوح متوسط
_کتاب C1 در سطح پیشرفته
هر کتاب شامل ۶ بخش می باشد که در هر بخش در زمینه های: مکالمه، دستور زبان، خواندن و نوشتن آموزش داده شده است.
این کتاب در سال ۱۹۳۳ توسط دانشگاه استانبول طراحی گردیده است و مجموعه ای بی نظیر در خصوص آموزش زبان ترکی به غیر ترک زبانان است.
زبان آموزان می توانند پس از گذراندن دوره های این کتاب در حدود یک سال و نیم؛ در آزمون های TÖMER شرکت نموده و نمره مطلوبی را جهت اخذ پذیرش دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی و هم چنین اخذ اقامت کشور ترکیه را کسب کنند.
نکته ی بسیار مهم این است که موسسات آموزش زبان ترکی در خودِ کشور ترکیه نیز، برای دوره های آمادگی آزمون TÖMER از کتاب استانبول استفاده میکنند.

 

ZXA8fl-1551112024.jpg

 

آزمون TOMER  چیست؟


در سال ۱۹۸۴ (تومر) TOMER، مرکز برنامه ریزی و تحقیقات زبان ترکی و زبان های خارجی مرتبط به دانشگاه آنکارا با هدف آموزش زبان ترکی به همه افراد در تمام نقاط جهان که زبان مادری آنها ترکی نیست تاسیس و راه‌اندازی شد. در آزمون تومر، ارزیابی و سنجش مهارت‌های زبان ترکی استانبولی در دو مرحله بصورت کتبی و مصاحبه شفاهی صورت می‌پذیرد. حداقل امتیاز ۷۰ از مجموع ۱۰۰ نمره می‌بایست توسط داوطلب کسب شود تا نمره قبولی به آن تعلق گیرد. مدرک تومر به داوطلبینی که موفق به کسب نمره قبولی شده باشند ارسال می‌گردد.

 

RPjswE-1551111998.jpg

 

مدارک لازم جهت ثبت نام آزمون بین المللی TOMER

جهت ثبت نام این آزمون پاسپورت یا ترجمه شناسنامه به همراه یک قطعه عکس با هزینه آزمون را به همراه داشته باشید. هزینه آزمون TOMER برای آزمون SERTIFIKA و یا آزمون DIPLOMA مبلغ ۱۵۰ یورو می‌باشد. مدارک و هزینه آزمون می‌بایست به مرکز ثبت نام آزمون TOMER جهت نام نویسی تحویل داده شود. آزمون بصورت آنلاین برگزار می‌شود و حدود سه روز مانده به روز آزمون از محل اصلی برگزاری آزمون اطلاعات فرد ثبت نام شده به همراه نام کاربری و رمز عبور جهت ورود به سایت UTS ارائه می‌شود.
این آزمون در سه سطح temel , orta , yüksek که به معنای پایه، متوسطه و پیشرفته می باشد طبقه بندی شده است. این سه سطح معادل مدارک بین المللی اروپا یعنی A2, B1, C1 می‌باشد. آزمون هر یک از این سطوح شامل ۱۰۰ سوال است که مدت ۳ ساعت به طول می‌انجامد.

جهت کسب اطلاعات بیشترو شرکت در کلاسهای ترکی در دیاکو با مشاورین ما تماس بگیرید.
 

چنانچه همچنان در خصوص نحوه برگزاری کلاس های گروهی در دیاکو سوالاتی در ذهن دارید همین حالا با شماره ۷۲۱۱۴ تماس بگیرید.