دوره های آموزشی دیاکو

دوره تربیت مدرس TESOL CANADA

آکادمی زبان دیاکو از تیر ماه ۹۷(جولای ۲۰۱۸) طی توافقنامه ای مشترک با TESOL CANADA ، به عنوان نماینده رسمی این سازمان بین المللی در ایران معرفی شد.

آکادمی زبان دیاکو از تیر ماه ۹۷ (جولای 2018) طی توافقنامه ای مشترک با TESOL CANADA ، به عنوان نماینده رسمی این سازمان بین المللی در ایران معرفی شد. برای مشاهده لینک نمایندگی های TESOL CANADA اینجا را کلیک کنید.
بر اساس توافق صورت گرفته، کلیه دوره های آموزشی تیسول بین المللی شامل "تربیت مدرس زبان مختص آموزش به بزرگسالان"، "تربیت مدرس مختص انگلیسی تجاری"، "تربیت مدرس مختص آموزش کودکان" تحت سیلابس TESOL CANADA و ارائه ی مدرک بین المللی به علاقه مندان در ایران ارائه می گردد. کلیه مدارک بین المللی دارای تاییدیه رسمی از وزارت امور خارجه و اداره کار و آموزش و پرورش کانادا میباشد. در ضمن زبان آموزان عزیز میتوانند پس از دریافت مدرک با ورود به سایت تیسول کانادا به آدرس WWW.TESOLCANADA.ORG  جهت مشاهده کد رهگیری خود اقدام نمایند.


 hgRx1V-1549530124.jpg
 

تیسول (TESOL) چیست ؟
  

کلمۀ TESOL مخفف عبارت Teaching English to Speakers of Other Languages (تدریس زبان انگلیسی به افرادی که زبان اصلی آنها انگلیسی نیست) میباشد که یک مدرک بین المللی و بسیار مهم جهت تدریس زبان انگلیسی می‌باشد. بطوری که دارندۀ این مدرک بعنوان مدرس بین المللی زبان انگلیسی معرفی میشود و میتواند در تمامی دنیا در آموزشگاه ها و کالجهای دولتی و خصوصی مشغول به کار شود. این مدرک از معتبرترین مدارک تدریس زبان انگلیسی در دنیا میباشد. 

 

فواید ارائه مدرک TESOL  چیست؟


در حال حاضر اکثر موسسات آموزشی در کشورهای دنیا به سوی این مدرک گرایش پیدا کرده اند و داشتن این مدرک را برای استخدام مدرس ضروری میدانند. فوائد ارائه چنین مدرکی عبارت است: 
۱- ارائه یک الگو و طرح منسجم جهانی و تعریف یک استاندارد بین المللی منسجم برای تدریس زبان انگلیسی
۲- جلوگیری از اعمال سلیقه شخصی در تدریس که در کشور ما بسیارشایع میباشد.
۳-  انتخاب مدرس برحسب استاندارهای جهانی و جلوگیری از انتخاب برحسب سلیقه یا روابط شخصی.
۴- اعتماد بیشتر والدین و فراگیران به مؤسساتی که مدرسان آن دارای مدرک بین المللی تدریس زبان انگلیسی TESOL میباشند.
۵- آسانتر شدن کار مدیران مؤسسات و مراکز علمی در انتخاب معلمان شایسته و باسواد جهت تدریس 
۶-  ضروری نبودن برگزاری آزمونهای تعیین سطح جهت استخدام مدرس برای کسانی که دارای این مدرک میباشند.

 

r079H_-1549530461.jpg

 

چرا یک معلم زبان باید TESOL داشته باشد؟

۱- قابلیت و داشتن فرصتهای شغلی مناسب در کشورهای مختلف 
۲- استاندارد سازی سطح مهارتهای تدریس خود با تراز بین المللی و همگام با مدرسین زبان در دنیا
۳- اهتمام به امر تدریس و کسب درآمد خصوصاً برای پوشش هزینه تحصیل حتی برای کسانی که در کشورهای دیگر در رشتههای دیگر تحصیل مینمایند.
۴- کسب سهم بیشتری از بازارِ پر رقابت تدریس در بین معلمان و دارای قدرت بالا در پیشنهادِ رقم حق التدریس دریافتی از سوی موسسات و آموزشگاهها

 

تیسول کانادا TESOL CANADA
 

گواهی TESOL CANADA با هدف ارائه برترین سطح استاندارد در جهان، دوره های آموزشی مدرس و مترجم زبان های انگلیسی، فرانسه، اسپانیائی و ۱۱ زبان رایج دیگر را فراهم آورده و مطابق با استاندارد های بین المللی به طور گسترده در کانادا و سراسر جهان ارائه می دهد. در اکثر کشورها، دیپلم TESOL صادره از کانادا هم تراز با مدرک کاردانی و در کانادا و آمریکا معادل یک سال یا ۴۲ واحد دانشگاهی بوده و می تواند درب های بیشتری را بروی فرصت های شغلی و ادامه تحصیل بگشاید. مراکز آموزش زبان در جهان، اکنون با دقت بیشتری اساتید خود را انتخاب می کنند و گواهی TESOL CANADA با ۲۴ سال سابقه در کانادا و سایر کشورها، جایگاه خود را در بین استانداردهای کسب نیروی انسانی در صنعت آموزش تثبیت کرده است. هر روز تعداد فراوانی از اساتید زبان از کشورهای خاور میانه و آسیائی تقاضا دارند در کشور خودشان دوره های TESOL را بگذرانند و گواهی معتبری با مُهر و تأیید وزارت کار و امور خارجه کانادا دریافت کنند در شغل حرفه ای خود ارتقاء یابند. وزارت کار و نیروی انسانی کانادا تأثیر مثبت دارندگان این گواهی را درکانادا  مورد بررسی قرار داده و آن را معتبر شناخته و تأئید کرده است.
 
 
 

چرا گواهی  CANADA TESOL؟ 


از آنجائیکه تعداد اشخاصی که به جمع گروه زبان آموزان ملحق می شوند بطور روزمره در سطح جهان رو به افزایش است، نیاز مبرم و تقاضا برای اساتید مجرب و آموزش دیده مطابق با استانداردهای جهانی و دارای گواهی معتبر نیز رو به افزایش است. مدارس زبان در سراسر جهان اکنون با دقت بیشتری اساتید خود را انتخاب می کنند. اساتید زبان در کشورهای خاور میانه و آسیا که تقاضا دارند در کشور خودشان دوره های TESOL را بگذرانند و گواهی معتبری با مُهر و تأیید وزارت کار و امور خارجه کانادا دریافت کنند از طرق مختلف با CANADA TESOL تماس می گرفتند. بنا به تقاضای آنان، هم اکنون در کشورهای کانادا، ایاالت متحده، مکزیک، کاستاریکا، کره جنوبی، چین، تایلند، هند، پاکستان و ایران این امر اجرائی گردیده و اخذ این گواهی منجر به ارتقاء مقام و حقوق فوری آنان شده و درب هائی از فرصت های شغلی در سراسر جهان را برای آنان گشوده است. 
فارغ التحصیلان با داشتن این گواهی معتبر بین المللی، قادرند با حدقل هزینه در کشور خود آموزش دیده و به کاریابی پرداخته و دستمزدی مطابق با توانائی و مدرک معتبر خود دریافت نمایند و زندگی حرفه ای خود را آغاز کنند.
 

مزیت‌های دریافت گواهینامه تیسول کانادا شامل:
۱- این مدرک نیاز به تمدید ندارد
۲- این دوره‌ها توسط اساتید مجرب بین‌المللی تدریس می‌شود.
۳- گواهینامه‌ها مستقیما توسط تیسول کانادا  صادر می‌شود و دارای اعتبار از وزارت اموزش و پرورش کانادا و وزارت کار کانادا می باشد.
۴- دارندگان گواهینامه تیسول کانادا می‌توانند در هر جای دنیا به کار مشغول شوند.
 

دوره ها
 

اخذ گواهی TCCT
دوره ها بصورت مجازی، هیبرید و حضوری اجرا می گردد. اما برای کشورهای آسیائی و خاورمیانه، بر اساس تقاضا و تجارب کسب شده، دوره ها به صورت حضوری اجرا می شوند. به این منظور، دوره ای فشرده به مدت ۱۲ روز برای دارنده گان مدارک کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های مرتبط و همینطور دارندگان 5.7 IELTS و کسانی که حداقل ۵ سال است بطور رسمی به تدریس زبان در سطوح پیشرفته فعالیت دارند اجرا می شود. و در پایان دوره، متقاضیانی که با موفقیت Exam Board را بگذرانند دیپلم (TRAINER CERTIFIED CANADA TESOL) TCCT دریافت می کنند. فارغ التحصیلان قادرند رسماً دوره های زیر را در کلاس های حضوری به متقاضیان آموزش دهند.

 تدریس آکادمیک، تجاری و حرفه ای

 گواهی های TAE و TBE به منظور تربیت مدرسِ زبان جهت آموزش مدیران و مسئوالن جهان تجارت، و همچنین پزشکان، پرستاران، روانکاو ها، داروساز ها و اساتید دانشگاه های فرهنگی، علمی، فنی، معماری، مهندسی و هنر و طراحی ارائه گردیده است.


 
waSgBq-1549529686.jpg

 

اهداف دوره :


 
-    آشنا نمودن اساتید زبان به جدیدترین روشهای آموزش زبان انگلیسی .
-    بروز رسانی اطلاعات و دانش تدریس مدرس و کسب مهارت های لازم برای تدریس انگلیسی در کشورهای دیگر .
-    دادن کلاس به مدرس در جریان ۳ ترم آموزشی و کنترل دقیق جهت کسب اطمینان از استفاده تکنیک ها و مهارت های آموزش داده شده در جریان دوره .
-    آشنا نمودن مدرس با سایر مدرس ها در کشور های دیگر از طریق سایت تیسول کانادا .
-    امکان فراهم نمودن بازار کار برای متقاضیانی که قصد دارند در خارج از ایران تدریس نمایند .
-    اعطای گواهی نامه معتبر و بین المللی از تیسول کانادا جهت اعتبار بخشیدن به رزومه مدرس.
-    کسب دانش موضوعی و آشنایی با اصول آموزش موثر
-    به دست آوردن طیفی از مهارت‌های عملی برای آموزش زبان به بزرگسالان
-    نشان دادن توانایی شرکت‌کنندگان در به کار‌گیری آموخته‌ها در یک محیط آموزشی واقعی

 

دوره‌های تیسول در دیاکو

 

دوره TESOL FOUNDATION
شرکت این دوره به علاقه مندان به تدریس زبان که سابقه تدریس نداشته و یا به تازگی به حرفه تدریس روی آورده‌اند پیشنهاد می‌گردد. طول دوره ۶ هفته شامل ۵۰ ساعت کلاس تئوری و ۵۰ ساعت شامل کار عملی، گزارش نویسی و دمو  می‌باشد.  متقاضیان جهت شرکت در این دوره می‌بایست در آزمون ورودی آن شرکت نموده یا نمره ای معادل ۶ در آزمون IELTS داشته باشند. 

 

دوره TESOL ADVANCED
این دوره مختص مدرسینی است که سابقه بیش از یکسال تدریس دارند و نیاز به یک مدرک معتبر بین المللی هستند. طول دوره ۶ هفته شامل ۵۰ ساعت کلاس تئوری و ۳۰ ساعت شامل کار عملی، گزارش نویسی و دمو  می‌باشد. متقاضیان جهت شرکت در این دوره می‌بایست در آزمون ورودی آن شرکت نموده یا نمره ای معادل ۷ در آزمون IELTS داشته باشند. 
 


چنانچه در خصوص شرکت در دوره‌‌های  تیسول سوالی دارید از طریق تلفنهای آکادمی زبان دیاکو به شماره ۲۲۲۲۳۸۱۰ و ۲۲۲۲۳۸۷۰ تماس حاصل نمایید.

چنانچه همچنان در خصوص نحوه برگزاری کلاس های گروهی در دیاکو سوالاتی در ذهن دارید همین حالا با شماره ۷۲۱۱۴ تماس بگیرید.