دوره های آموزشی دیاکو

آمادگی آزمون PTE

آزمون PTE از آن دسته آزمون های معتبر و بین المللی است که امروزه توسط اداره مهاجرت استرالیا و کلیه دانشگاه های استرالیا و نیوزلند مورد قبول و پذیرش میشود. PTE که مخفف عبارت Pearson test of Englishاست توسط مرکز آموزش Pearson طراحی شده و در سالهای اخیر جایگزین مناسبی برای آزمون IELTS شده است.

 

☑️ PTE چیست؟

با توجه به رشد روز افزون آمارافرادی که تمایل به خروج از کشور و مهاجرت دارند، ‌موضوع آزمونهای بین المللی و نمره زبان به عنوان یکی از مهمترین و اصلی ترین فاکتورها برای شروع این مسیر می باشد. 
اساسا آزمونهای بین المللی بدین منظور طراحی شده اند تا سطح زبانی و میزان دانش افراد در چهار مهارت اصلی زبان را بصورت استاندارد مورد ارزیابی قرار دهند. از اینرو است که اکثر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در جهان برای ارائه پذیرش به دانشجویان، از آنها نمره ای مشخص از یکی از آزمون های بین المللی و معتبر را درخواست دارند. 
حتی در مواردی که افراد برای اقدام به مهاجرت به کشوری دیگر (خصوصا کشور های انگلیسی زبان) اداره مهاجرت آن کشورهمراه با مدارک شغلی و رزومه کاری از آنها مدرک معتبر زبانی میخواهند. در غیر اینصورت دریافت هرگونه ویزای مهاجرتی اعم از کاری، سرمایه گذاری و یا کار آفرینی به مشکل برخورده و اساسا غیر ممکن است. 
 

VqG9Kd-1545494446.jpg

 

☑️ چرا PTE؟

آزمون PTE  از آن دسته آزمون های معتبر و بین المللی است که امروزه توسط اداره مهاجرت استرالیا و کلیه دانشگاه های استرالیا و نیوزلند مورد قبول و پذیرش میشود. PTE که مخفف عبارت Pearson test of English است توسط مرکز آموزش Pearson  طراحی شده و در سالهای اخیر جایگزین مناسبی برای آزمون IELTS شده است. آزمون PTE  آزمون کامپیوتری است و چهار مهارت اصلی زبان را مورد ارزیابی قرار می دهد. بدین منظور زبان آموز می بایست تا حدودی آشنا با کامپیوتر خصوصا کیبورد و تایپ باشد. چرا که در بخش نوشتاری Writing ، زبان آموز می بایست متون مربوط به بخشهای نوشتاری را تایپ کند.
این آزمون امروز طرفداران زیادی  در بین زبان آموزان خصوصا آنان که قصد ادامه تحصیل و یا مهاجرت به استرالیا را دارند پیدا کرده است و بسیاری ترجیح می دهند PTE  را جایگزین آزمون  IELTS  نمایند. 
سیستم نمره دهی آزمون PTE  از نمره ۱۰ تا ۹۰ برای هر مهارت می باشد. برای ویزای مهاجرتی به استرالیا نمره ۵۰ در هر مهارت از PTE معادل نمره ۶ IELTS  نمره ۶۵  معادل ۷ آیلتس و نمره ۷۹ معادل ۸ آیلتس می باشد. 
آزمون PTE  در عین حال آزمونی جالب است به گونه ای که مهارت های زبانی شما بصورت تلفیقی مورد ارزیابی قرار می گیرد به عنوان مثال در بخش Read Aloud  (با صدای بلند خواندن) ضمن ارزیابی روان خوانی  شما در مهارت گفتاری Speaking، سطح مهارت خواندن Reading نیز سنجیده می شود و امتیازات در مهارتهای مختلف توسط رایانه با دقت و به درستی تقسیم می گردد. 

 

Z1koAR-1545494471.jpg☑️ PTE  در دیاکو 

برای شرکت در دوره های PTE  دانش زبانی با حداقل سطح Pre-Intermediate  لازم است . بدین منظور از زبان آموزان درخواست می گردد قبل از هر چیز در آزمون تعیین سطح شرکت نمایند. 
زبان آموزان با سطح زبانی Pre-Intermediate  و شرکت در دوره های PTE به نمره ای بین ۵۰  تا ۶۵ دست می یابد. چنانچه با سطح زبانی Intermediate  وارد این دوره شوید در پایان میتوانید به نمره ۶۵ دست یابید و اما زبان آموز با سطح Upper-Intermediate   شرکت در دوره های PTE  در دیاکو توانایی کسب نمره ۷۹ را خواهند داشت.  برای معادل سازی حدودی نمرات آیلتس با پی تی ای به جدول زیر دقت کنید:
I0v50p-1546167086.jpg

 البته باید توضیح دهیم که دوره های PTE  تا حد زیادی بر روی تکنیک ها  و شگرد‌های این آزمون تمرکز دارد. کتب کمک آموزشی و مرجع توسط مدرسین دوره معرفی می گردد و زبانآموز با یک برنامه ریزی فشرده و منسجم میبایست بتواند در مدت زمان چهار ماه و نیم دوره در دیاکو سطح زبانی خود را ارتقا بخشد. 
زبان آموز دوره PTE با تقویت دانش عمومی و آکادمیک زبانی خود و همراه با آن شرکت  در کلاس ها و یادگیری تکنیک های آزمون خطا می تواند به نمره دلخواه خود دست یابد. 

دوره های PTE  در دیاکو به ۶ دوره  شامل ۴ ترم دوره‌های Pre-PTE  و ۲ ترم  PTE  تقسیم شده است.  دوره Pre-PTE 1,2  مختص ورود زبان آموزان با سطح زبانی Pre-Intermediate یا پیش‌متوسطه  و دوره PRE-PTE 3, 4 مختص ورود زبان آموزان با سطح زبانی Intermediate یا متوسطه می‌باشد.
دوره‌های PTE  مختص ورود زبان آموزان با سطح زبانی Upper-Intermediate یا بالاتر از متوسطه  است.


هدف گذاری در در دوره های Pre-PTE بر روی گرامر، دامنه واژگان آکادمیک، کالوکیشن‌ها، عبارات اسمی (که نقشی کلیدی در این آزمون دارند)، مهارت شنیداری Listening و دیگر مهارتهای زبانی  میباشد و زبان آموزان با تکنیک های آزمون PTE بصورت پایه ای آشنا می شوند. زبان آموزان در پایان دوره PTE می توانند در آزمون آزمایشی PTE که توسط دیاکو برگزار می شود شرکت کنند. کارنامه آزمون آزمایشی شما توسط مدرس و یا سوپروایزر دپارتمان مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته و شما را از نقاط ضعف و قوت خود آگاه می نماید. شرکت در آزمون آزمایشی PTE،‌ قبل از حضور در آزمون اصلی اکیداً به داوطلبین توصیه می گردد. 

 

g4vOAb-1549110216.jpg

 

☑️ آزمون‌های آزمایشی PTE در دیاکو

آزمون‌های آزمایشی PTE در هر روز در دیاکو (مجهزترین مرکز تخصصی آزمون PTE در تهران) در حال برگزاریست. آزمون PTE از آن دسته  آزمون‌هایی است که می‌بایست آن را حتما در محیطی شبیه‌سازی شده به آزمون اصلی انجام داد. آکادمی زبان دیاکو این امکان را برای شما فراهم کرده تا آزمون آزمایشی PTE را در فضایی به مانند مراکز اصلی آزمون انجام داده و کارنامه ریپورت شده شما از پیرسون توسط مدرسین مجرب PTE در دیاکو آنالیز می‌شود. در آنالیز کارنامه به شما توصیه‌های لازم در خصوص اینکه در چه مهارتی نیاز به تمرین بیشتر دارید گفته می‌شود. ضمنا آخرین نکات ریز و تاثیرگزار در دستیابی به نمرات ۶۵+ و ۷۹+ در آزمون PTE به شما یادآوری می‌شود. مسئولین دپارتمان PTE در آکادمی زبان دیاکو با ایجاد و راه‌اندازی دو لابراتوار مجهز در شعبه VIP موسسه واقع در خیابان شریعتی در نظر دارند تا ضمن فراهم نمودن فضایی منحصر به‌فرد و استاندارد به داوطلبین عزیز در دستیابی به نمره مورد نظر خود در این آزمون کمکی شایان نمایند. 
 

_zlxHu-1556778869.jpg

 

☑️ طول دوره PTE در دیاکو

هر دوره PTE  یا Pre_PTE  مدت زمان ۵ هفته به طول می انجامد. کلاسهای گروهی معمولا بصورت ۲ روز در هفته (هر روز ۲ ساعت) ارائه می گردد. در مجموع هر دوره شامل ۲۲ ساعت آموزش است. بطور کلی مدت زمان دوره های PTE که جمعا ۶ ترم می‌باشد بصورت نیمه فشرده (۸ ساعت آموزش در هفته) در دیاکو جمعا ۴/۵ ماه می باشد. 

به داوطلبین با فرصت بسیار محدود توصیه می‌گردد در کلاسهای خصوصی PTE شرکت نمایید.

چنانچه همچنان در خصوص نحوه برگزاری کلاس های گروهی در دیاکو سوالاتی در ذهن دارید همین حالا با شماره ۷۲۱۱۴ تماس بگیرید.