دوره های آموزشی دیاکو

دوره آیلتس (IELTS)

آزمون آیلتس برگرفته شده از سرواژگان International English Language Testing System (IELTS) می باشد. آیلتس (IELTS) یک آزمون جهانی جهت ارزیابی دانش زبانی زبان آموزان در سراسر دنیا است و همچنین پر مخاطب ترین آزمون بین المللی زبان انگلیسی به شمار می آید. آیلتس (IELTS) یک آزمون بریتانیایی و یکی از با ارزش ترین آزمون های زبان انگلیسی در جهان میباشد که توسط شورای فرهنگی بریتانیا (British Council) و مرکز آیلتس استرالیا (Idp) برگزار میشود. صدها مرکز برگزاری آزمون در سراسر دنیا تحت نظارت این دو سازمان بزرگ و جهانی، هدایت و اجرای این آزمون را به عهده دارند.

 

🔴 IELTS (آیلتس) چیست؟

آزمون آیلتس برگرفته شده از سرواژگان International English Language Testing System می باشد. آیلتس (IELTS) یک آزمون جهانی جهت ارزیابی دانش زبانی زبان آموزان در سراسر دنیا است و همچنین پر مخاطب ترین آزمون بین المللی زبان انگلیسی به شمار می آید و افراد زیادی برای موفقیت در این آزمون در دوره آیلتس ثبت نام می کنند.
آیلتس (IELTS) یک آزمون بریتانیایی و یکی از با ارزش ترین آزمون های زبان انگلیسی در جهان میباشد که توسط شورای فرهنگی بریتانیا (British Council) و مرکز آیلتس استرالیا (Idp) برگزار میشود. صدها مرکز برگزاری آزمون در سراسر دنیا تحت نظارت این دو سازمان بزرگ و جهانی، هدایت و اجرای این آزمون را به عهده دارند.

آزمون بین المللی آیلتس (IELTS) در دو سطح جنرال (General) و آکادمیک (Academic) برگزار میشود.
آزمون آکادمیک برای افرادی است که هدف تحصیل در مراکز عالی و آموزشی و دانشگاه ها در کشور مقصد را دارند. آزمون جنرال مختص افراد غیر دانشجویی میباشد. این آزمون نسبت به آیلتس آکادمیک ساده تر است. افرادی که قصد کار، مهاجرت و یا گذراندن دوره های فنی حرفه ای را دارند باید در آزمون جنرال آیلتس شرکت کنند.
متقاضیان آزمون باید بدانند که نمره دهی آیلتس از ۰ تا ۹ سطح دانش زبانی را مشخص نموده و قبولی یا مردودی ندارد. لذا افراد با توجه به نمره اعلام شده جهت پذیرش از سوی سازمان یا دانشگاهِ مورد نظرشان باید برای کسب نمره دلخواه بکوشند.
به عنوان مثال نمره ۵ سطح متوسط و نمره ۶ به بالا سطح مسلط و خوب به حساب می آید. 

BIPPin-1545489722.jpg


 🔴 دوره آیلتس دیاکو 

برای موفقیت در یک آزمون بین المللی عوامل متعددی تاثیر گذار هستند. برنامه ریزی دقیق  آموزشی متناسب با سطح زبان آموز، نظم و انضباط در برگزاری دوره، مدرسین جدی و دلسوز که بتوانند زبان آموز را در مسیر درست هدایت نمایند، شرکت در آزمونهای آزمایشی مستمر، مطالعه آزاد در طی شبانه روز و انگیزه و هدفمند بودن خود زبان آموز از جمله این عوامل هستند. 
دیاکو پس از تجربه ۱۵ سال آموزش هزاران زبان آموز خصوصا در دوره های آمادگی آزمون آیلتس که یک آزمون بین المللی است، این توانایی را دارد تا با رعایت اصول دقیق و استاندارد آموزشی و بهرمندی از منتخب مدرسین IELTS  در تهران کلاسهای آموزشی را با کیفیتی متفاوت ارائه دهد. 
حضور، تعیین سطح و کلاسبندی صدها داوطلب  شرکت در آزمون‌های IELTS در کلاسهای دیاکو در هر ترم نشانه اعتماد داوطلبین IELTS به دیاکو در طی سالهای اخیر است. 
برنامه ریزی و هدف اصلی دپارتمان  IELTS دیاکو بر آموزش و آماده سازی داوطلبین آزمون IELTS برای دریافت نمره ۷ و به بالا در هر مهارت است. 


🔴 بخش بندی دوره آیلتس


دوره های آمادگی IELTS در دیاکو به ۴ دوره زیر تقسیم شده است:

1️⃣ دوره IELTS Foundation شامل ۲ ترم 
2️⃣ دوره IELTS Developing شامل ۲ ترم 
3️⃣ دوره IELTS Progressive شامل ۲ ترم 
4️⃣ دوره IELTS Advanced  شامل ۱ ترم 

cminM2-1545490270.jpg


1️⃣ دوره IELTS FOUNDATION

این دوره برای زبان آموزان علاقه مند به حضور در دوره آیلتس با دانش زبانی  انتهای Elementary و یا ابتدای Pre-Intermediate  طراحی شده است. کتاب اصلی Mindset for IELTS در طول این دوره در طی ۲ ترم ۳۲ جلسه ای معرفی می شود. 
در این دوره ضمن آشنایی داوطلبین با چهار مهارت اصلی IELTS بصورت مقدماتی، بر ارتقا سطح واژه و گرامر نیز می باشد.
از اینرو در دپارتمان IELTS در دیاکو،  کتب کمک آموزشی برای تقویت بیشتر مهارتهای زبانی در کنار کتاب اصلی به زبان آموزان معرفی می شود.
کتاب جذاب Active Reading 1 برای تقویت مهارت Reading (خواندن) معرفی شده است. برای تقویت و تمرین گرامر کتاب جدید Oxford English Grammar Course در این دوره ها کار می شود. در کتاب Key Words for Fluency لغات بر اساس موضوعات مختلف دسته بندی شده و طیف وسیعی از کلماتِ پر کاربردِ آکادمیک و کالوکیشن ها به داوطلبین معرفی می شود. از آنجاییکه دانستن لغات کاربردی و ضروری درآزمون IELTS کمک شایانی به داوطلبین در کسب نمره ی بالا در هر چهار مهارت می کند، از ترم FOUNDATION  تمرکز در کلاسهای دیاکو بر دانش زبان عمومی داوطلب خصوصاً در زمینه واژه (Lexical Resource) و گرامر (Grammatical range) می باشد.
دوره IELTS FOUNDATION در سیستم آموزشی دیاکو در چهار ترم ۱۵ جلسه ای برگزار می گردد.
تاکید می شود که زبان آموز با دانش زبانی (پایان مقدماتی) Elementary و یا ابتدای Pre-Intermediate  مجاز به شرکت در کلاسهای  IELTS  از ترم FOUNDATION  می باشد. طول کل این دوره ۳ ماه است.

 

2️⃣ دوره IELTS DEVELOPING

دوره IELTS DEVELOPING مناسب برای زبان آموزان سطوح  (پیش متوسطه) Pre-Intermediate که نیازمند دریافت نمره IELTS هستند می باشد. با پشت سر گذاشتن این دوره توقعِ آن می رود که داوطلب بتواند براحتی تا نمره ۵/۵ در هر مهارت دست پیدا کند.

در این دوره در دیاکو هر چهار مهارت اصلی IELTS شامل (Speaking, Listening, Reading, Writing) بصورت تفکیک شده در غالب کتبِ مجزا آموزش داده می شود. استفاده از کتاب Mindset for IELTS 1 این امکان را می دهد تا ضمن آماده سازی داوطلبین در مهارتهای اصلی IELTS، طیف وسیعی از لغات و موضوعات اصلی گرامر در IELTS را فرا گیرند. این مجموعه کتب در حال حاضر از پرطرفدارترین کتابهای IELTS در موسسات و مراکز آموزشی در سراسر دنیا می باشد.
در مجموعه ی Mindset for IELTS آموزش گام به گامِ سرفصلهای آزمون IELTS در سطح (پیش متوسطه) A2 کمک بسیار زیادی در بالارفتن اعتماد به نفسِ داوطلب می کند. تکنیک های آزمون IELTS در هر مهارت به زبان ساده بیان شده و تمرین های متعدد در هر درس کمک می کند تا مطالب و موضوعاتِ هر درس در ذهنِ داوطلب بخوبی جا بیفتد.
دوره IELTS DEVELOPING در سیستم آموزشی دیاکو در ۲ ترم ۳۲ جلسه ای برگزار می گردد.  طول کل این دوره ۳ ماه است.

 

oolm1k-1620468272.jpg


 

3️⃣ دوره IELTS PROGRESSIVE

دوره IELTS PROGRESSIVE به عنوان دوره اصلی آیلتس در دیاکو بوده و زبان آموزان با سطح زبانِ متوسطه (Intermediate) و به بالا برای کسب نمره ۶/۵ و بالاتر در IELTS مجاز به شرکت در آن می باشند. 
حتی زبان آموزانیکه پیشتر آزمون IELTS را داده ولی به نمره ی دلخواه خود دست پیدا نکرده اند شرکت در این دوره بسیار توصیه میگردد. 
دوره IELTS PROGRESSIVE در دیاکو با کتاب IELTS for Mindset 2 و با تاکید بر چهار مهارت اصلی آزمون IELTS شامل (Speaking, Listening, Reading, Writing) برگزار می گردد. هدف اصلی در این دوره ارتقاء سطحِ دانشِ زبان آموز تا حدی است که بتواند به نمره ۶/۵ و یا ۷ دست پیدا کند. از اینرو کتب کمک آموزشیActive Reading 3 برای تقویت مهارت خواندن Reading و  Vocabulary for IELTS  مخصوص یادگیری  لغت در کنار کتب اصلی نیز به داوطلبین معرفی و در دوره ها کار می شود. در دوره IELTS PROGRESSIVE دروس بصورت طبقه بندی شده و به تفکیک هر مهارت به داوطلب آموزش داده می شود. تکنیک های اصلی IELTS در هر مهارت به داوطلب معرفی شده و در کلاس های درس، حل تست و تمرین بصورت مستمرانجام می پذیرد.
در کتاب Vocabulary for IELTS، لغات متناسب با هر موضوعِ IELTS دسته بندی شده و داوطلب براحتی می تواند طیف وسیعی از لغاتِ آکادمیک را به ذهن سپرده و در مهارتهای IELTS به نمرات عالی دست یابد.

در کتاب Oxford English Grammar Course به عنوان کتاب کمک آموزشی گرامر، تاکید و تمرین بر نکاتِ گرامری است که داوطلب در آزمونِ IELTS خصوصاً در مهارت نوشتاری (Writing) و مهارت گفتاری (Speaking) به آنها نیاز دارد.

دوره IELTS PROGRESSIVE در سیستم آموزشی دیاکو در ۲ ترم ۳۲ جلسه ای برگزار می گردد.  طول کل این دوره ۳ ماه است.


 

4️⃣ دوره IELTS ADVANCED

دوره IELTS ADVANCED در دیاکو برای داوطلبینی طراحی شده که نیازمند دریافت نمره ۷ و بالاتر در هر مهارت از آزمون IELTS هستند. دوره IELTS ADVANCED  شامل ۱ دوره ای ۳۲ جلسه ای که با رویکرد آموزش نکات اصلی در آزمونِ IELTS و تمرین بیشتر در هر مهارت که داوطلب را برای رسیدن به نمره ی ۷، ۸ و بالاتر کمک می نماید.
با توجه به اینکه دغدغه بسیاری از داوطلبین در کسب نمره ۷ و بالاتر در دو مهارت نوشتاری (Writing) و مهارت گفتاری (Speaking) می باشد، در این دوره تعداد جلسات بیشتری برای این دو مهارت در نظر گرفته شده است.
کتاب اصلی این دوره کتاب Mindset for IELTS 3 میباشد و این کتاب  همراه با جزوات و متریال آموزشی دیاکو به داوطلبین ارائه می گردد. کتب مرجع جهت تست زنی، مطالعه ی آزاد و self-study در این دوره نیز معرفی می گردد.
مدرسین با نمایش مدلهای مختلف نوشتاری و آنالیز و تحلیل هر انشاء تکنیکهای مورد نیاز برای بالارفتن نمره ی زبان آموز در Writing را آموزش می دهند. در دوره IELTS ADVANCED نمونه تست های  کوتاهتر از هر مهارت (Mini Mock Test) جهت تحلیل عملکرد زبان آموز در هر تکنیک بصورت مستمر ارائه می گردد. 
شرکت در این دوره‌ها  به داوطلبینی که نیاز به دریافتِ نمره ۷ در هر مهارت داشته و یا داوطلبینی که پیشتر آزمون IELTS داده و در یک یا چند مهارت خاص به نمره ی بالاتری نیاز دارند توصیه می گردد.

 

3i1bBZ-1545490479.jpg

 

🔴 نحوه برگزاری دوره‌های IELTS در دیاکو

سانس و فرمت برگزاری دوره های IELTS در دیاکو بسیار متنوع است. این تنوع در برگزاری دوره ها، این امکان را به زبان آموزان می دهد که بتوانند بر اساس هدف و زمانِ خالی خود در این دوره ها شرکت نمایند.
 

دوره IELTS بصورت عادی: 

این دوره ها بصورت ۳ روز در هفته، در هر روز ۱ جلسه  یک ساعت و نیم می باشد. زبان آموز در هر ترم ۵ هفته ای، یک ترم را پشت سر می گذارد. 
با توجه به اینکه نوع برگزاری این دوره آهسته و تدریجی است، برای پشت سر نهادن ترمهای IELTS در دیاکو مدت زمان بسیاری نیاز است. برای تکمیل ترمهای IELTS از دوره IELTS FOUNDATION تا دوره IELTS ADVANCED با فرمت عادی، زمانی در حدود دو سال نیاز است.
این دوره به افرادی که برای دریافت نمره IELTS خود، فرصت محدودی دارند به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
 

 

⏳ دوره IELTS بصورت نیمه فشرده:

این دوره ها بصورت ۳ روز یا ۲ روزدر هفته، در هر روز ۲ جلسه می باشد. زبان آموز در هر ترم ۵ هفته ای، دو ترم را پشت سر می گذارد. سرعت و راندمانِ آموزشی این دوره ها بسیار خوب است بطوریکه زبان آموز با شرکت در آن و انجام تکالیف مربوطه جهش و پیشرفتِ بسیار خوبی در دوره آمادگی IELTS خواهد داشت. ضمناً مدت زمان کمتری را در پشت سر گذاشتن ترمها سپری می کنند.
شرکت دراین دوره به افرادی که یکسال و یا کمتر از یکسال فرصت دریافت نمره خود را دارند اکیداً توصیه می گردد.
 

⏳ دوره های IELTS آخر هفته:

همانطور که از اسم این دوره ها پیداست، دوره ها بصورت آخر هفته پنجشنبه و جمعه ها برگزار می گردد. آکادمی زبان دیاکو این نوع از برگزاری دوره ها را به داوطلبینی ارائه می دهد که بنا به مشغله ی کاری فرصت حضور در دوره های در طول هفته را ندارند. 
این دوره ها معمولا فقط بصورت نیمه فشرده (عصر پنجشنبه سانس ۱۴ تا ۱۸:۳۰) و (صبح جمعه ۹:۳۰ تا ۱۴) برگزار می گردد. یعنی در واقع داوطلبین میبایست ۴ ساعت در روز پنجشنبه و ۴ ساعت در روز جمعه در کلاسهای IELTS شرکت نمایند. شرکت کنندگان در این دوره ها، در هر ۵ هفته ۲ ترم را پشت سر می گذارند.

شرکت دراین دوره به افرادی که یکسال و یا کمتر از یکسال فرصت دریافت نمره خود را داشته و در طی هفته بنا به هر دلیلی فرصت شرکت در کلاسها را ندارند توصیه می گردد.

 

1A5bWv-1545490668.jpg


⏳ دوره های IELTS بصورت خصوصی:

دوره های IELTS در دیاکو با توجه به هدف داوطلب و فرصت موجود در کسب نمره  مورد نظر بصورت خصوصی نیز ارائه می گردد. در دوره های خصوصی، هر دوره از IELTS در دیاکو بصورت پکیج های آموزشی ۳۰ و ۳۵ جلسه ای (حضوری و آنلاین) ارائه می گردد. در دوره های خصوصی زبان آموز می تواند در زمان دلخواه خود  در طول هفته از خدمات خصوصی دیاکو با حضور مدرسین مجرب و حرفه ای استفاده نماید.
چنانچه جهت اخذ پذیرش دانشگاه و یا ویزای مهاجرتی خود و یا به هر دلیل دیگری فرصت زیادی ندارید، حتماً با مشاورینِ ما در بخش IELTS تماس گرفته و با شرکت در کلاسهای خصوصی از خدماتِ بی نظیر دیاکو استفاده نمایید و هدف و نمره ی دلخواه خود را کسب نمایید.
در هر ماه بسیاری از داوطلبین شرکت در آزمون IELTS در دیاکو، از خدمات با کیفیت و متمایز خصوصی در دیاکو استفاده می نمایند. در این دوره ها برنامه ریزی بر روی نقاط ضعف و قوت یک داوطلب صورت گرفته و در پایان هر ۵ جلسه گزارش وضعیت تحصیلی و میزان پیشرفت داوطلب توسط دفتر آموزش کنترل می شود. ضمناً هر داوطلب در دوره ی خصوصی از مزایای پشتیبان و مشاور آموزشیِ مخصوص به خود نیز استفاده می نماید. در کنار مدرسینِ مجرب دیاکو، پشتیبانِ آموزشی نیز تا پایان دوره در کنار داوطلب بوده و عملکرد تحصیلی وی را زیر نظر دارد.

 از آنجاییکه زمان مولفه بسیار تاثیرگذاری در کسب نمره مطلوب در IELTS  است، چنانچه فرصت زیادی برای کسب مدرک  IELTS ندارید همین امروز اقدام نموده و در آزمون تعیین سطح شرکت نمایید. برای شرکت در آزمون تعیین سطح دوره آیلتس اینجا را کلیک کنید. 

 

 

چنانچه همچنان در خصوص نحوه برگزاری کلاس های گروهی در دیاکو سوالاتی در ذهن دارید همین حالا با شماره ۷۲۱۱۴ تماس بگیرید.