دوره های آموزشی دیاکو

مکالمه زبان آلمانی

کشورهای آلمانی زبان از قبیل آلمان و اتریش در حال حاضر از مهمترین قدرت‌های اقتصادی دنیا به شمار می‌روند. به طوریکه بعد از جنگ جهانی دوم و اتحاد آلمان شرقی و غربی، پیشرفت علم و تکنولوژی، صنعت و رشد اقتصادی این کشورها به بالاترین حد خود رسیده است. مقر بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی و شرکت‌های بزرگ چند ملیتی صنعتی و تجاری در کشورهای آلمان زبان قرار دارد و از لحاظ رشد اقتصادی این کشورها از جمله پیشروترین اعضای اتحادیه اروپا محسوب می‌شوند. به ویژه که آلمان و اتریش از شرکای اقتصادی مهم ایران به شمار می‌روند و از اینرو ارتباطات و مبادلات اقتصادی همواره در بین شرکتهای تجاری و افراد متخصص ایران و این کشورها همواره در سطح بالایی برقرار است.

چرا آلمانی بخوانیم؟

امکانات و کیفیت آموزشی دانشگاه‌های کشورهای آلمانی ‌زبان در میان دانشگاه‌های جهان همواره رتبه بالایی را به خود اختصاص می‌دهند و از آنجایی که تحصیل در دانشگاه‌های دولتی این کشورها عموماً رایگان و بدون شهریه می‌باشد، فرصت خوبی برای دانشجویان سرتاسر جهان است تا در رشته دلخواه خود در دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و یا پست دکترای این دانشگاه‌ها به ادامه تحصیل بپردازند. 
آلمانی به عنوان زبان بیگانه برای غیرآلمانی‌زبان‌ها (Deustch als Fremsprache: DaF) در سه سطح استاندارد  A (مقدماتی)، B (متوسط) و C (پیشرفته) در سرتاسر جهان آموزش داده می‌شود که هر سطح زبانی بسته به نوع  و استراتژی آموزشی عموماً به ۲ تا ۵ سطح فرعی تقسیم شده و به صورت زیر شماره‌گذاری می‌شوند:
A1.1, A1.2, A2.1, A2.2, B1.1, B1.2, B2.1, B2.2 & …  

دیپلم رسمی زبان آلمانی عمومی که در آلمان به Zertifikat Deutsch (ZD) و در اتریش به Österreichische Sprachdiplom Deutsch (ÖSD) معروف است، توسط دو نهاد آموزشی انستیتو گوته (Goethe-Institut: GI) در جمهوری فدرال آلمان و انجمن اتریشی زبان آلمانی به عنوان زبان دوم/ بیگانه (Österreichische Verband für Deutsch als Fremd- und Zweitsprache: ÖDaF) در جمهوری اتریش، در قالب آزمون‌های رسمی بین‌المللی که توسط نمایندگی‌های این دو نهاد در سرتاسر جهان برگزار می‌گردد، اعطا می‌گردد. 
 

HTHuJc-1556466852.jpg

 

بیشتر دانشگاه‌های آلمانی‌زبان به عده زیادی از زبان آموزانی که زبان آلمانی را مطابق متد آموزشی این دو موسسه پشت سر گذاشته و موفق به دریافت دیپلم ZD یا ÖSD شده‌اند، پذیرش  می‌دهند. از طرفی تسلط به زبان آلمانی امتیاز بزرگی برای گرفتن ویزا و پذیرش برای دانشگاه‌های آلمان، اتریش و سوئیس به شمار می‌آید.
از لحاظ زبانشناسی، زبان‌های فارسی، انگلیسی، آلمانی و سایر زبان‌های هندواروپایی همگی از یک ریشه مشترک سرچشمه گرفته‌اند و هم‌خانواده هستند. از این رو از نظر ساختار، گرامر و حتی واژگان تاحدودی به هم شبیه‌اند و این شباهت ساختار و  گرامر زبان آلمانی به انگلیسی و حتی از برخی جهات به فارسی، فراگیری این زبان را برای زبان‌آموزان ایرانی نسبت به بسیاری از زبان‌آموزان غیرآلمانی آسانتر می‌سازد.
به عنوان نمونه آلمانی‌زبان‌ها مانند ما فعل ها را براساس فاعلشان (من، تو، او، ما، شما و ...) صرف می‌کنند و یا در آلمانی مصدر یک فعل را به شکلی شبیه به فارسی می‌سازند. 

با اینحال زبان آلمانی، گرامر نسبتاً پیچیده‌ایی دارد که برای آموختن آن، راهی به جز تمرین و تکرار نیست. پس بهتر است که این زبان را در یک محیط آموزشی و بر اساس استراتژی‌های آموزشی توصیه شده توسط نهادهای آموزشی آلمان و اتریش فراگرفت. 
 

یادگیری آلمانی با مجموعه کتاب‌های  (Daf Kampakt (A1 - B1

کتاب جدید و جذاب رنگی DaF Kompakt از انتشارات Klett  می‌باشد و برای افراد بالای ۱۶ سال جهت آمادگی آزمون Zertifkat Deutsch طراحی شده است. کتاب آموزش زبان آلمانی DaF Kompakt از سطح A1 تا سطح B1 آموزش می‌دهد و با شیوه‌ای سریع باعث آموزش و تقویت هر چهار مهارت شنیداری، گفتاری،‌ خواندن و نوشتن می‌شود. به طوری که که زبان آموز از همان ابتدا خود را در یک برنامه درسی مشخص و پیشرفته‌ مبتنی بر تمرین و تکرار خواهد یافت و به این ترتیب بیگانگی زبان از بین می‌رود.
این کتاب تک جلدی است و سه سطح آموزشی A1، A2 و B1 را در طی ۳۰ درس آموزش می دهد. زبان آموز پس از گذراندن ۱۰ ترم آموزشی در دیاکو موفق به اتمام سطح B1 می‌شود. 

این کتاب علاوه بر نکات گرامری و دستوری، جنبه‌های گوناگونی از فرهنگ کشورهای آلمانی زبان (آلمان، اتریش، سوییس و لیخن اشتاین) را نیز در خود جای داده که به زبان‌آموز کمک می‌کند که زبان را از دریچه ای فرهنگی فرابگیرد و از خلال مقایسه بین فرهنگی به جزئیات نهفته در به کارگیری زبان آگاه شود.
مجموعه DaF Kompakt شامل یک کتاب درسی، یک کتاب کار و یک سی دی شامل فایل‌های صوتی درس‌ها می‌باشد و در پایان کتاب کار نیز نمونه سوالات آزمون‌های Start Deutsch 1، Start Deutsch 2 و Zertifikat Deutsch وجود دارد.
 

2h_rPx-1556466877.jpg


نحوه برگزاری دوره‌های آلمانی در دیاکو

کلاسهای گروهی زبان آلمانی در حال حاضر بصورت ۲ روز در هفته (یکشنبه، سه شنبه ها) از ساعت ۸:۳۰ – ۵:۱۵ عصر و ۳ روز در هفته (روزهای زوج)  برگزار می گردد. کلاس‌های خصوصی زبان آلمانی با مدرس و سانس دلخواه شما در دیاکو با برنامه ریزی دقیق برگزار می‌گردد.
اساتید مجرب آکادمی زبان دیاکو سعی بر آن خواهند داشت تا با بهره گیری از منابع تدریس ومواد کمک آموزشی، به بهترین شکل و نیز در کوتاه ترین زمان ممکن زبان شیرین آلمانی را به شما آموزش دهند و شما در مدت کوتاهی شیرین صحبت کردن به آلمانی را بچشید!
زبان آموزان پس از سپری نمودن سطح مقدماتی (A۱) می توانند جهت اخذ مدرک بین المللی زبان آلمانی Zertifikat Deutsch A۱ و پس از گذراندن سطح (B۱) جهت اخذ مدرک بین المللی زبان آلمانی  Goethe-Zertifikat B۱ در امتحانات موسسه گوته انستیتو اقدام و شرکت نمایند.
 

JrRq_R-1556467390.jpg

 

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام کلاسهای آلمانی در دیاکو با ۷۲۱۱۴ تماس حاصل نمایید. 

چنانچه همچنان در خصوص نحوه برگزاری کلاس های گروهی در دیاکو سوالاتی در ذهن دارید همین حالا با شماره ۷۲۱۱۴ تماس بگیرید.