دوره های آموزشی دیاکو

دوره های مقدماتی کمبریج KET، PET

دوره های KET و PET با سری کتابهای جدید Objective از دانشگاه کمبریج انگلستان، جزو دوره های بسیار کاربردی برای علاقه مندان به یادگیری زبان انگلیسی محسوب میشوند. اگر که میخواهید انگلیسی را بصورت آکادمیک و چهار مهارتی یاد بگیرید شرکت در این دوره ها را به شما توصیه می‌کنیم.

آشنایی با آزمون KET 

آزمون های بسیاری هستند که مهارت های زبان انگلیسی افراد غیر انگلیسی زبان را در سطوح و سنین مختلف ارزیابی کرده و مدرکی معتبر برای آن صادر میکنند.
یکی از آزمون های ابتدایی طرح شده توسط دانشگاه کمبریج آزمون KET است که مخفف key English Test میباشد. افرادی که دارای مدرک KET هستند به عبارتی توانایی برقرار کردن ارتباط روزمره با جامعه از طریق زبان انگلیسی در محیط های مختلف اجتماعی را دارند.
KET مخفف عبارت (Key English Test) می باشد و آزمونی است که توانایی افراد را در زمینه گفتاری و نوشتاری در سطح مقدماتی و روزمره می سنجد.
زبان آموزانی که با مقدمات زبان انگلیسی آشنا باشند می توانند در این آزمون شرکت نمایند. پذیرفته شدگان در این آزمون دارای مهارت های مقدماتی در برقراری ارتباط و بیان عباراتی پیرامون امور روزمره ، تحصیلات و سوابق خود می باشند. کسانی که موفق به اخذ این مدرک می شوند می توانند به هنگام سفر به کشورهای خارجی و انگلیسی زبان نیازهای پایه ای خود را به آسانی برطرف نمایند.

1H62AF-1545900422.jpg


حال به بررسی بیشتر این آزمون میپردازیم و بخش های مختلف آن را معرفی میکنیم:
آزمون KET سطح ابتدایی زبان انگلیسی را مورد بررسی قرار میدهد به عبارتی این آزمون یکی از انواع آزمون های کمبریج است که آمادگی زبان آموزان در سطوح  A2 و B1 را در رابطه با موضوعات پایه و روزمره در زندگی اجتماعی، در دو بخش ویژه بزرگسالان و دانش آموزان مدارس ارزیابی میکند.
این آزمون به دو صورت کامپیوتری و کتبی قابل اجرا است و داوطلبان با مراجعه به مراکز دانشگاه کمبریج در کشورهای مختلف میتوانند برای شرکت در آزمون اقدام کنند. لازم به ذکر است که این آزمون در حال حاضر و متاسفانه در ایران برگزار نمیشود.
همانطور که ذکر شد، آزمون KET دو نوع است، آزمون KET مخصوص بزرگسالان و آزمون KET مخصوص دانش آموزان (سنین ۱۱ تا ۱۴ سال). از نظر سطح دشواری، این دو آزمون تفاوتی با هم ندارند و فقط میتوان گفت نوع محتوای آزمون ها با توجه به مخاطب بزرگسال یا دانش آموزان با هم فرق میکند. در آزمون KET مخصوص مدارس موضوعات با توجه به تجارب، سن و علایق مخاطبان انتخاب میشود در حالیکه در آزمون بزرگسالان روی محور موضوعات اجتماعی و مسائل روزمره زندگی میچرخد. این آزمون بصورت جامع برای کسانی که به تازگی زبان انگلیسی را آموخته‌اند برگزار می‌شود.

مدت زمان کل این آزمون یک ساعت و پنجاه دقیقه است که مانند بیشتر آزمون های بین المللی  ۴ مهارت Speaking, Writing, Listening, Reading را موارد ارزیابی قرار میدهد.
آزمون KET هر سال در دفعات مختلف و در تاریخ های تعیین شده در مراکز کمبریج برگزار میشود و حدود ۵ هفته بعد از آزمون نتایج آن اعلام میشود.

Aoc6C5-1545899676.jpg


بخشهای مختلف آزمون KET

آزمون در سه بخش درک مطلب و نوشتاری (Reading and Writing)، شنیداری (Listening) و صحبت کردن (Speaking) برگزار میشود که به بررسی هر کدام میپردازیم:


بخش اول، درک مطلب و نوشتاری (Reading and Writing):
این بخش ۵۶ سوال در ۹ بخش دارد که قسمت ۱ تا ۵ مربوط به بخش خواندن و درک مطلب است و بخش ۶ تا ۹ بر نحوه نوشتن تاکید دارد. در مجموع این بخش از آزمون بر ارزیابی فهم متون، سنجش دایره لغات، استفاده صحیح از گرامر و نوع نگارش تمرکز داشته و مدت زمان ۱ ساعت و ۱۰ دقیقه را شامل می‌گردد. بخش اول آزمون KET،  ۵۰درصد از کل نمره ی نهایی آزمون KET را شامل میشود لذا این بخش از آزمون از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.


بخش دوم، شنیداری (Listening):
در بخش شنیداری آزمون KET، فایلهای صوتی برای شرکت کنندگان پخش میشود که مکالمات دونفره یا فردی، مصاحبه، مکالمات تلفنی و...را راجع به موضوعات روزمره شامل میشود. این بخش شامل ۲۵ سوال در ۵  بخش مختلف است که شامل سوالات چند گزینه ای، کامل کردن جاهای خالی با کلمات مناسب و دیگر انواع سوال است.
مدت زمان آزمون شنیداری آزمون KET در کل ۳۰ دقیقه (شامل ۸ دقیقه فرصت جهت انتقال جوابها به برگه پاسخنامه) می باشد و ۲۵ درصد از نمره کل را شامل میشود.

بخش سوم، صحبت کردن (Speaking) :
در این بخش دو داوطلب همزمان به مدت ۱۰ دقیقه مورد ارزیابی قرار میگیرند به این صورت که ممتحن شروع به صحبت متقابل با داوطلب میکند و از او سوالاتی در رابطه با اطلاعات و علایق شخصی میپرسد و فرد باید به مدت ۵  یا ۶ دقیقه صحبت کند و در قسمت بعدی ممتحن یک کارت حاوی تصویر و یک موضوع مشخص به داوطلبان ارائه میدهد و از آنها میخواهد شروع به پرسش و پاسخ در رابطه با آن موضوع کنند و حدودا به مدت ۴ دقیقه با هم صحبت کنند. سهم این بخش در نمره نهایی مانند بخش دوم، ۲۵درصد میباشد.

نمره کل آزمون KET
رتبه فراگیران بر اساس نمره کل آزمون و در سطح قبولی ممتاز و قبولی تعیین می گردد.
قبولی ممتاز: ۱۰۰– ۸۵
قبولی: ۸۴ – ۷۰

Cu12q6-1545899742.jpg


هر سطح از مدرک KET به چه معناست؟

سطح A1 در آزمون KET بدین معناست که سطح زبان شما بسیار مبتدی است و صرفا در این حد است که بتوانید خود را معرفی کنید،‌ از شغل خود مختصری بگویید و از خانواده و شهر خود بصورت کاملا محدودی صحبت نمایید. ارزیابی داوطلب در سطح A1 در آزمون KET بدین معناست که آزمون را نتوانسته با موفقیت سپری نماید و نمره‌ی Pass یا قبولی به ایشان تعلق نمی گیرد.

نمره‌ی Pass یا قبولی در آزمون KET از سطح A2  است. کسب نمره در این سطح  بدین معناست که شما یک امتیاز ارزشمندی کسب کرده‌اید که در سراسر جهان مورد قبول و پذیرش است. هم چنین با دریافت مدرک KET در سطح A2 در بهبود وضیعت کار، تحصیل، سازگاری با اجتماع و توانایی برقراری ارتباط در جامعه به عنوان مثال ارتباط با افراد در موقعیت های مختلف توانایی‌های لازم را کسب کرده‌اید.
مدرک A2 در آزمون KET بیانگر توانایی شما در استفاده از عبارات و جملات ساده در گفتار و نوشتار است. به عبارتی شما در این سطح میتوانید به زبان انگلیسی در سطح پایه صحبت کنید و درک مطلب داشته باشید و خودتان را معرفی کنید و به سوالاتی که از شما میپرسند براحتی پاسخ دهید.
از دلایل انتخاب آزمون KET در سطح B1 (قبولی با نمرات متمایز) علاوه بر موارد ذکر شده ی در سطح A2، توانایی  شما در برقراری ارتباط در موقعیت ها و کارهای عملی را میتوان ذکر کرد.
مدرک B1 در آزمون KET یعنی اینکه شما میتوانید کتاب های درسی و مقالات انگلیسی در سطوح پایه را بخوانید و درک کنید و همچنین نامه ها و ایمیل هایی را در موضوعات روزمره بنویسید.

مرکز طرح آزمون ها یعنی دانشگاه کمبریج جهت مطابق بودن آزمون ها با آخرین متدهای آموزش زبان انگلیسی و تحقیقات در این حیطه، قصد دارد در سال ۲۰۲۰ جهت به روز رسانی آزمون KET تغییراتی در سبک آن ایجاد کند. این تغییرات که از سال ۲۰۲۰اعمال میشود شامل:
۱.تغییر در کلیت تمرین های آزمون
۲.هم ترازی بین امتحانات و نشان دادن پیشرفت از یک امتحان به امتحان بعدی
۳. به روز رسانی نحوه ارزیابی و نمره دهی و همچنین وارد کردن آزمون هایی با سطح بالاتر در زبان انگلیسی به این آزمون.
۴. جدا کردن بخش های خواندن و نوشتن مقدماتی در آزمون بزرگسالان و آزمون ویژه مدارس.

zeL0LJ-1545899803.jpg


KET در دیاکو

آکادمی زبان دیاکو از سال ۲۰۰۵ کلاسهای آمادگی آزمون KET را بصورت مستمر برگزار می نماید. با توجه به اینکه این آزمون در حال حاضر در ایران برگزار نمی‌شود،‌ برگزاری این دوره بنا به درخواست زبان آموزان متقاضی به شرکت در آزمون KET انجام می‌پذیرد.
دوره بر اساس سرفصل آموزشی دانشگاه کمبریج انگلستان و با استفاده از جدیدترین کتب آموزشی با کیفیتی متفاوت برگزار می گردد. زبان آموزان علاقه مند به دریافت مدرک KET جهت اخذ ویزای انگلستان و یا ورود به کالجهای زبان می توانند با شرکت در این دوره و آماده کردن خود در آزمون اصلی شرکت نمایند. 
مدرسین توانمند دیاکو با برگزاری جلسات تست و تمرین شما را با روشهای تست‌زنی آشنا می‌کنند و شما با دانش مطلوب و اعتماد به نفس بالایی می توانید در آزمون اصلی شرکت نمایید.
لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آزمون KET و دریافت مشاوره رایگان با مشاورین آموزشی دیاکو تماس بگیرید.

DdA6cO-1545900223.jpg


آشنایی با آزمون PET

PET  مخفف شده کلمات (Preliminary English Test) به عنوان دومین آزمون رسمی کمبریج برای بزرگسالان محسوب می گردد که توسط بسیاری از کارفرماها، ادارات دولتی و مراکز آموزشی به عنوان مدرکی رسمی پذیرفته می شود.
شرکت در این آزمون به شما نشان می دهد که تا چه میزان قادر هستید از زبان انگلیسی در محل کارتان، تحصیل و حتی مسافرت استفاده نمائید.حدود ۲۷۰۰ مرکز معتبر در سراسر دنیا این آزمون را ارائه می دهند. هر ساله هزاران نفر برای توسعه کار و یا اهداف تحصیلی خود در جهت ارزیابی دانش زبان انگلیسی خود در این آزمون شرکت میکنند.زبان آموزان برای شرکت در این آزمون می بایست مهارت های عمومی زبان را در حد متوسطه دارا باشند.
سطح این آزمون B1 میباشد و  مدرک این آزمون حاکی از آن است که شما بر اصول اولیه ی زبان انگلیسی تسلط دارید. این آزمون بیانگر تسلط کامل شما بر استاندارد A2 و آمادگی برای فراگیری مقطع B2 میباشد.
آزمون PET در سه بخش، ۴ مهارت اصلی Speaking, Writing, Listening, Reading را مورد بررسی قرار میدهد. علاوه بر ۴ مهارت ذکر شده، میتوان به بررسی های متعددی که در حیطه ی کاربرد واژگان و گرامر در موقعیت های مختلف و در واقعیت زندگی به کار میرود نیز اشاره کرد. بنابر این مدرک PET  نشان دهنده ی توانایی فرد در امور کاربردی و عملی در جامعه و کارهای اداری، صنعتی، مدیریتی و... میباشد.

 

بخشهای مختلف آزمون PET

آزمون اول بخش خواندن و نوشتن، آزمون دوم شامل بخش شنیداری، و آزمون سوم بخش گفتاری و آخرین مرحله ی آزمون PET میباشد. هر کدام از بخش ها‌ی آزمون، دفترچه جداگانه دارند.
دفترچه اول که بخش خواندن و نوشتن را دربر میگیرد که بخش خواندن reading شامل ۵ بخش و ۳۵ سوال و بخش نوشتاری Writing شامل ۳ بخش و ۷ سوال می باشد. مدت زمان پاسخ دهی به دفترچه اول، ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه است که ۵۰ درصد از نمره کل آزمون را شامل میشود.
دفترچه دوم مختص آزمون شنیداری است که از ۴ بخش و ۲۵ سوال تشکیل شده است و داوطلبان با شنیدن فایلهای صوتی با محتوای اجتماعی و مکالمات روزمره که از قبل ضبط شده و در حین آزمون پخش میشود، میتوانند به سوالات پاسخ دهند.
این بخش در مدت زمان ۳۵ دقیقه (شامل ۶ دقیقه فرصت جهت انتقال جوابها به برگه پاسخنامه) برگزار میشود و ۲۵ درصد از نمره کل را شامل میشود.
آخرین دفترچه که شامل ۴ بخش میباشد مربوط به بخش گفتگو است که که معمولا بین ۱۰ تا ۱۲ دقیقه به طول می‌انجامد. برگزاری این آزمون به این صورت است که هر دو داوطلب به صورت همزمان مورد آزمون قرار میگیرند و با گفتگو و پرسش و پاسخ از هم توانایی های صحبت کردن به زبان انگلیسی پیرامون مسائل روز را نشان میدهند.
آزمون PET در هر سال در دفعات مختلف و در تاریخ های از قبل تعیین شده توسط دانشگاه کمبریج برگزار میشود.مراکز دانشگاه کمبریج در کشورهای گوناگونی این آزمون را برگزار میکنند ولی متاسفانه اکنون در ایران مرکزی برای برگزاری آزمون PET  وجود ندارد و متقاضیان باید برای این امتحان به کشورهای دیگر سفر کنند.
لازم به ذکر است تمامی مراکز کمبریج در تاریخ های اعلام شده آزمون PET را برگزار نمیکنند. لذا حتما با مرکز مورد نظر خود تماس گرفته و از برگزاری آزمون در آن مرکز مطمئن شوید.

Nyxt8f-1545661419.jpg


نتایج آزمون PET  

کارنامه های آزمون حدود شش هفته بعد از برگزاری آزمون به صورت آنلاین گزارش میشود.
کارنامه داوطلب شامل نمره های هر بخش میباشد، که میانگین نمرات هر بخش نمره ی کل را نشان میدهد. به کسانی که نمره مجاز در آزمون PET  را کسب میکنند یک گواهینامه از طرف دانشگاه کمبریج به مرکزی که در آن امتحان داده اند فرستاده میشود که شرکت کنندگان در آزمون میتوانند با مراجعه به مرکز آن را دریافت کنند. 
شایان ذکر است که آزمون PET دومین آزمون بین المللی معتبر دانشگاه کمبریج میباشد که علاقه مندان بسیار زیادی در سراسر دنیا دارد. مدرک PET موارد کاربردی بسیاری دارد که از جمله ی آن میتوان به ارائه ی مدرک به سفارت ها جهت انجام امور مهاجرتی و یا اقدام به تحصیل اشاره کرد.

چرا مدرک PET  بگیریم؟

- اعتباری بین المللی _ دومین مدرک رسمی دانشگاه کمبریج انگلستان می باشد.
- اعتباری همیشه ماندگار _ اعتبار این مدرک lifetime  است یعنی تا آخر عمر معتبر بوده و تاریخ انقضا ندارد.
- هزینه پایین _ هزینه آن نسبت به آزمون های بین المللی دیگر به مراتب پایین تر است.
- قابل ارائه به دانشگاه ها برای ادامه تحصیل
- قابل ارائه به سفارت خانه ها جهت امر مهاجرتی و ویزای کار جایگزین آزمون IELTS
- برگزاری دوره های سودمند و حرفه ای _ دوره های آمادگی با کیفیتی بسیار بالا در آکادمی دیاکو برگزار می گردد.
- مورد تائید بیش از 11000 کارفرما، دانشگاه ها و ارگان های دولتی در سراسر جهان


PET بعنوان یک مدرک بین المللی به دانش انگلیسی شما اعتبار جهانی می بخشد.

 

دوره PET در دیاکو 

آکادمی زبان دیاکو از سال ۲۰۰۵ کلاسهای آمادگی آزمون PET را بصورت مستمر برگزار می نماید. با توجه به اینکه این آزمون در حال حاضر در ایران برگزار نمی‌شود،‌ برگزاری این دوره بنا به درخواست زبان آموزان متقاضی به شرکت در آزمون PET انجام می‌پذیرد.
دوره بر اساس سرفصل آموزشی دانشگاه کمبریج انگلستان و با استفاده از جدیدترین کتب آموزشی با کیفیتی متفاوت برگزار می گردد.
زبان آموزان علاقه مند به دریافت مدرک PET جهت اخذ ویزای انگلستان و یا ورود به کالجهای زبان می توانند با شرکت در این دوره و آماده کردن خود در آزمون اصلی شرکت نمایند. 
مدرسین توانمند دیاکو با برگزاری جلسات تست و تمرین شما را با روشهای تست‌زنی آشنا می‌کنند و شما با دانش مطلوب و اعتماد به نفس بالایی می توانید در آزمون اصلی شرکت نمایید.
لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آزمون PET و دریافت مشاوره رایگان با مشاورین آموزشی دیاکو تماس بگیرید.

چنانچه همچنان در خصوص نحوه برگزاری کلاس های گروهی در دیاکو سوالاتی در ذهن دارید همین حالا با شماره ۷۲۱۱۴ تماس بگیرید.