چطور WRITING IELTS نمره ۷ به بالا بگیریم؟

رسیدن به نمره 7 و بالاتر در آیلتس جنرال یا آکادمیک برای بسیاری از زبان آموزان دشوار است و درصد قابل توجهی از زبان آموزان هرگز به این نمره ها دست نمی یابند!
چطور WRITING IELTS نمره ۷ به بالا بگیریم؟


با توجه به تغییر قوانین مهاجرتی در سال های اخیر و بالابردن نمره ی آیلتس ( از ۶ به ۷ در هر مهارت ) در جذب نیروهای متخصص، تقریبا گرفتن نمره ۷ خصوصا در مهارت  writing برای بسیاری از زبان آموزان ایرانی به یک چالش جدی تبدیل شده است.
در اینجا سعی کرده ایم تا نکات مهمی در جهت کمک به ارتقاء نمره Writing معرفی کنیم.

۱ قبل نوشتن، تمرکز بر موضوع و طرح ریزی: با شروع زمان Writing و قبل از نوشتن، راجع به متن سوال خوب فکر کنید. حتی اگر شده چند بار متن سوال را بخوانید تا متوجه شوید دقیقا باید به چه وجهی از موضوع در Writing  خود بپردازید. مشاهده شده است که بسیاری از زبان آموزان نمره ی مربوط به Task Achievement (که 25% از نمره ی Writing  محسوب میگردد) را فقط به دلیل عدم شناخت کافی از موضوع و یا مرتبط ننوشتن از دست داده اند. پس از فهم کامل موضوع برای Writing خود طرح بریزید و با طراحی چهارچوب درست شروع به نوشتن کنید تا به اصطلاح off topic ننویسید.

۲ در حد استاندارد بنویسید: برایWriting Task 1، کمتر از ۱۵۰واژه و برای Task 2  کمتر از ۲۵۰ واژه ننویسید. چنانچه متن شما کمتر از این مقدار باشد نمره از دست می دهید. می توانید قبل از آزمون تمرین کنید و ببینید که بطور متوسط در هر خط چند کلمه مینویسید تا مسلط شوید. شاید در آزمون اصلی فرصت شمارش کلمه به کلمه نداشته باشید! بیشتر از حد استاندارد هم ننویسید! بیشتر نوشتن نه تنها نمره ای ندارد بلکه باعث بروز اشتباهات بیشتر در استفاده  از لغات و گرامر می شود.

gW-rfF-1547301282.jpg

۳ رایتینگ دوم مهمتر از رایتینگ اول
 از لحاظ نمره، Writing  بخش دوم ۲ برابر بخش اول وزن دارد. به همین دلیل است که برخی از کاندیدا ها آزمون را با بخش دوم شروع میکنند. البته این که کدام بخش را می نویسید مهم نیست. برای بخش اول ۲۰ دقیقه و بخش دوم ۴۰ دقیقه فرصت دارید. از این رو توصیه می شود بخش دوم را دقیق تر و کامل تر بنویسید. 

 

۴ پاراگراف بندی فراموش نشود! 
سازمان یافته و منظم بنویسید. یکپارچه نویسی امری بسیار ضروریست که با پاراگراف بندی در متن شکل میگیرد. سعی کنید Writing خود را در غالب 4 و یا 5 پاراگراف بنویسید. انسجام و یکدستی در بسط یک موضوع چنان حائز اهمیت است که نمره ی مربوط به آن (Cohesion & Coherence ) 25% ا ز بخش نوشتاری شما محسوب میگردد.

 

۵ متن سوال را عینا کپی نکنید! 
برای نوشتن یک مقدمه ی خوب (Introduction ) جهت معرفی موضوع، باید مهارت خود را در تغییر واژه های موجود در متن سوال نشان دهید. بهترین روش استفاده از کلمات مترادف synonyms در دوباره نویسی (paraphrasing ) متن سوال است که بسیار ماهرانه و طبیعی میبایست صورت پذیرد. قطعا با تمرین بر روی مقدمه نویسی و استفاده از طیف وسیعی از عبارات و کلمات هم معنی می توانید متبحر شوید. با کپی سوال در متن،  قطعا نمره از دست خواهید داد.

SzigjL-1547301310.jpg

۶ از ساختارهای متنوع استفاده کنید
 استفاده از جملات و ساختار های پیچیده و ترکیبی Compound &Complex  در متن به شدت در بالا بردن نمره ی شما تاثیر دارد. ممتحنین به دنبال ارزیابی سطح گرامر شما از طریق متن نوشتاریتان هستند. سعی کنید تا جاییکه امکان دارد از نوشتن جملات ساده و سطحی خودداری نمایید. با توجه به این که 25% از نمره ی writing  به گرامر (Grammatical Range & Accuracy ) مرتبط است پس در استفاده از ساختارهای غنی در متن تلاش کنید.

PAfMQm-1547301332.jpg

۷ استفاده درست از واژه ها و کالوکیشن ها
آزمون IELTS، آزمون واژه هاست! یعنی اگر داوطلبین بتوانند به درستی از کلمات و واژه های آکادمیک در متن نوشتاری خود استفاده کنند می توانند نمره ی بسیار خوبی بگیرند. 25% از نمره ی Writing مذکور به بخش واژگان (Lexical Resource) است از این رو توصیه می کنیم در Writing  خود از کلمات،عبارات و کالوکیشن های مرتبط با آن موضوع به درستی و سر جای خود استفاده کنید تا به نمره 7 به بالا برسید.  

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!