در تعطیلات عید، مرز کدام کشورها باز است؟ - بخش دوم

به روز شده در ۱ فوریه ۲۰۲۱
در تعطیلات عید، مرز کدام کشورها باز است؟ - بخش دوم


۲. کشورهایی که در حین ورود به منظور قرنطینه نیازهای جزئی/ انتخابی دارند

-کرواسی مرزهای خود را از اول ژوئیه بازگشایی کرد.
مسافران کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه شینگن، انگلیس، ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و... ممکن است بدون نیاز به قرنطینه یا آزمایش وارد شوند. اما گردشگران از کشورهای دیگر باید یک گزارش تست PCR منفی داشته باشند (مربوط به ۴۸ ساعت قبل از ورود) یا به مدت ۷ تا ۱۴ روز قرنطینه اجباری را تحمل کنند (برای کاهش مدت اقامت قرنطینه مجاز به شرکت در تست کووید محلی از روز هفتم به بعد هستید).


-دومینیکا مرزهای خود را در ۱۵ ژوئیه افتتاح کرد.
ارسال پرسشنامه سلامت آنلاین حداکثر ۲۴ ساعت قبل از سفر توسط کلیه مسافران الزامی است، مگر اینکه از سوی کشورهای بی‌خطر باشید. انجام تست کووید که طی ۲۴ تا ۷۲ ساعت بعد از ورود شما انجام می‌شود، برای همه اجباری است.
دومینیکا کشورها را به مناطق کم خطر، متوسط و پر خطر طبقه‌بندی می‌کند که برای تست، نظارت و نیازهای قرنطینه مسافران، بر اساس آن تصمیم می‌گیرد.
برای مسافران کشورهای کم خطر، فقط ۷ روز نظارت انجام می‌گیرد در حالیکه برای کشورهای با خطر متوسط ، علاوه بر آزمایش سریع هنگام ورود، نظارت به ۱۴مدت روز ادامه می‌یابد؛ اما اگر در روز پنجم تست کووید PCR انجام دهید، این زمان می‌تواند کاهش یابد.
مسافران کشورهای خطرناک در بدو ورود تحت آزمایش سریع اجباری قرار می‌گیرند و در یک مرکز دولتی یا ملک خصوصی دارای گواهی اقامت، به مدت حداقل ۵ روز در قرنطینه می‌مانند و بعد ممکن است بخاطر ترخیص زودهنگام تست PCR بشوند.

 

mxHiUq-1614007706.jpg

 

-گرانادا از اول جولای به روی پروازهای چارتر و از اول آگوست به روی پروازهای تجاری بازگشایی شد.
این کشور برای همه کشورها باز است اما فقط مسافرانی که از کشورهای بی‌خطر(CARICOM travel bubbles) و یا کم خطر هستند از قرنطینه معاف‌اند.
حداقل ۴ روز قرنطینه برای مسافرانی که از کشورهای پرخطر مانند ایالات متحده آمریکا می‌آیند اجباری است و پس از آن مسافران می‌توانند با انجام تست، قرنطینه را ترک کنند.
گزارش تست کووید (در محدوده زمانی ۷ روز سفر) برای همه گردشگران بینالمللی بغیر از کشورهای بی‌خطر اجباری است.

-ایرلند از ۲۱ ژوئیه برای گردشگری بازگشایی شد، اگرچه دولت از مسافران درخواست کرده که فقط برای اهداف اساسی سفر کنند.
ایرلند از مسافران می‌خواهد ۱۴ روز در قرنطینه بمانند، مگر اینکه به لیست کشورهای سبز تعلق داشته باشند.
تکمیل فرم آنلاین کووید ۱۹ (خاص مسافران)،  قبل از ورود به ایرلند لازم است.

-امارات متحده عربی با بازگشایی دبی از اواخر ۷ ژوئیه، بازگشایی شهر‌های خود را برای گردشگری آغاز کرده است. دستورالعملهای سفر در سراسر امارات متنوع است.
در حالی که دبی به قرنطینه احتیاج ندارد، مگر اینکه بسته به کشوری که از آن سفر می‌کنید از شما خواسته شود در بدو ورود آزمایش شوید، شارجه در بدو ورود آزمایش اجباری را انجام می‌دهد و چنانچه نتیجه آن مثبت باشد، اقامت قرنطینه الزامی خواهد بود. از طرف دیگر، ابوظبی همه مسافران را ملزم می‌کند که در ایزوله شخصی باشند.

 

Bkq9ta-1614007720.jpg

 

-ازبکستان نه تنها برای جهانگردی باز است بلکه به مسافران (که با یک تور گروهی و با هدایت یک راهنمای محلی به آنجا سفر می‌کنند) قول می‌دهد در صورت آلوده شدن به کووید ۱۹در طول سفر، ۳۰۰۰ دلار غرامت پرداخت کند.
 قرنطینه هنگام ورود، به محل اقامت شما در ۱۰ روز پیش از سفر بستگی دارد: مثلا برای افرادی که از کشورهای گروه سبز هستند آزمایش یا قرنطینه لازم نیست.
برای کشورهای زرد و قرمز، گواهی آزمایش RT-PCR کووید متعلق به ۷۲ ساعت قبل از ورود اجباری است. قرنطینه خانگی ۱۴ روزه برای کسانی که از کشورهای زرد هستند و قرنطینه سازمانی برای آنهایی که از کشورهای قرمز هستند، ضروری است.
•    بسیاری از کشورهای دیگر در این لیست دیده می‌شوند. برای مشاهده بیشتر و جمع آوری داده‌های مربوطه، لطفا این وبسایت را بررسی کنید:
:https://blog.wego.com/international-reopening/
 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!