ارزیابی زبان کمبریج / C۱ /C۱ Advanced پیشرفته

C1 پیشرفته، که قبلاً به آنCAE / انگلیسی پیشرفته کمبریج می‌گفتند، یکی از مدارک انگلیسی کمبریج است. این یک صلاحیت عمیق و سطح بالاست و نشان می‌دهد شما مهارت‌های زبانی را که کارفرمایان و دانشگاه‌ها به دنبالش هستند، دارید.
ارزیابی زبان کمبریج / C۱ /C۱ Advanced پیشرفته

بیش از ۹۰۰۰ موسسه آموزشی، مشاغل و ادارات دولتی در سراسر جهان C1 پیشرفته را به عنوان اثبات موفقیت سطح بالا در یادگیری زبان انگلیسی پذیرفته‌اند.
آماده‌سازی برای C1 پیشرفته به زبان‌آموزان کمک می‌کند مهارت‌هایی را برای استفاده بیشتر از تحصیل، کار و زندگی در کشورهای انگلیسی زبان به دست بیاورند.
این آزمون، یک گام منطقی در سفر یادگیری زبان شما بین مهارت های B21 و C2 است.
صلاحیت پیشرفته C1 نشان می دهد که شما می‌توانید:
- دوره آکادمیک را در سطح دانشگاه دنبال کنید.
- ارتباط موثر در سطح مدیریتی و حرفه‌ای برقرار کنید.
- با اطمینان در جلسات محل کار یا آموزش‌ها و سمینارهای دانشگاهی شرکت کنید.
- توانایی‌های خود را با سطح بالایی از تسلط نشان بدهید.

 

ujaeZl-1607168865.jpg

 

دلایل انتخاب C1 پیشرفته:


- تاریخ آزمون‌های ماهانه در ۲۸۰۰ مرکز امتحانی در سراسر جهان موجود است.
- بیش از ۹۰۰۰ موسسه آموزشی، مشاغل و ادارات دولتی آن را پذیرفتهاند.
- این دوره، درهای سفر، کار و تحصیل بینالمللی را به روی شما باز می‌کند.

 

قالب امتحان


 C1پیشرفته شامل آزمایش کاملی از تمام زمینه های مهارتی زبان است.
آزمون به روز شده، از چهار بخش برای آزمایش مهارت‌های زبان انگلیسی شما تشکیل شده است: 
۱.آزمون خواندن 
زمان: ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه
شامل ۵۶ سوال که نشان می‌دهد شما می‌توانید با اطمینان با انواع مختلف متن مثل داستان، روزنامه و مجله برخورد کنید. این آزمون با استفاده از انواع مختلف تمرینات نشان می‌دهد که چقدر می‌توانید دستور زبان و واژگان خود را کنترل کنید.
۲.آزمون نوشتاری
زمان: ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه
در ۲ بخش مختلف، شما باید دو انشای متفاوت بنویسید، مثلا در قالب: مقاله، نامه/ ایمیل، پروروزال، گزارش و یا بررسی یک موضوع.

۳. آزمون شنیداری
زمان: حدود ۴۰ دقیقه
شامل ۳۰ سوال که توانایی شما را در پیگیری و درک طیف وسیعی از مطالب گفتاری مثل مصاحبه، پخش رادیویی، سخنرانی، گفتگو و مکالمات روزمره را آزمایش می‌کند.

 

A2H_um-1607168917.jpg

 

۴. آزمون گفتاری
زمان:۱۵  دقیقه برای هر جفت نامزد 
این بخش از آزمون، توانایی شما برای برقراری ارتباط موثر در موقعیتهای رو در رو را آزمایش می‌کند. در این بخش، شما وارد صحبت با داوطلب دیگری خواهید شد. این یک ارزیابی واقع‌بینانه و قابل اعتماد از توانایی شما در استفاده از انگلیسی برای برقراری ارتباط ایجاد می‌کند و به شکلی منصفانه مهارت گفتاری‌تان را محک می‌زند.

 

نتایج


نتایج آزمون C1 پیشرفته در مقیاس انگلیسی کمبریج گزارش می‌شود.
شما برای هر یک از چهار مهارت (خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن) و استفاده از زبان انگلیسی نمره جداگانه دریافت خواهید کرد و درک درستی از عملکرد خود به دست خواهید آورد. میانگین این نمرات هم به شما ارائه می‌شود تا نتیجه کلی آزمون خود را بدانید. 

چه زمانی ریز نتایج آزمون C1 پیشرفته خود را دریافت می‌کنید؟
همه داوطلبان ریز نمرات خود را دریافت می‌کنند و در صورت موفقیت در آزمون یک گواهی هم به آنها اعطا می‌شود.
ریز نمرات شما، تقریباً چهار تا شش هفته بعد از آزمون برای آزمون‌های کاغذی و دو تا سه هفته بعد از آزمون‌های رایانهای، بصورت آنلاین منتشر می‌شود. سریعترین راه برای گرفتن نتایج، ثبت نام در سرویس رایگان نتایج آنلاین است.

چه زمانی گواهینامه C1 پیشرفته خود را دریافت می‌کنید؟
گواهینامه شما، حدود سه هفته بعد از در دسترس قرار گرفتن نتایج به مرکز امتحانات‌تان ارسال و از آنجا برای شما ارسال می‌شود: یعنی اگر در یک آزمون کاغذی شرکت کرده‌اید، هفت تا نه هفته بعد از تاریخ امتحان، و اگر در یک آزمون رایانهای شرکت کرده‌اید، پنج تا شش هفته بعد از تاریخ امتحان، گواهینامه شما به مرکز شما ارسال می‌شود.

 

zd_sTM-1607168949.jpg

 

مقیاس نمرات C1 پیشرفته


بسته به اینکه متقاضی کدام دانشگاه، کالج یا سازمانی هستید، ممکن است از شما خواسته شود که نمره یا نمرات خاصی را کسب کنید، مثلا فقط در یک مهارت خاص.
به عنوان نمونه به جدول زیر نگاه کنید:
 

wWloiF-1607168699.jpg

 

در این جدول، آزمون مورد‌نظردر سطح C1 CEFR هدف قرار گرفته است. این آزمون همچنین ارزیابی قابل اعتماد در سطح بالاتر از C1 (سطح C2) و سطح زیر (سطح B2) را هم ارائه می‌دهد.
امتیازات بین ۱۴۲ و ۱۵۹ هم برای C1 پیشرفته گزارش شده است. در این آزمون، هیچگونه گواهی داده نمی‌شود اما نمره مقیاس انگلیسی کمبریج در ریز نتایج به شما نشان داده خواهد شد.

 

ریز نتایج چیست؟


ریز نتایج شامل اطلاعات زیر است:

- نمره شما در مقیاس انگلیسی کمبریج برای هر یک از چهار مهارت (خواندن ، نوشتن ، گوش دادن و صحبت کردن) و توانایی شما در استفاده از زبان انگلیسی
- نمره (A ، B ، C و سطح B2) برای امتحان کلی
- سطح CEFR شما برای آزمون کلی
 

 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!