دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم: دانشگاه توبینگن آلمان

چنانچه علاقمند به تحصیل در دانشگاه توبینگن آلمان هستید، خوب است بدانید این دانشگاه بسیار کامل و دارای پیشینه‌ای طولانی و شهرت ملی- بینالمللی است که حدود ۲۸۰۰۰۰ دانشجو را در بیش از ۲۰۰ دوره و تقریباً در همه زمینههای علوم (به استثنای رشته‌های فنی)، آموزش می‌دهد.
دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم: دانشگاه توبینگن آلمان

یادگیری ِمبتنی بر تحقیق در این دانشگاه یکی از اصول است که از همان مراحل ابتدایی عملیاتی می‌شود. به این معنا، که نه تنها انتقال دانش تخصصی بلکه انتقال مهارت‌های عمومی نیز در این مکان از اهم مسائل است.

 

شرایط مطالعه بهینه


با شعار «یادگیری یعنی تحقیق»، دانشگاه توبینگن آلمان در اصل یک دانشگاه تحقیقاتی است که هم در زمینه مطالعات و هم در زمینه تدریس کاملا فوق‌‌العاده رفتار می‌کند. بسیاری از اساتید این دانشگاه، جزو محققان مشهور بین المللی هستند که نه تنها دانش تخصصی سطح بالایی دارند، بلکه صاحبان تفکر انتقادی و روش‌های کاربردی ِعلمی هستند. بنابراین، دانشجویان این دانشگاه از بدو ورود با موضوعات تحقیقاتی سر‌و‌کار دارند و اغلب به شکلی فعال در پروژه‌های تحقیقاتی شرکت می‌کنند.

 

zN9_3f-1609154366.jpg

 

اتصال با شبکه‌های بینالمللی


به لطف شبکه بزرگی از دانشگاه‌های بینالمللی، دانشجویان دانشگاه توبینگن آلمان برای کسب تجربه در خارج از کشور فرصت‌های زیادی دارند. با توجه به دوره‌های بین المللی-گرا و طیف وسیعی از دوره‌های زبان خارجی، که به ویژه در زمینههای کارشناسی ارشد و دکترا بطور مداوم در حال گسترش است، دانشجویان همچنین می‌توانند یک محیط بین‌المللی را در این دانشگاه تجربه کنند.
اهداف اصلی همکاری چند جانبه در این شبکه‌ها، بینالمللی شدن دانشگاه در امر تحقیق و آموزش و ارتقا سطح بین المللی آن از طریق ادامه فعالیتهای تحقیقاتی مشترک دو و چند جانبه، تقویت بین‌المللی سازی آموزش و تدریس در دانشگاه‌های عضو و افزایش فعالیت‌های بینالمللی دانشجویان و محققان است. این دانشگاه با عضویت فعالانه درسه شبکه چند جانبه بین المللی، در زمینه تبادل دانشجو طیف وسیعی از شرکا را به همراه داشته است:
•    the Matariki Network of Universities
 با دیدگاه "مشارکت برای یک جهان بهتر" و متحد ساختن هفت دانشگاه از اروپا، آمریکای شمالی، استرالیا و نیوزیلند
•    the Guild of European Research-Intensive Universities 
انجمن صنفی دارای ۱۸ دانشگاه عضو از ۱۳ کشور اروپایی  و با هدف تحقیق بیشتر و نوآوری در سطح اروپا 
•    the Universities Alliance CIVIS – A European Civic University
گروهی متشکل از هشت دانشگاه اروپایی و با هدف ترویج تبادل بین‌المللی دانشجویان و مشارکت در جامعه مدنی 

 

ngNopx-1609154386.jpg

 

برنامه‌های مکمل و موازی دروس


علاوه بر مطالعات فنی، تحصیلات عمومی دانشجویان یکی از دغدغه‌های اصلی دانشگاه توبینگن آلمان است. دربرنامه‌هایی مثل Studium Professionale و تعداد زیادی از ارائه‌های دیگر، به دانشجویان این آزادی داده می‌شود که از همان مراحل اولیه، علائق و مهارت‌های نرم‌افزاری خود را گسترش و پروفایل علمی- عملی خود را شکل بدهند. بخشی از رویکرد جامع دانشگاه توبینگن آلمان اینست که توام با دروس دوره فرصت‌هایی را برای ادغام تعهدات اجتماعی و زیست محیطی ایجاد می‌کند.

 

دانشجویان این دانشگاه هرگز تنها نمی‌مانند


در طول تحصیل، خدمات مشاوره‌ای بیشماری به دانشجویان ارائه می‌شود، چه در مورد گرایشات تحصیلی، سوالات و یا مشکلات طول دوران تحصیل و چه مربوط به دوران شروع به کار آنها.

 

Kym9tF-1609154407.jpg

 

سبک‌های ابتکاری آموزشی


دانشگاه توبینگن قالب‌ها و روش‌های ابتکاری تدریس مثل یادگیری همسالان یا به اصطلاح یادگیری ترکیبی، یعنی ترکیبی از فرصت‌های آموزشی دیجیتال و رویدادهای سنتی ِرو در رو را ارائه می‌دهد. این دانشگاه دائماً در حال گسترش پیشنهادهایی مثل یادگیری یا ضبط دیجیتالی سخنرانی‌ها است و سالی یک بار، دانشگاه به ویژه از معلمان متعهد با اهدای جایزه آموزشی تقدیر می‌کند.

 

سطح بالای زندگی


«شهر توبینگن یک دانشگاه ندارد، توبینگن خود دانشگاه است»: این جمله چیزهای زیادی در مورد ماهیت شهر توبینگن نشان می‌دهد. از قلب شهر قدیمی قرون وسطایی گرفته تا کرانه‌های آن، توبینگن توسط ساختمان‌ها و امکانات دانشگاهی شکل گرفته است؛ آخرین و مهمترین نکته اینکه، این جمعیت حدودا ۲۸۰۰۰۰ دانشجویی است که شهر را در نِکار پر از انرژی و سرزندگی کرده است. با اطمینان می‌‌توان ادعا کرد در بین شهرهای آلمان، توبینگن کمترین میانگین سنی را دارد.

 

انگیزه های جدید


این دانشگاه به طور مداوم در تلاش است تا شرایط مطالعه و آموزش را بهبود و توسعه ببخشد و در همین راستا بود که پروژه "تحصیل موفقیت آمیز در توبینگن" (ESIT) راه‌انداری شد.

 

دوره های ارائه شده توسط دانشگاه توبینگن


هفت دانشکده دانشگاه توبینگن بیش از ۲۰۰ دوره تحصیلی را از مصرشناسی گرفته تا علوم عصب‌شناسی سلولی ارائه می‌دهند. در دانشگاه توبینگن آلمان، پیشنهادات اضافه بر زمینه تحصیل و تدریس ارائه می‌شود که می‌توانند به عنوان بخشی از یک دوره منظم مورد توجه قرار گیرند، و البته محتوای آنها فراتر از دوره‌های تخصصی خالص است. 

 

F9EI6s-1609154425.jpg

 

هزینه تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی


دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا فقط باید هزینه ترم را پرداخت کنند.
ولی دانشجویان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا، با شروع ترم زمستانی باید شهریهای در حدود ۱۵۰۰ یورو در هر ترم (۳۰۰۰ یورو در سال) پرداخت کنند. این فقط در مورد کسانی است که دوره جدید تحصیل را در ترم زمستان شروع می‌کنند.
 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!