دانشگاه‌های برتر دنیا : اپیزود ۷، دانشگاه ییل

دانشگاه ییل یک موسسه خصوصی است که در سال 1701 تاسیس شد. این دانشگاه با مساحت 373 هکتار در مقطع کارشناسی 5964 پذیرش دارد و از تقویم دانشگاهی مبتنی بر ترم استفاده می‌کند. رتبه دانشگاه ییل در فهرست بهترین کالج‌های سال 2020 دانشگاه‌های ملی، شماره 3 و شهریه آن 55.500 دلار است.
دانشگاه‌های برتر دنیا : اپیزود  ۷، دانشگاه ییل

 

این دانشگاه، به دلیل برنامه‌های بسیارعالی در زمینه نمایش و موسیقی هم مشهور است که آثارش با کمک سازمان‌های دانشجویی از جمله سازمان‌های ییل ویفن‌پوف، گروه معروف کاپِلا و انجمن نمایشی ییل به خارج از دانشگاه هم راه پیدا کرده و در برخی زمینه‌ها حتی با دانشگاه هاروارد رقابت دارد. مراکز فرهنگی، برای دانشجویان فضایی فراهم می‌کنند تا بتوانند در محیط دانشگاه حس هویت فرهنگی را تجربه کنند. دانشجویان در طول مدت دانشجویی، در یکی از 14 کالج مسکونی دانشگاه زندگی می‌کنند. 

 

kGzBOp-1599477970.jpg


پذیرش 


پذیرش دانشگاه ییل با میزان قبولی 6 درصد بسیار انتخابی است. نیمی از متقاضیان پذیرفته شده در این دانشگاه نمره SAT بین 1450 و 1560 یا نمره ACT  بین 33 و 35 دارند. مهلت ثبت نام 2 ژانویه و هزینه درخواست در دانشگاه ییل 80 دلار است.
مسئولان پذیرش در دانشگاه ییل معدل دانشجو را یک فاکتور علمی بسیار مهم می‌دانند. درجه کلاس دبیرستان متقاضی و توصیه‌نامه برای مسئولان پذیرش این دانشگاه ییل هم از دیگر فاکتورهای بسیار مهم‌اند. 

 

RUzmW1-1599478346.jpg

 


دانشکده‌های دانشگاه ییل


نسبت دانشجو و استاد در دانشگاه ییل 6 به 1 است و 73.4% کلاس‌‌ها با جمعیتی کمتر از 20 دانشجو برگزار می‌شوند. محبوب‌ترین گرایش‌ها در دانشگاه ییل عبارتند از: علوم زیستی و زیست پزشکی؛ تاریخ؛ ریاضیات و آمار؛ و مهندسی؛ میانگین رضایتمندی و نرخ ابقای دانشجویان سال اول برای ادامه تحصیل، 99 درصد است.

 

YLfIGc-1599478044.jpg


موزه ها یا ساختمان های خاص دانشگاهی در دانشگاه


گالری هنری دانشگاه ییل، مرکز هنری بریتانیا، موزه تاریخ طبیعی پیبدی، گالری‌های هنری مدرسه ییل، گالری معماری دانشکده ییل و مجموعه آلات موسیقی.

 

FjRDjg-1599478218.jpg


زندگی دانشجویی در دانشگاه ییل


جمعیت دانشجویی این دانشگاه را 50 درصد دانشجویان پسر و 50 درصد دانشجویان دختر تشکیل می‌دهند. 84 درصد دانشجویان در مسکن‌های وابسته، تحت اداره یا مشتمل مساعدت دانشکده و 16 درصد‌شان در خارج از دانشگاه زندگی می‌کنند. 

 

-8c7aw-1599478253.jpg


مأموریت‌های دانشگاهی و ویژگی‌های منحصر بفرد


ییل هم یک دانشگاه تحقیقاتی است و هم دانشگاه هنرهای لیبرال. دانشجویان و نخبگان این دانشگاه با پیشینه‌ای بیش از 300 سال، پیگیر ایده‌های نوآورانه هستند. دانشجویان با همه پیشینه‌ها، اعتقادات، هویت‌ها و علایق خود، از طریق این دانشگاه به یک جامعه جهانی روشنفکر ملحق می‌شوند که از دیدگاهی چند جانبه برای مقطع کارشناسی برخوردار است. کلیه دانشجویان مقطع کارشناسی در یک دانشکده واحد لیبرال در قلب دانشگاه ثبت نام می‌شوند که تقریباً 2000 دوره و 80 رشته را ارائه می‌دهد. دانشجویان با دسترسی به همه دروس بطور یکسان و بدون محدودیت برای برنامه درسی اصلی، سفر آکادمیک اعلام نشده خود را شروع می‌کنند و هر‌ دانشجوی ورودی سال اول به طور تصادفی در یکی از چهارده دانشکده‌ مسکونی ساکن می‌شود. این اجتماعات بهم پیوسته، مشتمل بر ساختمانهای خیره‌کننده مستقر در فضاهای سر‌سبز، به عنوان ریز‌جوامعی از جمعیت متنوع دانشجویی ییل، در عین حال صمیمیت یک تجربه کالج کوچکتر را نیز حفظ می‌کنند. دانشجویان ییل هر ساله بیش از 250 نمایش تئاتر و موسیقی برپا می‌کنند، برای ده‌ها نشریه مقطع کارشناسی می‌نویسند، هویت خود را از طریق گروه‌های مذهبی و فرهنگی متعدد جشن می‌گیرند و در نزدیک به 100 تیم ورزشی، باشگاهی و قهرمانی رقابت می‌کنند. دانشجویان سالانه با سفر به بیش از 50 کشور خارجی و مشارکت در مطالعات آکادمیک، تحقیق و خدمات عمومی از خلال هزار نوع کارآموزی، همکاری‌های دوستانه، تحقیق و مطالعه فرصت‌های خارجی، مشغول می‌شوند. به این ترتیب، دانشجویان ییل برای موقعیت‌های رهبری در هر زمینه‌ای در تمام نقاط جهان بنیادی قوی پیدا می‌کنند.

 

_BXoje-1599478306.jpg


شهریه و کمک مالی دانشگاه ییل


شهریه دانشگاه ییل 55.500 دلار است که در مقایسه با متوسط هزینه شهریه ملی 40.550 دلاری، به نظر گران‌تر می‌رسد؛ ولی دلیل بالا بودن این رقم اینست که علاوه بر شهریه، بقیه هزینه‌ها را هم که به آن "هزینه پایه" گفته می‌شود در‌بر‌می‌گیرد. هزینه‌ها متفاوت‌اند و از خدمات کتابخانه و امکانات ورزشی دانشجویان، تا مراکز دانشجویی، منابع فناوری و مراکز بهداشت دانشگاه را شامل می‌شود.
همزمان با مقایسه هزینه‌های موسسات مختلف، کل هزینه و قیمت خالص را هم باید در نظر گرفت. هزینه کل، عبارتست از قیمت پایه به علاوه هزینه اتاق و مسکن، کتاب و لوازم و هزینه‌های حمل و نقل و شخصی. در دانشگاه ییل هزینه کل 76.520 دلار است؛ درحالیکه قیمت خالص عبارتست از متوسط هزینه بعد از کسر کردن بودجه کمک‌هزینه و بورس تحصیلی از کل هزینه. هزینه خالص برای دانشجویی که کمک هزینه دریافت می‌کند 17.298 دلار است.


پردیس دانشگاه ییل


دانشگاه ییل تعدادی خدمات دانشجویی ارائه می‌دهد، از جمله: آموزش فنون مطالعه، مرکز زنان، خدمات اسکان، خدمات درمانی و بیمه درمانی. دانشگاه ییل همچنین خدمات ایمنی مثل گشت‌زنی 24 ساعته به‌صورت پیاده و سواره، خدمات حمل و نقل/ اسکورت اواخر شب، تلفن‌های اضطراری 24 ساعته، مسیرهای روشن/ پیاده‌روها و دسترسی خوابگاهی کنترل شده (کلید ، کارت امنیتی و غیره) را هم ارائه می‌دهد. 
 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!