دانشگاه‌های برتر دنیا : اپیزود ۱۳، دانشگاه سنگاپور

کشور سنگاپور در عین کوچکی، یک بستر گسترده برای حوزه‌های آموزش عالی و تحقیقاتی است. در سالهای اخیر، در شاخص نوآوری جهانی INSEAD ۲۰۱۵ در رتبه هفتم، در رتبه‌بندی رقابت جهانیIMD سال ۲۰۱۴ و در گزارش رقابت جهانی مجمع اقتصادی جهانی سال های۲۰۱۵-۲۰۱۴ در رتبه هفتم قرار گرفته است.
دانشگاه‌های برتر دنیا : اپیزود  ۱۳، دانشگاه سنگاپور

 

دانشگاه‌های سنگاپور هم به دلیل رشد بیشتر موقعیتهای خود در بازار آموزش جهانی، بعنوان دانشگاه‌های در حال رشد شناخته شده‌اند. دو دانشگاه برجسته سنگاپور اکنون هر دو جزو۱۵ دانشگاه برتر جهان هستند و خود سنگاپور در رتبه پانزدهم در QS Best  Student Student Cities ۲۰۱۸ قرار دارد ، که نشان دهنده ترکیبی از تعالی آموزشی، کیفیت بالای زندگی و جامعه دانشجویی متنوع این کشور است.

 

GwqqKU-1602503716.jpg

 

دانشگاههای سنگاپور


۳۴ دانشگاه در سنگاپور وجود دارد که شش تا آز آنها ملی هستند. تعدادی از دانشگاه‌های معروف سنگاپور عبارتند از:
دانشگاه ملی سنگاپور(NUS)، دانشگاه فنینان‌یانگ، دانشگاه مدیریت سنگاپور، دانشگاه فناوری و طراحی سنگاپور، کالج ییل‌ناس

 

GLNlR0-1602503756.jpg

 

هزینه‌های تحصیل و زندگی


اقتصاد قوی و کیفیت بالای زندگی سنگاپور با هزینههای بالای زندگی و بعضی از بالاترین هزینه‌های تحصیل در آسیا هماهنگ است. با این حال‌، هنوز هم در مقایسه با مخارج تحصیل در سطح بین‌المللی، تحصیل در این کشور یک گزینه نسبتاً ارزان است. هزینههای سالیانه برای دانشجویان کارشناسی بین‌المللی در حال حاضر به طور متوسط حدود ۱۴۴۰۰ دلار آمریکاست اما توجه داشته باشید که بسته به برجستگی دانشگاه و رشته تحصیل انتخابی، ممکن است در نهایت هزینههای بیشتری بپردازید. خبر خوب این  که بیش از نیمی از دانشجویان بین‌المللی سنگاپور کمک مالی دریافت می‌کنند.
هزینههای زندگی یکی دیگر از هزینه‌های قابل توجه است. انتظار می‌رود مجموع هزینه‌های مسکن، قبض‌ها و سایرمخارج لازم سالیانه به طور متوسط ۸۰۰۰ دلار برای شما تمام شود.

 

lNxjZF-1602503779.jpg

 

ثبت نام در دانشگاه‌های سنگاپور


برای تحصیل در سنگاپور به عنوان دانشجوی بینالمللی، باید مستقیماً به دانشگاه انتخابی خود درخواست بدهید. بنابراین اولین محل تماس شما، برای بررسی مهلت تعیین شده، مراحل درخواست و سایر جزئیات، خود دانشگاه خواهد بود: با وبسایت رسمی دانشگاه مشورت کنید و در صورت بروز هر گونه سوال مستقیماً با دفتر بینالمللی تماس بگیرید. در مورد تعداد دور‌ه‌هایی که می توانید به هر دانشگاه درخواست بدهید محدودیتهایی وجود دارد؛ بنابراین مطمئن شوید که موارد را بخوبی بررسی کرده باشید.

 

e-xdj0-1602503806.jpg

 

ویزای دانشجویی برای تحصیل در دانشگاه سنگاپور


دانشجویان بینالمللی که مایل به تحصیل در سنگاپور هستند نیاز به ویزای دانشجویی دارند. این درخواست همراه با نامه تأییديه شما (که همچنین به عنوان تأییدیه اصلی یا IPA شناخته می‌شود)، پس از پذیرش درخواست‌تان توسط دانشگاه صادر می‌شود. درخواست شما منوط به داشتن مهارت‌های قبلی شناخته شده، گواهی کارنامه مورد نیاز و اثبات مهارت کافی زبان انگلیسی است.
در حالی که این صدور خودکار به این معناست که دیگر لام نیست نگران درخواست ویزای دانشجویی خود باشید، بایدبرای دریافت مجوز دانشجویی خود ظرف دو هفته بعد از پذیرش، به اداره مهاجرت و سازمان بازرسی‌ها(ICA) مراجعه کنید. این هم نباید زودتر از دو ماه قبل و یا دیرتر ازیک ماه قبل از شروع دوره باشد. شما باید این کار را از طریقStudent & Pass Online Application & Register System ، معروف به SOLAR انجام دهید، تا دانشگاهی که در آن پذیرفته شده اید شما را از همانجا ثبت نام ‌کند.
برای ثبت نام آنلاین بابت پاسپورت دانشجویی خود، با جزئیات ثبت نامی که مدرسه شما ارائه داده وارد SOLAR شوید و فرم الکترونیکی۱۶/ eForm 16  را از طریق SOLAR پر و ارسال کنید. برای این کار به جزئیات گذرنامه معتبر، آدرس دانشگاه، آدرس ایمیل خودتان و یک قطعه عکس جدید احتیاج دارید.
برای تکمیل مراحل بعد از ورود به این کشور، باید با ICA قرار ملاقات بگذارید و کارت ورود وخروج که موقع ورود به سنگاپور به شما داده شده، یک قطعه عکس هم اندازه با تصویر گذرنامه و یک پرینت امضا و تکمیل شده از 16eForm،یک کپی از تأییدیه قانونی و یک گزارش پزشکی جدید با قالب صحیح را به همراه داشته باشید. زمان دریافت کارت دانشجویی، یک نسخه امضا شده از فرم شرایط و ضوابط هم باید ارائه شود. زمان ارائه درخواست،۳۰ دلار (۲۲ دلار آمریکا) و زمان صدور پاسپورت۶۰ دلار دیگر (۴۴ دلار آمریکا) از شما کسر می‌شود.
پاسپورت دانشجویی به شما امکان می‌دهد که در طول ایام تعطیلات دانشگاه به صورت تمام وقت و طی ترم، هفته‌ای ۱۶ ساعت کار کنید.

 

TKt3lb-1602503842.jpg

 

بودجه تحصیل در دانشگاه سنگاپور


بعد از اینکه به دانشجویان داخلی و بین‌المللی مکانی برای گذراندن دوره اختصاص داده شود، می‌توانند برای دریافت کمک هزینه تحصیلی به وزارت آموزش عالی سنگاپور مراجعه کنند که بخش عمده هزینههای شهریه دانشگاه را پوشش می‌دهد. در ازای دریافت این کمک هزینه، دانشجویان بینالمللی باید تعهدی را امضا کنند و متعهد شوند که در ازای تحصیل خود حداقل برای مدت سه سال در یک شرکت ثبت شده در سنگاپور کار کنند.طول مدت این تعهد برای دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی بیشتر است (پنج یا شش سال).

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!