دانشگاه‌های برتر دنیا : اپیزود ۱۱، دانشگاه پنسیلوانیا

دانشگاه پنسیلوانیا یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی واقع در شهر فیلادلفیاست که در سال ۱۷۴۰ توسط بنیامین فرانکلین، یکی از پدران بنیانگذار ایالات متحده، که مشتاق ایجاد مدرسه‌ای برای آموزش نسل‌های آینده بود، تاسیس شد.
دانشگاه‌های برتر دنیا : اپیزود  ۱۱، دانشگاه پنسیلوانیا

 

رقابت برای تحصیل در این دانشگاه بسیار شدید است، به ویژه در مقطع کارشناسی. میزان پذیرش آن در سال۲۰۲۱،۹.۳٪ بود که ۴۶ درصد آن سیاهپوستان، آسیایی‌های اسپانیایی تبار ویا بومی‌های آمریکا بودند. زنان هم بیش از نیمی (۵۴٪) از کل دانشجویان ثبت نام شده را تشکیل می‌دهند.

 

PUmd3L-1600253315.jpg


زندگی دانشجویی


پردیس مرکزی دانشگاه پنسیلوانیا با بیش از ۲۷۹ هکتار در یک منطقه مجاور دانشگاه، تمام مدارس و بسیاری از موسسات تحقیقاتی آن را در خود جای می‌دهد.
زندگی دانشجویی در ایندانشگاهاز طریق طیف گسترده‌ای از فعالیتهای اجتماعی، سیاسی، مذهبی و فرهنگی، فرصت‌هایی را برای کشف علایق جدید دانشجویان خود فراهم می‌کند. در دانشگاه مراکز فرهنگی و موزه‌های منحصر به فردی وجود دارد که به هنر دانشجویان امکان می‌دهد که نقشی برجسته ایفا کنند، مثل: مرکز هنرهای نمایشی آننبرگ، گالری آرتور راس و موسسه هنرهای معاصر.

 

h1mL5v-1600253341.jpg


پذیرش دانشگاه پنسیلوانیا


این دانشگاه همیشه در جستجوی درخشان‌ترین دانشمندان است: دانشجویانی با کنجکاوی فکری، ذهنیتی متمایل به تمام رشته‌ها و دوستدار کمک به جهان. دانشگاه پنسیلوانیا به دنبال دانشجویانی با توانایی تبدیل ایده‌ها و علایق خود به عمل است، افرادی که استعدادها و تجربیات آنها به جامعه انرژی ببخشد. 
این دانشگاه، هم درخواست‌های معمو لو هم درخواست‌های گروهی را می‌پذیرد. هیچ یک از این دو قالب ارجحیتی برای دانشگاه ندارند و در روند بررسی با هر دو بایک شکل رفتار می‌شود.
دانشگاه پنسیلوانیا شما را تشویق می‌کند که ویژگی‌های هر دو قالب درخواست را مرور کرده و از بستر مناسب خودتان برای ارسال درخواست اقدام کنید؛ شما باید در هر نوبت پذیرش فقط یک نوع درخواست ارسال کنید.

 

Kv-rgr-1600253385.jpg


متقاضیان کويست‌بریج/ QuestBridge


علاوه بر این دو قالب درخواست، دانشگاه پنسیلوانیایکی از شرکای افتخاری کويست‌بریج است و در برنامه مسابقه کالج ملی برای دانشجویان با پیشرفت بالا که نیاز مالی قابل توجهی دارند شرکت می‌کند. این دانشگاه به جای درخواست‌های معمول و گروهی، درخواست کويست‌بریج را از پذیرفته شدگان نهایی مسابقات کالج ملی کويست‌بریج قبول می‌کند. 

 

mw743n-1600253411.jpg


تجربه زندگی


دانشگاه پنسیلوانیا، از شما می‌خواهد باشگاه‌ها و فعالیتهایی را که باعث کنجکاوی‌تان می‌شوند، امتحان کنید. مسلما در این راه چیزهای غیر منتظره‌ای را کشف خواهید کرد و البته در طول این مسیردانشگاه در کنار شماست تا کمک‌تان کند.
باشگاهها، سازمانها و فعالیت‌های زیادی در این دانشگاه وجود دارد که در حین زندگی فرصت‌های علمی، فرهنگی، زیست محیطی، هنرهای نمایشی، مذهبی، رسانه ای و اجتماعی را به اندازه کافی برای همه فراهم می‌کند. شما همچنین در شهر پر جنب و جوش فیلادلفیا زندگی خواهید کرد؛‌ جایی که ایدههای نو در بستر امثال آن متولد می‌شود.


جامعه‌ای درون یک جامعه


دانشجویان ممکن است انتخاب کنند که تجربه کالج خود را با یکی از برنامه‌های موضوعی آن غنی کنند. جوامع برنامه‌های مهیج دانشگاه پنسیلوانیا شامل مطالعات باستانی، گلچین فرهنگ‌ها و برنامه مطالعات یکپارچه است. هر برنامه فرصتی را برای زندگی با دیگران که علاقه مشترکی دارند و لذت بردن از بحث‌های رسمی و غیررسمی، نمایش فیلم، وعده‌های غذایی، بازدید از دیدنی‌های فیلادلفیا، خدمات گروهی و موارد دیگر فراهم می‌کند.

 

U37dEu-1600253441.jpg


برنامه گروهی چیست؟


یکی از بزرگترین مزایای سیستم اسکان دانشگاه پنسیلوانیا،فرصت زندگی در کنار دانشجویان و استادانی است که علاقه خاصی به یک موضوع ویژه دارند؛برنامه‌های گروهی، فرصتهایی هستند برای یادگیری در حین زندگی. عضویت در یک برنامه گروهی کاملاً داوطلبانه است و نیاز به یک پروسه درخواست ویژه دارد: اغلب، یک مقاله و شاید شرایطِ خاصِ اسکان.

 

-xiWR5-1600253470.jpg


انواع برنامه‌های گروهی:


•    Theme Communities، برنامه هایی‌هستند که توسط خدمات آکادمیکو اسکان کالجطراحی شده‌اند تا در حین زندگییک محیطیادگیریِمتمرکز بر علاقه مشترک ساکنان را فراهم کنند. این برنامه‌ها، در بیشتر موارد، با فعالیتهای دانشجویی و هدفمندی آغاز شده که در طول سالها، به انجمن‌های برنامههای طولانی مدت و تشکلی تبدیل شده‌اند.
•    Student Designed Communities، به گروهی از دانشجویانترم بالایی که به موضوعی خاص علاقمند هستند این فرصت را می‌دهد تا به شکلیکگروه متمرکز بر علاقه متقابل، با هم زندگی کنند. همه‌ساله، تقاضاهای مربوط به یکگروه طراحی شده یکساله پذیرفته می‌شوند.
•    Pen Course Communities، انجمن‌هایی هستند که به عنوان اعضای مسکونیِ یک برنامه آکادمیک در یکی از مدارس کارشناسی در دانشگاه پنسیلوانیا طراحی شده‌اند. اعضای اینانجمن‌های دانشگاهیبه‌صورت بسیار انتخابی و فشرده در یک برنامه گروهی مستقر می‌شوندو پشتیبانی از کارهاییراکه در آنگروه انجام می‌شود به عهده می‌گیرند.انجمن‌های دوره پن،در حال حاضر شامل برنامه هانتسمن برای مطالعات و تجارت بینالمللی، و دانش‌پژوهان بنجامین فرانکلین است.
•    College House Course Communities، گروه‌هایمستقر در محلاقامت برایکسب اعتبار هستند. دانش آموزان با هم زندگی می‌کنند و برای تجربه مسکونی خود اعتبار کسب می کنند. این گروه‌ها در حال حاضر شامل فرهنگ فیلم، برنامه زبان‌های مدرن و تغییرات اجتماعی و موسیقی است.
 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!