دانشگاه‌های برتر دنیا : اپیزود ۴، دانشگاه استنفورد

این دانشگاه خصوصی در سال ۱۸۸۵در حومه شهراستنفورد در کالیفرنیا تأسیس شده است و۸۱۸۰ هکتارمساحت دارد. دانشگاه استنفورد در کل ۷۰۸۷ نفر را در مقطع کارشناسی ثبت‌نام می‌کند و شهریه و هزینه آن ۵۲۹,۵۳ دلار است.پردیس منحصر بفرد این دانشگاه در منطقه خلیج کالیفرنیا و در فاصله 30 مایلی از سانفرانسیسکو واقع شده است. فقط دانشجویان سال اول نیاز دارند در پردیس دانشگاه زندگی کنند، که البته ضمانت می‌شود تا چهار سال مسکن‌شان تامین باشد.
دانشگاه‌های برتر دنیا : اپیزود  ۴، دانشگاه استنفورد


دانشکده‌های استنفورد


چهاردانشکده از مجموع هفت دانشکده دانشگاه استنفورد دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می‌دهند و سه تای باقیمانده هم به عنوان مراکز تحصیلات تکمیلی کار می‌کنند. تحصیلات تکمیلی، برنامه‌های دانشکده آموزش عالی، دانشکده مهندسی، دانشکده حقوق، دانشکده پزشکی و دانشکده بازرگانی را پوشش می‌دهد. موسسه محیط زیست استنفورد و ودز هم بر همکاری بین تحقیقات زیست محیطی، تدریس و خدمات خاص نظارت می‌کند. علاوه براین، دانشگاه استنفورد تعدادی گروه تئاتری و موسیقی مشهورهم دارد از جمله انجمن تئاتر رامز‌هِد و مندیکانتس. در زمینه ورزش هم، دانشگاه استنفورد بخشی ازانجمن ملی ورزشکاران دانشگاهی (NCAAI) است.

 

XDX9Jj-1597915881.jpg

 

زندگی دانشجویی در دانشگاه استنفورد


معمولا دانشگاه استنفورد ۷۰۸۷ ثبت نام در مقطع کارشناسی، با توزیع جنسیتی۵۰ درصد دانشجوی پسر و ۵۰ درصد دانشجوی دختر انجام می‌دهد. در این دانشگاه ۹۳ درصد از دانشجویان در مسکن‌های متعلق به دانشکده و ۷ درصد از آنها در خارج از دانشگاه زندگی می‌کنند. 

 

رشته، دانشکده و شغل مورد علاقه خود را پیدا کنید


رشته اصلی و مطلوب خود را بر اساس کشش و استعداد‌های ذاتی خود کشف کنید. ارزشیابی ذاتی،شما را برای قرار گرفتن در کنار افراد مهم، دانشکده‌ها و مشاغل متناسب با مهارت‌ها و توانایی‌های بی نظیر‌تان، آماده می‌کند.

 

پذیرش دانشگاه استنفورد


پذیرش دانشگاه استنفورد با نرخ قبولی۴٪، بیشتر انتخابی است. نیمی از متقاضیان پذیرفته شده در دانشگاه استنفورد دارای نمره SAT بین۱۴۲۰ تا ۱۵۷۰یا نمره ACT ۳۵-۳۲ هستند. با این وجود ، یک چهارم متقاضیان پذیرفته شده نمرات بالاتر از اینمقدار را کسب کرده و تنها یک چهارم نمره‌ها کمتر از این حد است. مهلت درخواست تحصیل در دانشگاه استنفورد تا۲ ژانویه و هزینهء این درخواست ۹۰ دلار است.

 

mhv442-1597916000.jpg

 

شهریه و کمکهای مالی دانشگاه استنفورد


در دانشگاه استنفورد، ۴۹٪ از دانشجویان تمام وقت دوره‌های کارشناسی نوعی کمک مالی (بطور متوسط۵۰۰,۵۲ دلار) مبتنی بر نیازخود دریافت می‌کنند.
چنانچه مسیولین این دانشگاه معتقدند: «لازم نیست پرداخت هزینه دانشکده دشوار یا ویرانگر باشد.»

 

درباره مشاوران دانشگاهی خود بیشتر بدانید


به نفع شماست که به دنبال مشاوره زودهنگام و اغلب از جانب منابع مختلف باشید. حتی رایجترین نگرانی دانشگاهی می‌تواند به عمیق ترین آرزوهای شما مربوط باشد. به همین دلیل آن دسته از روابط شما که با مربیان، مشاوران حرفه ای دانشگاهی و در نهایت مشاور دپارتمان، شکل می‌گیرد یک عنصر اساسی در موفقیت دوره کارشناسی شماست.

 

NUhZtj-1597916158.jpg

 

راهنمایان خاص دانشجویان جدید


اگرچه این افراد، مشاور دانشگاهی نیستند ولی عضوانجمن دانشگاه استنفورد‌ هستند (SNG) که بطور داوطلبانه از لحظه‌ای که پا به دانشگاه می‌گذارید تا زمانی که فارغ‌التحصیل می‌شوید، شما را راهنمایی و پشتیبانی می‌کنند.

 

خدمات خاص دانشگاه استنفورد


دانشگاه استنفورد تعداد زیادی خدمات دانشجویی ارائه می‌دهد از جمله آموزش یادگیر یپیشرفته، خدمات اسکان، مراقبت‌های روزانه، خدمات مرکز زنان، خدمات درمانی و بیمه درمانی. دانشگاه استنفورد همچنین خدمات ایمنی و امنیتی پردیس مانند گشت‌زنی 24 ساعته توسط مامورین و ماشین‌های گشت و خدمات اسکورت حمل‌و‌نقل‌های اواخر شب، تلفن اضطراری 24 ساعته، مسیرها و پیاده‌‌رو‌های روشن، و کنترل رفت‌و‌آمد‌ به خوابگاه‌ها را ارائه می‌دهد.

 

فرصت‌های شغلی و کارآموزی


دپارتمان آموزش شغلی استنفورد از همان اوایل و اغلب از طریق شبکه‌ای از اجتماعات شغلی شما را در کشف فرصت‌ها و ایجاد ارتباطات معنی‌دار پشتیبانی می‌کند. با ارائه پشتیبانی اختصاصی از سوی جوامع دانشگاهی، کارمندان متخصص به شما کمک می‌کنند تا علایق شغلی خود را کشف کنید. پس تلاش کنید با مربیان، کارفرمایان و فارغ‌التحصیلان تعامل داشته باشید تا فرصت‌های مناسب و شغل‌های مرتبط با پردیس دانشگاه را پیدا کنید.

 

3K-aRi-1597916107.jpg

 

سه کتاب


سه کتاب برنامه کتاب‌خوانی مشترک، برای دانشجویان مقطع کارشناسی و دانشجویان انتقالی جدید است. همه ساله، دانشگاه استنفورد موضوع و کتابهایی را برای دانشجویان جدید به دقت گزینش می‌کند تا در طول تابستان با یکدیگر بخوانند و در باره آنها گفتگو کنند. دامنه این برنامه به بحث و گفتگو با نویسندگان در طول دوره پیش‌نیاز و طی سال اول می رسد؛ در خلال این فرصت، دانشجویان می‌توانند از نویسندگان سؤالات خود را بپرسند و دیدگاههای آنها را بشنوند.

۱۲ راه آماده‌ شدن برای سال اولی‌ها
۱. برای کلاس های آنلاین آماده شوید.
۲. تا حد امکان مطالعه کنید.
۳. در مورد رشته‌های احتمالی دانشگاه تحقیق کنید.
۴.در برنامه‌های شاخص دانشگاه استنفورد شرکت کنید.
۵. مهارت‌های اجتماعی، ارتباطات مردمی وهنرهای ظریف خود را پرورش دهید.
۶. با تمام ابزار مربوط به مدیریت زمان دوست باشید.
 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!