دانشگاه‌های برتر دنیا : اپیزود ۵، دانشگاه ماساچوست

در این دانشگاه، درعمل از فرهنگ یادگیری لذت می‌برید. در مجموع۳۰ دپارتمان موجود در پنج مدرسه و یک دانشکده این دانشگاه، دانشجویان سختی تحلیل و پژوهش را با کنجکاوی، تخیل خلاقانه و اشتیاق برای حل سخت‌ترین مشکلات برای خدمت به جامعه ترکیب می‌کنند. دانشجویان دوره کارشناسی شانه به شانه دانشکده‌ها کارمی‌کنند، با چالش‌های جهانی رو‌در‌رو می‌شوند، سوالات اساسی را دنبال و ایدهها را به عمل ترجمه می‌کنند. جریان حیاتی آموزشی و پژوهشی دانشگاه، دانشجویان فارغ التحصیل و دوره‌های فوق‌تخصصی این دانشگاه، همگی گواه با استعدادترین و متنوع‌ ترینِ گروه‌های علمی جهان هستند. از علوم و مهندسی گرفته تا هنر، معماری، علوم انسانی، علوم اجتماعی و مدیریت، دانشگاه ماساچوست در سراسر دنیا برتریت خود را نشان داده است. این دانشگاه همچنین در زمینه آموزش دیجیتال از پیشگامانی است که دسترسی آسان به محتوای دقیق دروس دانشگاه را برای دانشجویان در هر مقطعی فراهم می‌کند.
دانشگاه‌های برتر دنیا : اپیزود  ۵، دانشگاه ماساچوست


دانشکده‌ها، ادارات و مدارس


در سراسر دانشگاه فناوری ماساچوست، دانشکده‌ها برای تعالی در رشته‌های خود ازاستاندارد جهانی پیروی می‌کنند: آنها متخصصانی پیشگام‌اند که دوست دارند تدریس کنند. این دانشکده‌ها که عمیقاً درگیر کار خود هستند، دیوارهای حایل در بین زمینههای مختلف را که تحت تاثیر فشار برای درک عمیقتر و ایدههای تازه ایجاد شده‌اند،از میان بر‌می‌دارند. در حقیقت، بسیاری از دانشکده‌ها حداقل در یکی از آزمایشگاههای بین رشته‌ای دانشگاه و یا مراکز و مؤسساتی که چالش‌های اساسی را هدف قرار می‌دهند، کار می‌کنند، از انرژی پاک گرفته تا معضل سرطان.

 

ZlYn5q-1598087172.jpg

 

آموزش و یادگیری


پردیس این دانشگاه کارگاهی برای ابداعات آینده است و همه اعضایش شاگردانی هستندکه می‌خواهند در این مسیر از یکدیگر یاد بگیرند. چون هدف اصلی این گروه ایجاد چیزهایی است که تأثیر‌گذار باشد، دوره های نمادینی مثل ۲.۰۰۹ بر طراحی، اختراع ، همکاری و ترجمه تخصص دانشجویان برای رسیدن به دست جهانیان تأکید می‌کند. از طریق برنامه‌های یادگیری تجربیِ خاص این دانشگاه، مثل UROP ، UPOP، MISTI، PKG، IAP، D-Lab، و Sandbox، دانشجویان می‌توانند تقریباًتا بینهایت برنامه‌های درسی و غیردرسی را به شکل مجازی دنبال کنند.

 

یادگیری اُپن


این دانشگاه با اختراع و اِعمال فناوری‌های دیجیتالی، در بین دانشگاه‌های سرتاسر جهان در زمینه راه‌های جدید آموزش و یادگیری پیشگام است.  MITxکه مجموعه‌ای از دوره‌های گسترده آنلاین است، دسترسی آسان به طیف وسیعی از دوره‌های تعاملی را که توسط مربیان دانشگاه فناوری ماساچوست ایجاد و ارائه می‌شود، فراهم می‌کند. گزینه اصلی یادگیری دیجیتالی دانشگاه (OpenCourseWare) همچنان با بیش از ۲۴۰۰ دوره دانشگاهی، مواد درسی را بصورت رایگان در اینترنت به معلمان و فراگیران سراسر جهان ارائه می‌دهد.

 

آموزش حرفه‌ای و اجرایی


برای مجریان، مدیران، کارآفرینان و متخصصان فنی که مشتاقانه از تفکر تازه و تحقیقات جدید دانشگاه فناوری ماساچوست استفاده می‌کنند، ده‌ها برنامه اجرایی و حرفه‌ای عرضه می‌شود: یا به‌ صورت آنلاین و یا به ‌صورت حضوری در خود دانشگاه. از دروه‌های دو روزه تا 20 ماهه، همگی این برنامه‌ها مختص به دانشگاه ماساچوست هستند که راه حل‌های عملی برای دنیای واقعی را به اشتراک می‌گذارند.

 

EZwuxk-1598087252.jpg


اطلاعات و درخواست پذیرش در مقطع کارشناسی


تمام دانشجویان کارشناسی آینده، صرف نظر از برنامه تحصیلی مورد نظر خود، از طریق دفتر پذیرش در مقطع کارشناسی
(Undergraduate Admissions Office)، درخواست تحصیل می‌کنند. این افراد می‌توانند در سایت پذیرش مقطع کارشناسی، اطلاعات بیشتری در مورد فرآیند درخواست خود (application process) کسب کنند و وبلاگهای دانشجویی راجع به زندگی در دانشگاه ماساچوست را بخوانند.

 

پذیرش و کمکهای تحصیلات تکمیلی


برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ماساچوست، باید برای یکی از برنامه‌های دپارتمان این دانشگاه(departmental programs) اقدام کنید. هر بخش دارای وبسایت برنامه خاص خود و شرایط ورود به سیستم است.

 

1fHrW7-1598087523.jpg

 

آموزش حرفه‌ای و اجرایی


برای متخصصان نیروی کار و فراگیران در هر کجا که مایل به مطالب دانشگاه فناوری ماساچوست، بدون تعهد تمام وقت ِیک برنامه سنتی باشند، این دانشگاه طیف وسیعی از گزینههای آموزشی را ارائه می‌دهد: بعضی از آنها آنلاین هستند وبعضی حضوری (دردانشگاه). 

 

نحوه پرداخت


پرداخت هزینه تحصیل در این دانشگاه خیلی ساده است.
به محض دریافت پذیرش از دانشگاه ماساچوست، یک حساب دانشجویی به نام فرد پذیرفته شده افتتاح می‌شود برای شارژها (مثل شهریه، هزینهها، مسکن در پردیس دانشگاه و برنامه‌های غذایی) و همچنین برای اعتبارات دانشجویی(مثل بورس تحصیلی، وام و پرداخت‌های خانوادگی).

 

پول خود رامدیریت کنید


این دانشگاه پیشنهادات ساده ای را برای کمک به دانشجویان در مدیریت پول خود ارایه می‌دهد.
دانشکده مکان مناسبی براییادگیری مهارت‌های مالی کلیدی است که تا مدتها بعد از ترک دانشگاه هم می‌تواند به کار بیاید. مدیریت پول در ابتدای دوران دانشجویی می‌تواند ایجاد احساس ارعاب کند، اما پیشنهادات این دانشگاه راهکارهایی برای یک شروع صحیح ارائه می‌دهد.

 

mnoRdz-1598087487.jpg


پیدا کردن شغل


دانشگاه ماساچوست به شما کمک خواهد کرد تا در دانشگاه و جامعه دانشگاهی کار پیدا کنید.
همه دانشجویان این دانشگاه که در حال حاضر ثبت نام کرده‌اند، این فرصت را دارند که فارغ از نیاز مالی، در هر شغلی ازامور دانشگاهی کار کنند. هیئت کار‌یابیMIT مکانی به روز، برای یافتن کار در پردیس دانشگاه و حتی خارج از آن است.
 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!