دانشگاه‌های برتر دنیا : اپیزود ۶، دانشگاه صنعتی کالیفرنیا

دانشگاه صنعتی کالیفرنیا یک موسسه خصوصی است که با 124 هکتار مساحت در سال 1891در حومه شهر کالیفرنیا تأسیس شد. این دانشگاه که بر علوم و مهندسی متمرکز است در کل 948 ثبت نام در مقطع کارشناسی دارد و از یک تقویم دانشگاهی چهار ترمی استفاده می‌کند. شهریه و هزینه دانشگاه صنعتی کالیفرنیا 54.600 دلار است.
دانشگاه‌های برتر دنیا : اپیزود  ۶، دانشگاه صنعتی کالیفرنیا

 

زندگی اجتماعی و دانشگاهی این دانشگاه شامل 11 خوابگاه و خانه دانشجویی است که دانشگاه آن را "گروه های زندگی خودگردان" توصیف می‌کند. خانه‌های دانشجویی یک سنت تحسین شده را شامل می‌شوند: سنت سِرو غذا توسط پیشخدمت‌های دانشجو. فقط دانشجویان تازه ‌وارد لازمست در دانشگاه زندگی کنند، در‌حالیکه بیش از 80٪ دانشجویان برای هر چهار سال در این محل باقی می‌مانند. انتساب به زندگی دانشجویی یک کد افتخار است که نشان می‌دهد "هیچ یک از اعضای جامعه دانشگاهی نمی‌تواند از مزایای متعلق به اعضای دیگراستفاده ناعادلانه کند."

 

L8ujrF-1599216974.jpg


این دانشگاه تحقیقات قابل‌توجهی انجام می‌دهد و از این طریق کمک‌های مالی زیادی از موسساتی مثل ناسا، بنیاد ملی علوم و وزارت بهداشت و خدمات انسانی دریافت می‌کند. نزدیک به 90٪ دانشجویان کارشناسی ارشد ضمن کسب مدرک خود در تحقیقات هم شرکت می‌کنند.


پردیس دانشگاه 


دانشگاه صنعتی کالیفرنیا خدمات دانشجویی متنوعی ارائه می‌دهد، از جمله تدریس خصوصی غیر درمانی، خدمات جایگزینی، خدمات درمانی و بیمه درمانی. این دانشگاه همچنین خدمات ایمنی و امنیتی مختلفی ارائه می‌دهد، از جمله: گشت‌زنی پیاده و سواره 24 ساعته، خدمات حمل و نقل/ اسکورت در اواخر شب، تلفن اضطراری 24 ساعته، مسیرهای روشن خاص پیاده‌روی، دسترسی کنترل شده به خوابگاه (توسط کلید، کارت امنیتی و ...).

 

ohZZ7v-1599217051.jpg


موزه‌ها و ساختمان‌های دانشگاهی ویژه 


بایگانی‌های دانشگاه صنعتی کالیفرنیا مخزن گسترده‌ای از اسناد تاریخی، مقالات و سوابق علمی دانشگاه، مصنوعات و عکس‌های کمیاب است که شرح دستاوردهای علمی موسسه در 100 سال گذشته و قبل از آن است. این دانشگاه همچنین پروژه‌های مقالات انیشتین را در خود جای داده که شامل مقالات جمع‌آوری شده این دانشمند بزرگ  در بیش از 40000 سند است. 

 

mCFaYm-1599217087.jpg


دانشجویان دانشگاه صنعتی کالیفرنیا


نسبت دانشجو و دانشکده در دانشگاه کالیفرنیا 3 به 1 است و 7/67 درصد از کلاس‌های آن با کمتر از 20 دانشجو تشکیل می‌شود. محبوب‌ترین رشته‌های این دانشگاه عبارتند از: مهندسی؛ علوم فیزیک؛ علوم کامپیوتر و اطلاعات و خدمات پشتیبانی؛ علوم بیولوژی و زیست پزشکی؛ و ریاضیات و آمار. ميانگين رضايت دانشجویان سال اول از این دانشگاه و تصمیم‌شان به ادامه تحصیل، 98% است.
دانشگاه صنعتی کالیفرنیا 948 ثبت نام در دوره کارشناسی، با توزیع جنسیت 55% دانشجوی پسر و 45% دانشجوی دختر دارد. 86% دانشجویان در مسکن‌های متعلق، تحت اداره و یا تحت مساعدت دانشگاه و 14% دانشجویان در خارج از دانشگاه زندگی می‌کنند. 


ماموریت‌های دانشگاهی و ویژگی‌های منحصر‌بفرد


دانشگاه صنعتی کالیفرنیا یک موسسه تحقیقاتی- آموزشی مشهور جهان و متمرکز بر علوم و مهندسی است، که در آن اساتید و دانشجویان دانش‌های نوین را درباره جهان دنبال و با انواع پیشرفت‌های جسورانه و خلاقانه خود، آینده ما را متحول می‌کنند. اساتید و فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی و فناوری دانشکده‌های این دانشگاه در بین جامعه بین‌المللی کاملا به رسمیت شناخته شده‌ و جوایزارزشمندی از جمله جوایز نوبل، مدال‌های ملی فناوری و نوآوری و مدال‌های ملی علوم را کسب کرده‌اند. همه ساله نزدیک به 140 اختراع، به نام این دانشگاه ثبت می‌شود و دانشکده‌ها و فارغ التحصیلان آن از سال 1995 بیش از 130 شرکت راه‌‌اندازی کرده‌اند. 300 نفر از اعضای هیات علمی این دانشگاه یک برنامه درسی دقیق علوم و مهندسی را برای تقریباً 1000 دانشجوی دوره کارشناسی و 1300 دانشجوی ارشد ارائه می‌دهد که این یکی از پایین‌ترین نسبت‌ها (دانشجو به دانشکده) در کل دنیاست. در این دانشگاه، برای اطمینان از دسترسی به آموزش یکسان برای همه دانشجویان، بسته‌های کمک‌های مالی فراوانی ارائه می‌شود که بیش از نیمی از دانشجویان این کمک‌های مبتنی بر نیاز را دریافت می‌کنند.

 

4jdQme-1599217155.jpg


شهریه و کمک مالی


شهریه دانشگاه صنعتی کالیفرنیا 54.600 دلار است که در مقایسه با معدل هزینه ملی که 40.550 دلار است کمی گران بنظر می‌رسد. 
همزمان با مقایسه هزینه‌های موسسات مختلف، هم هزینه کل و م هزینه خالص را در نظر بگیرید. هزینه کلِ 74.763 دلاری، هزینه‌های خوابگاه، کتاب و لوازم و حمل و نقل و هزینه‌های شخصی را هم شامل می‌شود (در‌حالیکه هزینه خالص، میانگین هزینه دانشگاه است، بعد از کسر کمک هزینه تحصیلی از کل هزینه).

 

1iX624-1599217204.jpg


پذیرش دانشگاه صنعتی کالیفرنیا 


پذیرش این دانشگاه با نرخ قبولی 7٪ بسیار گزینشی است. نیمی از متقاضیان پذیرفته شده در دانشگاه صنعتی کالیفرنیا از نمره SAT بین 1530 تا 1580 یا نمره ACT 35 تا 36 برخوردار هستند. با این وجود ، یک چهارم متقاضیان پذیرفته شده نمرات بالاتر از این مقدار و یک چهارم آنها نمره کمتر از این مقدار را کسب می‌کنند. مهلت درخواست تا 3 ژانویه و هزینه درخواست در موسسه فناوری کالیفرنیا 75 دلار است.
مقامات پذیرش این دانشگاه، معدل دانشجویی را یک فاکتور مهم در پذیرش می‌دانند. رتبه کلاسی دبیرستان متقاضی، و توصیه نامه برای مسئولان پذیرش دانشگاه کالیفرنیا هم از دیگر فاکتور‌های بسیار مهم تلقی می‌شوند.

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!