برنامه های برتر iOS برای یادگیری زبان انگلیسی

انگلیسی، یکی از محبوب‌ترین و شناخته‌شده‌ترین زبان‌ها در جهان، اغلب به عنوان یک زبان جهانی در نظر گرفته می‌شود و یا به صورت زبان اصلی یا ثانویه به میلیونها نفر آموزش داده می‌شود. به عنوان مثال، تخمین زده ‌می‌‌شود حدود ۲ میلیارد نفر، یا تقریباً ۳۰٪ از جمعیت جهان از زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط منظم استفاده می‌کنند. به همین دلایل، برنامه‌های مختلفی با هدف ت یادگیری زبان انگلیسی ساخته شده است. در این نوشتار با بهترین برنامه های iOS که برای این منظور در نظر گرفته شده‌اند آشنا می‌شوید:
برنامه های برتر iOS برای یادگیری زبان انگلیسی


۱. لِرن انگلیش گرامر


برنامه لِرن انگلیش گرامر که توسط شورای بریتانیا ساخته شده است، هزاران سوال و مشکل عملی را برای بهبود دقت دستور زبان انگلیسی ارائه می‌دهد. با چندین سطح مختلف، از جمله CEFR سطح  A1و CEFR سطح C2 ، کاربران برنامه می‌توانند سطحی را انتخاب کنند که از ابتدا راحت تر باشد و گام‌ به‌گام به سوالات چالش برانگیزتر برسند. از آنجا که یادگیری زبان انگلیسی در نتیجه جنبه‌های مختلفی که باید آموخته شود دشوار است، دستور زبان این برنامه هر سطح را به ۲۵ فعالیت مختلف تقسیم می‌کند مثل پر کردن جای خالی، سوالات توضیحی و گزینه‌های تطبیقی. بوسیله این سوالات، کسانی که در حال یادگیری هستند می‌توانند در مورد اسامی، افعال، زمان‌ها و برچسب‌های مختلف اطلاعاتی کسب کنند. با توجه به درجه جزئیاتی که برنامه از نظر دستور زبان پوشش می‌دهد، این برنامه ابزاری ایده آل برای بهبود مهارت انگلیسی در تقریباً تمام سطوح است.
 

 

lRqkLE-1604489597.jpg

 


۲. دولینگو


از طرف سازندگان دولینگو که یکی از بهترین و جامع‌ترین برنامه‌ها برای یادگیری زبان‌های مختلف است، دولینگو انگلیش تست ابزاری بسیار مورد توجه است که برای یادگیری و ارزیابی زبان انگلیسی تقریباً در هر سطحی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این برنامه به قدری شناخته شده است که مورد اعتماد شرکت‌ها و دولت‌ها برای آزمایش و آموزش کارکنان در زمینه مهارت انگلیسی است. به عنوان مثال، اوبر، دولت کلمبیا و حتی دانشگاه هاروارد از این برنامه برای تعیین سطح انگلیسی افراد از نظر توانایی‌های صحبت کردن، نوشتن و خواندن، استفاده می‌کنند. با اتمام آزمایشات مختلف، این برنامه همچنین قادر به دادن گواهینامههایی برای ارزیابی رسمی قدرت انگلیسی آزمون‌دهندگان است. نمرات آزمون دولینگو به راحتی در لینک‌دین بارگذاری یا ارسال می‌شود چون اغلب ارزیابی معتبری به حساب می‌آید. این تست‌های ۳۰ دقیقهای که به عنوان شاخص مهارت انگلیسی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به افراد اجازه می‌دهد مهارت های خود را بسنجند و زبان را با درجه جامعیت بالاتری یاد بگیرند.
 

 

kAX9By-1604489644.jpg

 


3. مورفیز انگلیش گرامر این یوز


بر اساس کتاب مورفی با همین عنوان(Murphy’s English Grammar in Use)، این برنامه برای کسانی طراحی شده که قبلاً مقدماتی به زبان انگلیسی داشته و به دنبال راهی برای بهبود گرامر و توانایی‌های گفتاری خود هستند. این برنامه بر اساس یک مدل فری‌میوم با یک کیت استارتر رایگان و شامل واحدهای دستور زبان و یک راهنمای مطالعه برای آزمایش کاربران است. اگر زبان‌آموزان متوجه شوند که این برنامه مفید است، واحدهای گرامری دیگری هم وجود دارد که می‌توانند خریداری کنند. دو ویژگی برنامه که باعث سودمندی بیشتر آن شده، آزمونها و مثال‌های شنیداری آنست. آزمون‌ها محتوایی را که کاربر از هر درس گرامر می‌آموزد آزمایش می‌کنند در حالی که مثال‌های شنیداری، جملات را با صدای بلند می‌خواند تا کاربران بتوانند آن را دنبال و تمرین کنند. 
 

 

-6aBJZ-1604489683.jpg

 


۴. اِسپیک انگلیش (گوش کنید، تکرار کنید و مقایسه کنید)


در حالی که فرض اصلی برنامه‌های دیگر خواندن و نوشتن به زبان انگلیسی است، اِسپیک انگلیش در درجه اول برای درک و بهبود توانایی مکالمه انگلیسی به افراد کمک می‌کند. با ارائه کاربردی‌ترین اطلاعات، این برنامه مباحث مختلفی دارد که شامل مصاحبه شغلی، سخنرانی و مکالمه انگلیسی است تا اطمینان حاصل شود که بدون توجه به شرایط موجود، کاربران برنامه از ابزار لازم برای برقراری ارتباط موثر برخوردارهستند. کار با اِسپیک انگلیش بسیار آسان است و انگلیسی زبانان غیر بومی را قادر می‌سازد که یادگیری تلفظ و روانی کلام را با سرعت خود شروع کنند. به عنوان مثال، برنامه یک عبارت مشترک را نشان می‌دهد، آن را با صدای بلند می‌خواند، بعد برای کاربر مکث کوتاهی می‌کند تا هنگامدر حالیکه صدایش ضبط می‌شود، عبارت را دوباره تکرار کند. در مرحله بعد، برنامه صدای ضبط‌شده را برای کاربر پخش می‌کند تا بتواند نحوه تلفظ خودش را با تلفظ برنامه مقایسه کند. با انجام این کار، کاربران می‌توانند تلفظ مناسب کلمات و عناصر مختلف مکالمه را برای هر محیطی یاد بگیرند و این امر برای یادگیری مکالمه بسیار سودمند است.
 

 

XyWkl6-1604489740.jpg


۵. لِرن انگلیش گرامر تِنسِز (تمرینات  قواعد ای‌اس‌ال)


با تکرار ساختار کتب درسی، یادگیری زمان‌های دستور زبان انگلیسی جنبه های اساسی زبان انگلیسی را به بخشهای مختلف تقسیم می‌کند تا کاربران بتوانند با یک ترتیب منطقی پیشرفت کنند. به عنوان مثال، بعضی از مباحثی که در بخش اول این برنامه آورده شده شامل زمان‌های گذشته، حال و آینده است که درک آنها برای مبتدیان خیلی ساده است در حالی که بخش دوم دارای عبارات زمانی و نقل قول غیرمستقیم است که کمی پیشرفتهتر به نظر می‌رسد. برای تقویت یادگیری، انتهای هر بخش شامل سوالاتی است که سطح درک کاربر را نسبت به محتوایی که تدریس شده، اندازه‌گیری می‌کند. از طریق سوالات و آزمون‌ها، کاربران می‌توانند نقاط ضعف خود را بشناسند و آنها را دوباره مطالعه کنند.همین ایده، این برنامه را برای کسانی که به دنبال یک برنامه ساخته پرداخته برای یادگیری زبان انگلیسی هستند جذاب‌تر می‌کند.
 

 

_7bdV8-1604489777.jpg

 

اگرچه یادگیری زبان انگلیسی برای افراد غیر بومی انگلیسی چالش‌برانگیز است، اما این برنامه‌ها می‌توانند با ارایه ابزارهای مختلف شما را برای یادگیری یک زبان کامل و روان یاری بدهند. 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!