مراحل تحصیل در خارج از کشور

شرکت IDP بیش از 50 سال است که به دانشجویانی مثل شما کمک می‌کند تا در خارج از کشور تحصیل کنند. ما با اطمینان شما را با عواملی آشنا می‌کنیم که برای آغاز مسیر موفقیت لازم‌اند:
مراحل تحصیل در خارج از کشور

 

1. کار خود را با یک دید مثبت شروع کنید


فارغ ‌التحصیلانی که تحصیلات در سطح بین‌المللی را انتخاب کرده‌اند مورد توجه کارفرمایان قرار می‌گیرند. اقدام برای اخذ مدرک در خارج از کشور به کارفرمایان این علامت را می‌دهد که شما دارای شجاعت، انعطاف‌پذیری، آگاهی فرهنگی و درک نحوه کار و تفکر سایر افراد هستید؛ همین امر شما را در زمینه کارآموزی و برنامه‌های شغلی از بقیه همتایان پیش می‌اندازد.

 

y7BBY9-1598783789.jpg


2. از یادگیری زبان تا زندگی با زبان


مطالعات نشان داده است که قرار گرفتن در محیط کاربران یک زبان، بهترین روش برای تسلط بر آن زبان و درک فرهنگ محلی وابسته به آنست. مثلا با قرار گرفتن در جمع گویندگان انگلیسی زبان، این زبان را در بستر فرهنگ محلی مشاهده می‌کنید، می‌شنوید و زندگی می‌کنید.
زندگی، تحصیل و کار به زبان انگلیسی در ابتدا می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، اما خیلی زود خودتان هم از اینکه چگونه به سرعت به زبان دوم‌تان بدل می‌شود تعجب خواهید کرد. برقراری ارتباط به زبان انگلیسی و با اعتماد به نفس به شما کمک می‌کند تا ضمن برتری در تحصیل خود، با دوستان جدیدی از سایر نقاط جهان آشنا شوید که حتی می‌توانند در مسیرجدید زندگی‌تان به ارتباطات کاری و حرفه‌ای ارزشمندی شکل بدهند.

 

gxRvgo-1598783850.jpg


3. گزینه‌های متنوع رشته‌های تحصیلی


با تصمیم به تحصیل در خارج از کشور و گسترش انتخاب‌های خود، دنیایی از فرصت‌های جدید آموزشی به رویتان باز می‌شود. IDP با بیش از 600 دانشگاه و مدرسه با کیفیت در سراسر جهان همکاری می‌کند؛ ما می‌توانیم در هر آنچه که شما به دنبالش هستید، از دوره‌ مربوط به تحقیقات دارای رتبه‌بندی بالا گرفته تا یک محیط مطالعاتی منحصر به فرد، به شما در یافتن بهترین گزینه‌ها کمک کنیم.
فقط کافیست به این فکر کنید که چه چیزی برای‌تان مناسب‌تر است تا ما برای تحقیق در مورد گزینه‌های مطلوب‌ در کنار شما قرار بگیریم و این امر را برای‌تان ساده کنیم.


4. رشد و توسعه شخصی


دانشجویانی که در خارج از کشور تحصیل می‌کنند با دیدگاهی آگاهانه‌تر و تعصباتی کمتر نسبت به سایر فرهنگ‌ها و مردمان، به خانه باز می‌گردند. این که آیا شما در حال تحصیل علم، سیاست یا امور مالی هستید، توانایی فکر کردن از یک دیدگاه چند ملیتی به شما کمک می‌کند تا براحتی با چالش‌های مدرن روبرو شوید و راه‌حل‌های خلاقانه‌ای ارائه دهید.

 

983h_o-1598783952.jpg


5. داستانی  به ماندگاری یک عمر


تجربه تحصیل بین‌المللی شما به محیط دانشگاهی محدود نمی‌شود. مثلا در طول تعطیلات آخر‌ هفته و تعطیلات رسمی، این فرصت را خواهید داشت که به نقاط مهم گردشگری سفر کرده و با ثبت خاطرات و دیدنی‌ها، تجربیات خود را برای یک عمر ذخیره کنید.
شاید روزی در آینده شما هم جزو افرادی باشید که در مورد تحصیل در خارج از کشور، به خواهران و برادران خود و حتی فرزندان‌تان مشاوره بدهید. 

 

مراحل تحصیل در خارج از کشور


ما در پیدا کردن رشته مناسب و برنامه های ویزا، در شکل گرفتن سفر‌ و در یافتن حس یگانگی در مقصد جدیدتان به شما کمک می‌کنیم. ما مطمئناً می‌دانیم شما لازمست برای موفقیت چه اقداماتی انجام دهید و اکثر خدمات مشاوره‌ای‌مان رایگان است: 


1.انجام تحقیقات


این بدان معناست که قبل از صحبت با ما، لازم است شما کمی تحقیق کنید. با انجام پاره‌ای تحقیقات، در مورد رشته‌های مختلف با موضوعات مورد علاقه خودتان بهتر آشنا می‌شوید.
تحقیقات همچنین می‌تواند شامل این باشد که از دوستان و اطرفیان خود بپرسید که آیا در خارج از کشور تحصیل کرده اند یا خیر.
می‌توانید از آنها در مورد تجربیات‌شان، محل تحصیل‌شان و جذابیت‌های این تجربه سوال کنید.
در فیسبوک هم می‌توانید با ارسال پیام از تجربیات دیگران در زمینه آموزش بین‌المللی اطلاعاتی به دست بیاورید.

 

Ki5oHI-1598784035.jpg


2. با یکی از مشاوران ما صحبت کنید


وقتی آماده شدید، با یکی از مشاورین IDP صحبت کنید.
مشاوران ما دارای مجوز ‌حرفه‌ای هستند و بسیاری از آنها جزو دانشجویان بین المللی بوده‌اند. از مشاوره حرفه‌ای و تجربیات فراوان شخصی آنها در مکانهای مختلف تحصیلی در سراسر جهان بهره ببرید.


3. درخواست خود را تهیه کنید


مشاور شما در طی مراحل درخواست دانشگاه و رشته‌های تحصیلی‌تان از شما پشتیبانی خواهد کرد.
از آنجا که ما وظیفه خود را بسیار جدی می‌گیریم و پیرو استانداردهای اخلاقی و قانونی هستیم، دیگر لازم نیست نگران باشید.
مشاور شما شخصاً با دانشگاه یا مدرسه منتخب شما تماس خواهد گرفت تا اطمینان حاصل كند كه آنها از درخواست شما حمایت می‌كنند؛ به این ترتیب شانس پذیرش‌تان بیشتر می‌شود.
اگر برای واجد شرایط بودن دوره خود نیاز به برگزاری آزمون زبان انگلیسی دارید، باید تمرین زیادی کنید.
ما به عنوان یکی از همکاران مشترک آیلتس، می‌توانیم در این آزمون هم به شما کمک کنیم.


4. قبول پیشنهاد شما


هنگامی که دانشگاه یا مدرسه درخواست شما را دریافت کرد، آن را ارزیابی می‌کند و نتیجه را به شما اطلاع می‌دهد.
پردازش درخواست شما می‌تواند چند هفته یا بیشتر طول بکشد.
اگر در بیش از یک رشته یا دانشگاه پذیرفته و دچار سردرگمی شوید، ما به شما کمک می‌کنیم تصمیم بگیرید کدام گزینه برای شما مناسب‌تر است.


5. مهارت‌های انگلیسی خود را تمرین کنید


به کمک ایده‌های خوب، مهارت های زبان انگلیسی خود را افزایش ‌دهید تا بتوانید براحتی دروس و کنفرانس‌ها را دنبال کنید. 
تماشای اخبار تلویزیون و فیلم‌های زبان اصلی، خواندن کتاب یا گوش دادن به پادکست‌هایی که زبان‌شان رسمی‌تر است بسیار سودمند است.

 

vCbXnG-1598784120.jpg


6. ویزای دانشجویی


بعد از گرفتن پذیرش، باید ویزای دانشجویی خود را درخواست کنید. IDP می‌تواند اطلاعاتی را در اختیارتان بگذارد تا با آگاهی از موقعیت خودتان، بتوانید در این روند راه خود را بخوبی باز کنید.


7. آماده، ثابت‌قدم، به پیش


تبریک می‌گوییم! شما در ابتدای مسیر یک ماجراجویی بزرگ قرار گرفته‌اید. در طول این دوره چیزهای زیادی برای فکر کردن دارید و مشاور IDP شما در این راه با مشاوره در زمینه مواردی مثل مبادله پول، بیمه، خرید سیم کارت و افتتاح حساب بانکی کمک‌تان خواهد کرد.
ما با برگزاری جلسات منظمِ قبل از عزیمت(در طول سال)، به شما در آماده شدن برای زندگی دانشجویی و تحصیل در یک کشور جدید کمک می‌کنیم.
 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!