کلاس گروهی یا خصوصی؟ مسئله این است!

اگر تصمیم دارید که زبان انگلیسی خود را تقویت کنید و میخواهید در کلاس های زبان شرکت کنید، شاید این سوال برایتان ایجاد شود که کلاس خصوصی شرکت کنم یا گروهی؟ تصمیم گیری در خصوص شرکت در کلاس گروهی و یا خصوصی همواره بصورت چالشی در ذهن زبان‌اموزان عزیز بوده است.
کلاس گروهی یا خصوصی؟ مسئله این است!

اساساً برای کسی که به دنبال یادگیری زبان است و مصمم است تا زبان خود را تقویت کند، شاید نوع کلاس چندان تفاوتی نکند اما به هر حال افراد روحیات متفاوتی دارند و تغییر شرایط می تواند به بهینه تر شدن آموزش کمک کند.
 ما در این مقاله تفاوت‌های موجود بین کلاس‌های خصوصی و گروهی آموزش زبان را برای شما توضیح می دهیم. حالا این شما هستید که با توجه به شرایط خود انتخاب میکنید که در کدامیک از کلاس‌ها شرکت کنید.

 

تفاوت کلاس‌های گروهی و خصوصی در آموزش زبان

کلاس های گروهی با توجه به تعدد زبان آموزان شاید کیفیت کلاس های خصوصی را نداشته باشد. طبیعی هم هست، چرا که در این کلاس ها مدرس نمیتواند بر روی همه افراد متمرکز باشد بلکه مطلب برای همه به طور یکسان آموزش داده می شود و هر فرد با توجه به ظرفیت و توان یادگیری خود، مطلب را درک می کند. در این بین، ممکن است مطلبی را از قبل بلد باشید اما به دلیل اینکه آن مبحث در فهرست آموزشی، تعریف شده است قاعدتاً در کلاس مطرح می شود و این تکرار ممکن است برای شما خسته کننده باشد. 

اما به هر حال کلاس های گروهی مزیت‌هایی هم دارد. مثلا طرح یک پرسش در کلاس ممکن است کلاس را به چالش کشاند و در بین این مباحث، مطالبی مطرح شود که شما از آن اطلاعی نداشته‌اید. هم چنین، تعامل بیشتر با افراد حاضر در کلاس و مباحثه با هم کلاسی‌های خود علاوه بر اینکه باعث آشنایی بیشتر با افراد و افزایش تعاملات اجتماعی می شود، به افزایش مهارت شنیداری Listening و گفتاری Speaking کمک می کند. 
 

O605wf-1556704881.jpg

 

در کلاس های گروهی، طبیعی است که مدرس تمرکز کمتری بر روی هر زبان‌آموز دارد، در نتیجه فشار کمتری بر روی هر فرد است و زبان آموز فرصت کافی برای تحلیل و درک آن چیزی که در کلاس مطرح شده است را دارد. حتی میتوانید از هم کلاسی های خود کمک بگیرید و در صورتی که مطلبی را متوجه نشده باشید از آنها بخواهید تا با بیان دوستانه خود اشکال شما را برطرف کنند. اما در کلاس های خصوصی تمام تمرکز و توجه بر روی شماست. همین امر سرعت پیشرفت شما سریع تر خواهد کرد.


آیا خجالتی هستید؟!؟

افراد خجالتی معمولا کلاس های خصوصی را ترجیح می دهند. اگر صحبت و یا حضور در جمع  برای شما مشکل است و بر روی یادگیری شما تاثیر گذار است، از کلاس های خصوصی استفاده کنید. البته اگر تمایل دارید این حل و هوای خجالتی بودن از بین برود و فن بیان شما برای صحبت در جمع ارتقا یابد، به شما پیشنهاد میکنیم تا در کلاس های گروهی برای چند ترم شرکت کنید تا به مرور صحبت و حضور در جمع برای شما راحت تر شود.
 

jDvNaX-1556704916.jpg


آیا پرمشغله هستید؟

شاید شما بخاطر مشغله ای که دارید فرصت کافی برای حضور در کلاس های گروهی نداشته باشید یا به عبارتی زمان کلاس‌ها با کار و مشغله شما هم خوانی ندارد و ممکن است دچار مشکل شوید. در این صورت شرکت در کلاس‌های خصوصی برای شما مناسب ترین گزینه است، چراکه زمان کلاس ها دست خود شماست. 
شاید محل برگزاری کلاس‌های گروهی یکی دیگراز معضلات شما باشد. مثلا اگر شما در جنوب شهر مشغول به کار باشید و کلاس شما در شمال شهر برگزار شود، باید فرصت کافی داشته باشید تا بتوانید با وجود ترافیک و بُعد مسافت خود را به محل کلاس ها برسانید. اگر زمان شما و مشغله کاری این اجازه را به شما نمی دهد، به شدت توصیه می‌کنیم که کلاس های خصوصی را اتخاب کنید.

 

ساختار درسی کلاس ها 

ساختار درسی در کلاس‌های خصوصی به شکلی است که با توجه به نیاز شما طراحی می شود تا بتواند شما را به هدف خود در یادگیری از زبان برساند. مثلا اگر شما میخواهید مکالمه قوی در کسب و کار خود داشته باشید ساختار درسی در همین راستا ترسیم و طراحی می شود. 
هم چنین در این گونه کلاس ها شما میتوانید بهترین مدرس از نظر خودتان را انتخاب کنید و اگر به هر دلیلی تمایل به ادامه یادگیری با مدرس خود نداشته باشید، میتوانید کلاس ها را متوقف کنید و یا مدرس خود را تغییر دهید. در صورتی که در کلاس های گروهی شما حق انتخابی ندارید و مدرس از پیش تعیین شده است.

 

dUWWn0-1556704958.jpg

 

برایتان چه چیز مهم است؟ هزینه یا زمان؟

در انتخاب کلاس گروهی و یا خصوصی باید به دوعامل مهم هزینه و مدت زمان یادگیری دقت کنید. چنانچه به هر دلیلی فرصت اندکی برای یادگیری زبان و دریافت مدارک بین‌المللی دارید چاره‌ای جز شرکت در کلاس خصوصی ندارید. دلیل آن هم واضح است. چون کلاس گروهی در مدت زمان کم پاسخگوی نیاز شما نخواهد بود و بازدهی لازم را نخواهد داشت. در واقع شما با شرکت در کلاس خصوصی و پرداخت شهریه بیشتر مسیر کوتاهتری را از لحاظ برنامه زمانبندی برای رسیدن به هدفتان انتخاب می‌کنید چراکه کلاس خصوصی و آموزش تحت نظارت یک مدرس خصوصاً برای دریافت مدارک بین‌المللی از قبیل IELTS, TOEFL و PTE راندمان آموزشی بیشتری دارد. در آکادمی زبان دیاکو کلاسهای خصوصی بر اساس تعداد نفرات شرکت‌کننده از ۱ تا ۴ نفر شهریه‌ّی متفاوتی در نظر گرفته شده است.

عمده دلیل زبان آموزان در ترجیح کلاس‌های گروهی به خصوصی بحث هزینه و شهریه آن است. طبیعی است شهریه کلاس های گروهی به دلیل تعدد زبان آموزان در بین افراد تقسیم می شود و در نتیجه این کلاس ها هزینه کمتری برای هر فرد خواهد داشت. 

IaTdC2-1556704986.jpg

 

البته این هزینه یک روی دیگر هم دارد. درست است که کلاس های خصوصی هزینه نسبتاً بالاتری دارد اما به لحاظ زمانی شما اتلاف و هزینه زمانی کمتری خواهید داشت. در حالیکه کلاس های گروهی با وجود هزینه مالی کمتر، هزینه زمانی بالاتری برای شما دارد و باید مدت زمان بیشتری برای یادگیری زبان صرف کنید. بنابراین بحث هزینه بستگی به این دارد که کدامیک از انواع هزینه برای شما الویت دارد تا بتوانید بر این اساس تصمیم بگیرید.
به طور کلی هر دو نوع کلاس گروهی و خصوصی یک هدف را دنبال می کنند و هر دو مزیت هایی دارند اما شما بسته به اینکه چه شرایطی دارید میتوانید یکی از آن دو را انتخاب کنید. آکادمی زبان دیاکو به عنوان یکی از با سابقه ترین موسسات آموزش زبان در ایران، دوره های مختلفی را در سطوح مختلف به صورت گروهی و خصوصی برگزار می کند. جهت آشنایی بیشتر با سبک و سیاق دوره‌های گروهی در دیاکو اینجا را کلیک کنید. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کلاسهای خصوصی در دیاکو اینجا را کلیک کنید.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص برنامه کلاس‌ها و شهریه‌های مربوطه و یا مشاوره در مورد انتخاب نوع کلاس با خط ویژه ۷۲۱۱۴ تماس حاصل نمایید تا همکاران ما در دیاکو شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

 

iM0JPS-1555159242.jpg

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!