بهترین موقعیت میکروفون در آزمون PTE

"نمرات اسپیکینگ من کمتر از حد انتظار است. نمره مربوط به pronunciation را نگرفته‌ام! نمره Speaking ۱۰ شده‌ام! احتمال زیاد میکروفون صدای من را detect (ضبط و شناسایی) نکرده! شاید میکروفون را در موقعیت بدی قرار داده بودم!" این ها و جملاتی از این دست، گلایه هایی است که توسط برخی از داوطلبین آزمون PTE پس از دریافت ریپورت کارنامه‌شان شنیده می‌شود.
بهترین موقعیت میکروفون  در آزمون PTE

 

شاید شما هم یکی از افرادی باشید که با بداقبالی و بر اثر کم تجربگی، در قراردادن موقعیت میکروفون آزمون PTE دقت لازم را انجام نداده‌اید و نمره Speaking خود را از دست داده‌اید. بنا به حساسیت این موضوع تصمیم گرفتیم در این نوشتار شما را با نحوه درست تنظیم کردن هدست و چگونگی صحبت در میکروفون در آزمون PTE بیشتر آشنا کنیم. ما با در آکادمی دیاکو همراه باشید.

در بین ماژول های امتحانی آزمون PTE، مهارت گفتاری Speaking و  مهارت شنیداری Listening از سخت ترین بخش ها برای کسانی که زبان مادری آنها انگلیسی نیست به شمار می‌روند. بسیاری از متقاضیانی که در مهارت گفتاری خود اعتماد به نفس ندارند، نگران این بخش از آزمون هستند و گرفتن نمره ۹۰ در بخش Speaking این آزمون به یکی از معضلات متقاضیان تبدیل شده است.
از آنجا که PTE یک آزمون کامپیوتر محور است، موفقیت یا شکست در بخش Speaking به میزان زیادی به موقعیت میکروفون بستگی دارد. ضمنا به دلیل اینکه بخش اول آزمون PTE با Speaking شروع می‌شود در ابتدای آزمون به هر داوطلب یک هدفون به همراه میکروفون اختصاص داده می شود.

 

چگونه میکروفون را تست کنیم؟

 

در ابتدای آزمون شما این فرصت را دارید تا سیستم صدا را چک کنید. در صورت وجود هر گونه اشکال فنی در کامپیوتر و یا میکروفون، سریعا" به مسئولین حاضر در آزمون اطلاع دهید. به هیچ عنوان ریسک نکنید و آزمون خود را بدون تست میکروفون آغاز نکنید.

 

tj_Kfc-1557935589.jpg

 

برای این کار، روی گزینه " Record" کلیک کنید و چند جمله با میکروفون صحبت کنید. در انتها روی گزینه”STOP" کلیک کنید تا ضبط صدای شما متوقف شود. با کلیک بر روی “Playback" به صدای ضبط شده خود گوش کنید تا اطمینان حاصل کنید که میکرفون به درستی صدای شما را ضبط می کند. دقت کنید که میکروفون هیچ صدای اضافی مانند صدای نفس را ضبط نکرده باشد.
شما می توانید از یکی جملات زیر برای تست میکروفون خود استفاده کنید:


Two blue fish swam in the tank.
Her purse was full of useless trash.
The colt reared and threw the tall rider.

این جملات در تست ویژگی های گفتاری سیستم های ارتباطی بسیار مفید هستند و جملات هاروارد نامیده می شوند.

 

بهترین موقعیت میکروفون برای کسب نمره بالاتر در آزمون PTE چیست؟

 

شما ممکن است با چه چالش هایی مواجه باشید؟ 
وقتی با میکروفون صحبت می کنید ممکن است آواهای منقطعی تلفظ کنید مثلا هنگام تلفظ کلماتی که دارای حروفی نظیر P، T و B هستند. این حروف با یک توقف کامل شروع می شوند و ممکن است به شکل نامفهومی ثبت شوند. باید توجه داشته باشید که ضبط نامفهوم کلمات و عبارات به طور مستقیم  بر روی امتیاز تلفظ شما تاثیر خواهد داشت. 

 

ckODWj-1557935627.jpg

 

پس از آزمایش با صدها نفر از متقاضیان، کارشناسان PTE توصیه می کنند بهترین موقعیت برای میکروفون، قرار دادن آن به موازات بینی یا نزدیک چانه است. این موقعیت به شما تضمین می کند که میکروفن به اندازه کافی نزدیک است تا آن چه می گویید را بدون هر گونه صدا یا آوای اضافی مثل صدای تنفس ضبط کند.
🚫 توجه داشته باشید که میکروفون را در زیر بینی قرار ندهید، چراکه صدای دم و بازدم تنفس شما هنگام صحبت کردن ممکن است ضبط شود. علاوه بر این، سعی کنید به هیچ عنوان میکروفن را لمس نکنید، چراکه در هر بار لمس میکروفن، امکان از دست دادن نمره را خواهید داشت.

 

مشکلات رایج در بخش Speaking آزمون PTE


مشکلات و اشتباهات رایجی در بین متقاضیان این آزمون وجود دارد. در این قسمت بخشی از این مشکلات را بیان میکنیم تا شما درگیر آنها نشوید.

🖍️ سریع صحبت نکنید! بسیاری از افراد تند صحبت کردن را با صحبتی رسا و روان اشتباه می گیرند. آرام تر صحبت کنید و با سرعت مناسبی حرف بزنید تا کلمات به طور واضح بیان شوند.
وقتی در حال فکر کردن برای ادامه صحبت خود هستید، از کلمات و عباراتی مثل اوم یا آاا استفاده نکنید و جملات خود را با این آواها پر نکنید.

🖍️ منقطع صحبت نکنید! سعی کنید پیوسته و روان با ریتمی عادی صحبت کنید. توقف و شروع دوباره در حین صحبت باعث ابهام در گفتار شما می شود.
از زبان محاوره استفاده نکنید.

🖍️ بیش حد از بلند حرف نزنید! برخی از افراد میکروفون را بیش از حد به دهان خود نزدیک می کنند. این کار ایجاد تداخل می کند و ممکن است میکروفون کلمه ای را که گفته اید جا بندازد. بنابراین، در یک حجم مناسب صحبت کنید.

🖍️ خیلی نزدیک به میکروفن صحبت نکنید! اگر شما بیش از حد نزدیک به میکروفون صحبت می کنید، احتمال دارد بدلیل صدای هوای دهان شما به هنگام صحبت (plosives) ، ضبط میکروفون متوقف شود. متاسفانه این اشتباه بسیار فراگیر است و متقاضیان زیادی آن را در گذشته انجام داده اند، که همین باعث از دست دادن نمره در آزمون آنها شده است.

🖍️ بیش از حد سکوت نکنید! بعضی از افراد به طور طبیعی آرام و ملایم صحبت می کنند. اما ممکن است تشخیص این نوع گفتار برای میکروفون سخت باشد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که شما در یک حجم خوب و مناسب صحبت می کنید. البته لازم نیست فریاد بزنید، فقط کافیست با صدایی به اندازه کافی بلند صحبت کنید.

 

a2ro8s-1557935739.jpg

 

به یاد داشته باشید بهترین روش برای اطمینان از کسب نمره خوب در آزمون PTE، تمرین است. شما می توانید با شرکت در دوره آماده سازی PTE در آکادمی زبان دیاکو ، به آزمون ها، اساتید و منابع معتبر دسترسی داشته باشید. هم چنین این امکان برای شما وجود دارد که در شعبه VIP ما و با استفاده از امکانات PTE LAB به طور واقعی با فضای آزمون PTE آشنا شوید.


برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره های PTE  آکادمی زبان دیاکو، با ما با خط ویژه ۷۲۱۱۴ تماس بگیرید.

 

x6SOeI-1555166814.jpg

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!