کتاب‌های مارکت لیدر

متن سری کتب مارکت لیدر که انگلیسی تجاری را با رویکردی قابل درک و جالب ارائه می‌دهد، احتمالاً یکی از بهترین مطالب موجود در بازار است که در چند سطح ارائه می‌شود. این کتب ِغنی از مواد تجاری معتبر، به هر شخص تجارت‌پیشه‌ای کمک می‌کند که به راحتی صحبت کردن به زبان انگلیسی را بیاموزد. کتاب سطح سوم یا سطح متوسط این مجموعه، علیرغم کمبودهای اندک، تغییرات سودمندی نسبت به سطح متوسط قبلی پیدا کرده است. علیرغم اینکه این سری کتاب‌ها بسیار عالی طراحی و برنامه‌ریزی شده‌اند، اما برای یادگیرندهای که بخصوص بر روی صحبت کردن تمرکز دارد (مثل آنچه که اکثر مردم خواهانش هستند) گزینه مناسبی نیستند.
کتاب‌های مارکت لیدر

 

بررسی اجمالی‌ کتاب‌های مارکت لیدر


اول و مهمترین جاذبه کتاب‌های مارکت لیدر اینست که از نظر زیبایی‌شناسی فوق‌العاده هستند، طوری‌که توجه زبان‌آموز را به خود جلب و تا پایان مسیر حفظ می‌کنند. کتاب سطح متوسط مارکت لیدر در تمام ۱۴۰ صفحه خود از عکس‌ها، نمودارها و متن‌های جذاب استفاده کرده تا مشوق فراگیران باشد. مانند اکثر کتاب‌های مارکت لیدر، این کتاب هم از همان ساختاری که در هر بخش ارائه شده، پیروی می‌کند. کل کتاب ۱۴ بخش دارد و هر بخش بر روی یک موضوع متناسب با فهم یک زبان‌آموز سطح متوسط متمرکز است: از فصل ساده "تغییر و پول" ، تا فصل عمیقتر ِ"نوآوری و رهبری"، و البته همگی متمرکز بر روی هر چهار مهارت زبان. هر بخش با یک بحث جالب "استارت آپ" مرتبط با همان بخش شروع می‌شود که اگر در کلاس استفاده شود بسیار عالی است (و فقط زمانی که به کارگرفته شود بسیار قابل تأمل است). دستور زبان هم، در هر درس گنجانده شده است که در این سطح بیشتر بر زمان  و الگوهای فعل‌ها تمرکز دارد. فعالیتهای روخوانی طبق روال معمول، گزیدهای است از روزنامه فایننشال تایمز که همگی به موضوع درس مربوط می‌شوند و در عین حال برای زبان‌آموزان در این سطح چندان هم دشوار نیستند. ممکن است در اینجا و آنجا اصطلاحات گیجکننده‌ای وجود داشته باشد که باز هم، همگی کاملاً با سطح زبان‌آموزان (متوسط) همخوانی دارند.

 

کارهای عملی کتاب‌های مارکت لیدر


فعالیتهای شنیداری که در هر درس به بهبود مهارت نت‌برداری کمک می‌کند، شامل درک دقیق گوش دادن به جزئیات است. این فعالیتها کمی طولانی است و ممکن است شنوندگان، آنها را خسته کننده یا شبیه سخنرانی بدانند. 
بخش نوشتاری در هر کتاب هم برای تمرین مواردی مثل نوشتن ایمیل، گزارش، یادداشت و موارد دیگر در نظر گرفته شده است. یکی از مزایای اصلی این کتاب گنجینه واژگانی است که ارائه می‌دهد. بسیاری از واژه‌های پر مزیت در زمینه اصطلاحات تجاری، صفت‌ها و اصطلاحات رایج تجاری و موارد دیگر در این کتاب گنجانده شده است. قطعاً برای فراگیرانی که می‌خواهند دامنه واژگان خود را گسترش دهند این کتاب بسیار عالی است! بیشتر فعالیت‌های این کتاب شامل کارهای گروهی و نوشتن مطالبی است که در جهت ارتقاء هر یک از چهار مهارت است. دیگر مزیت اصلی برای یادگیرندهء انفرادی، بیشمار مواد تکمیلی خارج از کتاب است، که توسط دی‌وی‌دی‌ها و در قالب منابع شنیداری اضافی، فیلمهای مربوط به فعالیت‌های گروهی و یک واژه‌نامه تعاملی ارائه می‌شوند.
همچنین برای تکمیل تمرینات واژگان، امکان دسترسی به مربی آنلاین هم برای زبان‌آموزان فراهم شده است.

 

موارد مثبت کتاب‌های مارکت لیدر


• فایل‌های نوشتاری و بازی‌های فرهنگی اجتماعی در نظر گرفته شده  در هر درس، منابع خوبی برای بهبود مهارت‌های نوشتاری و گفتاری‌اند.
• واژگان مفید بکار رفته در هر درس منابعی ارزشمند در جهت ارتقای دامنه لغات زبان‌آموزان هستند.
• مواد تکمیلی یک گزینه خارق العاده است که برای ترکیب شدن با سبک یادگیری در نظر گرفته شده است.

کاستی‌های کتاب‌های مارکت لیدر
• این کتب برای خودآزمایی توصیه نمی‌شوند چون خیلی از فعالیتهای آن به وجود زبان‌آموزان بیشتر یا یک معلم نیاز دارد.
• فابل‌های شنیداری در بعضی از موارد بسیار طولانی است و گاهی اوقات می‌تواند یکنواخت و خسته کننده باشد.
• این کتب، با تمرکز بیش از حد بر روی مهارت‌های خواندن و نوشتن، اهمیت مهارت گفتاری را کم‌رنگ کرده است.
با وجود تمام این موارد، کتب و دوره‌های مارکت لیدر برای گروه‌های زیر توصیه می‌شود:

• بازرگانانی که به خاطر شغل‌شان خیلی به مهارت نوشتن/ تایپ انگلیسی نیاز دارند.
• تجاری که می‌خواهند دامنه لغات و دانش خود را در زمینه عبارات رایج بازرگانی افزایش بدهند.
• کلاس‌های درسی این دوره معمولا کم‌جمعیت است (حداقل ۳ نفره).

به طور کلی این یک کتاب عالی است اما برای یادگیرنده‌ای که روی صحبت کردن تمرکز دارد (مثل اکثر مردم) این کتاب بهترین گزینه نیست. با این حال، کتب مارکت لیدر برای کمک به تقویت مهارت‌های شنیداری و نوشتاری خیلی سودمند است که به نوبه خود، توانایی گفتاری شما را هم تقویت می‌کند. منابع اضافی این کتاب‌ها هم برای مطالعه بیشتر عالی هستند و مطالب گروهی موجود در کتاب نه تنها قدرت زبان انگلیسی، بلکه مهارت‌های تجاری شما در زمینه کاری‌تان را هم افزایش می‌دهد! سری کتب مارکت لیدر کاملا ارزش امتحان کردن را دارند؛ اصلا چطور است همین الان برای تهیه آن اقدام کنید؟
 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!