معرفی کتاب‌هایی برای آمادگی آزمون تافل

معرفی کتاب‌هایی برای آمادگی آزمون تافل

 

۱. کتابهای درسی تافل


این کتب درسی تمام جنبه‌های آزمون را شامل می‌شوند و شما را برای تمام بخش‌های آن آماده می‌کنند. این نوع کتاب‌های تافل به عنوان یک راهنمای مطالعه کلی، بسیار خوب عمل می‌کنند. اگر یکی از اینها را انتخاب کنید و برای تهیه تست کلی خود به آن اعتماد کنید، دیگر مهم نیست که در کنارش چه کتاب‌هایی می‌خوانید.

ETS Official Guide to the TOEFL Test (چاپ چهارم)
این یک کتاب درسی رسمی است که توسط سازمانی که آزمون را برگزار می‌کند منتشر شده است. کتاب فوق، به طور منظم بازنشر می‌شود و حاوی به روزترین اطلاعات در زمینه آزمون تافل و الزامات آن است. تهیه این کتاب مطمئن‌ترین کار برای کسانی است که می‌خواهند مرتبط‌ترین و مفیدترین اطلاعات را داشته باشند.

Cracking the TOEFL iBT (چاپ ۱۷-۲۰۱۶)
این کتاب که هر ساله به روز می‌شود، یک منبع جامع برای آماده‌سازی تافل است و شامل تمرینات شنیداری و گفتاری خوب و توصیههای منطقی در مورد راهکارهای لازم برای یک آزمون موفق است. اگر سی‌دی‌ها دیگر مورد علاقه شما نیستند، این کتاب امکان دانلود فایلهای MP3 و تمرینات آنلاین را هم دارد.

 TOEFL iBT Premier 2016-2017 (به همراه ۴ تست عملی)
بزرگترین مزیت این منبع آکادمیک، آزمونهای تمرینی آنست. هر کتاب ِدرسی نمونه‌های آزمایشی و مینی تست‌هایی را ارائه می‌دهد، اما این کتاب خاص تافل بیشترین تعداد تست‌های آزمایشی موجود را شامل می‌شود. موقع تهیه این کتاب همراه با منابع استانداردMP3 ، فیلمهای آموزشی هم دریافت می‌کنید!

 

ALJKnY-1609782748.jpg

 

۲. کتابهای تخصصی تافل


هر یک از این کتاب‌ها بر روی یکی از عناصر خاص تافل و عوامل آمادگی شما برای روز آزمون تمرکز دارند. به عنوان مثال، بعضی از آنها بر روی یک بخش آزمون فردی تمرکز می‌کنند: روخوانی، نوشتاری (فردی و جمعی)، شنیداری یا گفتاری. آنها همچنین ممکن است به سایر جنبه‌های مجزای مربوط به مطالب تافل کمک کنند. اگر احساس می‌کنید که مثلاً باید روی خواندن یا نوشتن تمرکز کنید، بعضی از راهنماهای تخصصی تافل را بررسی کنید. 

Official TOEFL iBT Tests  (جلد دوم)
این کتاب به شما امکان می‌دهد پس از مطالعه کافی، سواد و شهامت خود را بسنجید! از آنجا که این کتاب بهترین وسیله برای ارزیابی هفتگی و ماهانه پیشرفت است، باید در اولویت بالای لیست پیشنهادی ما قرار بگیرد، چون علاوه بر سه آزمون موجود در کتاب رسمی ETS، پنج آزمون معتبر دیگر را هم ارائه می‌دهد.

Practice Exercises for the TOEFL  (چاپ هشتم، همراه با MP3)

همینکه دانستید از تافل چه انتظاری دارید، لازمست هر چه بیشتر تمرین، تمرین و تمرین کنید. این کتاب ِتمرینی دارای بیش از ۱۰۰۰ تمرین مختلف برای همه بخش‌های آزمون و از جمله نمونه مقاله‌ها و پاسخ‌های مهارت گفتاری است. 

Essential Words for the TOEFL (چاپ ششم)
این کتاب، مهارت‌های واژگانی بسیار ضروری را که هر یک از داوطلبان آزمون تافل باید داشته باشند، هدف قرار می‌دهد و تقریباً با تمرکز بر روی ۵۰۰ کلمه اساسی به شما کمک می‌کند تا در آزمون خوب عمل کنید. از آنجا که ساخت واژگان، موضوعی کاملاً شخصی است و هیچ دو دانش آموز از نظر چیزهایی که می‌دانند و چیزهایی که نمی‌دانند یکسان نیستند، این راهنما بهتر است نه به عنوان منبع اصلی، بلکه به عنوان منبع واژگان مکمل مورد استفاده قرار گیرد.

240 Writing Topics (به همراه مقاله‌های نمونه)
 240 Speaking Topics(به همراه پاسخ‌نامه)
این دو عنوان کتاب دارای محتوای یکسانی هستند، بنابراین با خرید حتی یکی از آنها، می‌توانید مهارت‌های گفتاری و نوشتاری خود را تمرین کنید. 
خود‌آموزی با این دو کتاب بدون شک چالش‌برانگیز است و هر یک از این دو به تنهایی هم می‌تواند یک کمک عالی باشد! هر یک از آنها بیش از صد موضوع را ارائه می‌دهد که می‌توانید در باره‌اش بنویسید و با صدای بلند درباره آنها صحبت کنید. همه مباحث این دو کتاب از آزمون‌های قبلی تافل گرفته شده است. این کتاب‌ها همچنین شامل مقاله‌های نمونه، رئوس مطالب مقاله و بسیاری از نمونه جملات زیبا با گرامری صحیح است. این موارد به بهبود مهارت‌های شفاهی و کتبی شما کمک فراوانی می‌کند.

 

yzTaX--1609782832.jpg

 

۳. دستور زبان


با وجود اینکه هیچ بخش گرامری جداگانه ای در آزمون تافل وجود ندارد، ولی گرامر برای کسب امتیازات بالا در بخش‌های نوشتاری و گفتاری ضروری است. لذا در این بخش به چند کتاب گرامر مفید اشاره می‌کنیم:

TOEFL Grammar Guide (شامل ۲۳ قاعده دستور زبان که لازمه موفقیت در آزمون تافل است)
دنبال کردن مطالب این کتاب که گرامرش به طور خاص برای تافل نوشته شده، بسیار آسان است. راهنمای گرامر تافل،‌ به روشی قابل درک و منطقی دقیقا آن بخش از دستور زبان انگلیسی را مطرح می‌کند که برای آزمون تافل مفید است.

The Blue Book of Grammar and Punctuation
این یکی از محبوب‌ترین راهنماهای دستور زبان انگلیسی است که اکنون یازدهمین نسخه‌اش در دسترس است. در این کتاب، قوانین گرامر همه به صورت واضح و بدون پیچیدگی زیاد توضیح داده شده‌ و علاوه بر آن، مثال‌ها، کاربرگ‌ها و تست‌های زیادی هم ارائه شده است.

The Only Grammar Book You’ll Ever Need
با توضیحات گرامری و در نظر داشتن وظایف نوشتاری، این کتاب ابزاری عالی برای رفع نقاط ضعف گرامری شما در نوشتن مقاله‌های تافل است. ضمن در بر داشتن بسیاری از کارهای مختلف نوشتاری، از جمله مقاله ها، دنبال کردن مطالب این کتاب بسیار آسان است.

Practice Makes Perfect (چاپ دوم، همراه با ۱۰۰ تمرین)
چنانچه در مطالعات زبان انگلیسی خود به کمک بیشتری نیاز دارید، بهتر است به دنبال منابعی باشید که به ویژه برای انگلیسی زبانان غیر بومی هدف‌گذاری شده‌اند. این کتاب با استفاده از مثال‌ها و یک زبان قابل فهم برای توضیح واضح مفاهیم، رایج‌ترین دشواری‌های فراگیران ESL را در زمینه دستور زبان انگلیسی در نظر گرفته است.
 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!