با دانستن این حقایق، دیگران را تحت تاثیر قرار دهید

انگلیسی مشهورترین زبان در جهان است و بی دلیل نیست که به این جایگاه رسیده است. هرقدر هم این زبان سخت باشد، باز واقعیتهای بسیار جالبی دارد که آن را از سایر زبان‌های دنیا متمایز می‌کند. در حالیکه برخی از این واقعیت‌ها خنده‌دار هستند و برخی دیگر گنگ به نظر می‌رسند، اما همه آنها در این گروه قرار می‌گیرند. در اینجا به بعضی از جالب‌ترین حقایقی که تا به حال با آنها روبرو شده‌اید اشاره شده است:
با دانستن این حقایق، دیگران را تحت تاثیر قرار دهید


منشأ ادبیات انگلیسی


ادبیات انگلیسی در سال ۱۴۵۰ در بریتانیا و در جایی که به جزایر کوچک انگلیس معروف بود، شکل گرفت. پیدایش آن مربوط به زمانی بود كه دكتر كاكستون متوجه شد كه می‌تواند هر نوع نوشتاری را روی كاغذ قرار بدهد و بلافاصله بعد از دستیابی به چاپخانه، به صورت عمده شروع به تولید آن كرد. این دوره‌ای بود که شاه هِنری هشتم قدرت را در دست داشت. در طول این دوره، سلطنت با کلیسای کاتولیک اختلاف نظر داشته است و پادشاه هنری این را فرصتی بزرگ برای تبلیغات ‌دانست.

 

درباره کتاب‌های انگلیسی


-یکی از گران‌ترین کتاب‌های انگلیسی که تاکنون وجود داشته است، کتاب لئوناردو داوینچی است با نام "Codex Leicester/ کدکس لستر" که با قیمت 30 میلیون دلار فروخته شد. البته کسی آن را خریداری کرد که توانایی خریدش را داشت: ثروتمندترین مرد روی زمین یعنی بیل گیتس.
-طولانی ترین جمله‌ای که تابحال نوشته و چاپ شده است، جمله‌ای است که ویکتور هوگو در کتاب "Les Miserables/ کمی بدبخت‌ها" نوشته است و گفته می‌شود که دارای ۸۲۳ کلمه است. در واقع بلندی این جمله به اندازه دو صفحه است و بنابراین نمی توانیم آن را در این مقاله بیاوریم.
-طولانی‌ترین کتاب روی زمین، متعلق به همان زمان، کتاب " Remember of Things Past/گذشته‌ها را بخاطر بسپار" است که توسط  M.Proust (اِم. پروست) نوشته شده و ۹.۶ میلیون کاراکتر دارد. گفته می‌شود وی تمام تجربیات زندگی خود را در این کتاب آورده است و به همین دلیل این کتاب اینقدر طولانی است.
-جالب‌تر از همه اینکه، خواندن کتاب ‘Alice in Wonderland /آلیس در سرزمین عجایب‘ در چین ممنوع است. اما راستی دلیل آن چیست؟ دلیلش این است که حیوانات با انسان برابر نیستند و بنابراین نباید به آنها نحوه صحبت و نوشتن آموزش داده شود.

 

rH3PWB-1612471308.jpg

 

درباره نمایشنامه‌های انگلیسی


-تمام نمایشنامههای نوشته شده توسط شکسپیر توسط مردان بازی می‌شده است. در آن دوره همه نقش‌ها بر عهده مردان گذاشته می‌شد چون برای زنان بازیگری در تئاتر یک تابو محسوب می‌شد.
-طولانی‌ترین نمایشنامه در تاریخ " The mouse trap/ تله موش" است که توسط C. Agatha (سی. آگاتا) نوشته شده است.

 

درباره Words


- شاید باور نکنید که اعتقاد بر این است F. Scot Fitzgerald (اِف. اسکات فیتزجرالد) خالق برخی از کلماتی است که ما در زندگی روزمره استفاده می‌کنیم. او اولین شخصی است که از کلماتی مثل T-Shirt/ تیشرت و Wicked/ ویکید استفاده کرده است.
- Hazardous/ خطرناک ، tremendous/ فوق العاده، horrendous/ وحشتناک و stupendous/ شگفت انگیز، تنها کلماتی از زبان انگلیسی هستند که با حروف "Dous" پایان می یابند.
- Listen/ گوش دادن و silent/ سکوت که اتفاقاً از نظر معنایی به هم ربط دارند، دارای حروف دقیقاً یکسانی هستند.
- اگر کلمه ‘swims/ شنا می‌کند‘ را وارونه کنید، همچنان همان کلمه را خواهید داشت و قادر خواهید بود آن را بخوانید.
- Unputdownableیک کلمه انگلیسی واقعی و به این معنی است که کتابی که می خوانید آنقدر جذاب است که نمی‌توانید آن را متوقف کنید یا به اصطلاح زمینش بگذارید.

 

j_QO_K-1612471226.jpg

 

با خواندن این نوشتار شما با مطالبی آشنا شدید که جزو حقایق بسیار جالب ادبیات انگلیسی هستند و به کمک آنها می‌توانید دیگران را تحت تأثیر قرار دهید.
 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!