اهمیت دستور زبان انگلیسی

تصور کنید که می‌خواهید خانه‌ای با چوب بسازید اما هیچ میخ، پیچ یا چسبی در اختیار ندارید: پس چگونه در این سازه، اجزاء را در کنار هم قرار دهید؟ چنین چیزی ممکن نیست، چون همه چیز قطعه قطعه و مجزا باقی خواهد ماند. درست مثل اینکه دوست داشته باشید به زبان انگلیسی صحبت کنید بدون اینکه با گرامر مناسب آشنا باشید. در این صورت جملات شما فقط یک تعداد کلمات در‌هم بر‌هم خواهد بود!
اهمیت دستور زبان انگلیسی

در عین اینکه دستور زبان انگلیسی یکی از مهمترین عناصر مطالعه زبان است، متأسفانه می‌تواند یکی از پیچیده‌ترین و دشوارترینِ آنها باشد.
هدف اینست که با خواندن این مقاله متوجه شوید که چرا دستور زبان انگلیسی در موقعیتهای مختلف از مکالمات غیررسمی گرفته تا ارتباطات حرفه‌ای اهمیت دارد.
ما به شما کمک خواهیم کرد که با در نظر گرفتن سه قانون اصلی دستور زبان انگلیسی که نمی‌توان آنها را نادیده گرفت گرامر را به صورت خود‌آموز بیاموزید، آن هم با تمرکز بر مفاهیمی که برایتان مهم‌تر هستند.

 

اهمیت دستور زبان انگلیسی در زندگی روزمره 


دستور زبان حتی برای زندگی اجتماعی شما نیز مهم است. آیا می‌دانید که در برنامه های دوستیابی آنلاین، احتمال صحبت افراد با کسی که از دستور زبان ضعیف استفاده می‌کند ، 14٪ کمتر است؟ بعلاوه ، وقتی با افراد جدید دیدار می‌کنید یا از مکان‌های جدید بازدید می‌کنید ، آخرین چیزی که انتظارش را دارید این است که نتوانید منظور خود را به مخاطب برسانید! برای جلوگیری از سردرگمی دوستان خود و یا حتی سفارش نوشیدنی بیشتر در یک کافی‌شاپ، باید بدانید چگونه منظور خود را بیان کنید.
دستور زبان صحیح، کلید اصلی برای صحبت روان و با اطمینان انگلیسی است. دانستن دستور زبان به شما کمک می کند از خطاهایی که زبان انگلیسی شما را برای بومیان این زبان عجیبو‌غریب می‌کند خود‌داری کنید.
موقعیت‌های خاصی وجود دارد که دستور زبان انگلیسی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌شود. به عنوان مثال ، اگر می‌خواهید در یک کشور انگلیسی زبان مصاحبه شغلی کنید، کارفرما به کیفیت زبان انگلیسی و مکتوب شما علاقه‌مند خواهد بود. در حقیقت، در یک بررسی جدید، 50٪ استخدام کنندگان ایالات متحده گفتند که املای بد و دستور‌زبان بزرگترین دلیل عدم پذیرش درخواست‌های مردود بوده است.
اما سه اصل مهم در زبان‌آموزی خود‌آموز که نباید فراموش شود:

 

EdZKZW-1612639642.jpg

 

1. اول قوانینی را بیاموزید که برای شما مهمتر است. 
مسلما این گام به منظور صرفه‌جویی در وقت و انرژی برای کسانی است که با ضیق وقت مواجه‌اند.
گرامر صحیح نه فقط مهارت‌های انگلیسی بلکه حتی سخت‌کوشی و دقت نظر شما را هم نشان می‌دهد.
چنانچه قصد تحصیل در خارج از کشور را داشته باشید نیز زبان به همان اندازه مهم است. دانشکده ها و دانشگاه ها احتمالاً انگلیسی دانشگاهی شما را بر اساس دانش شما از دستور زبان انگلیسی ارزیابی می کنند.

 

نحوه تمرین دستور زبانی که برای شما مهمتر است


همانطور که دیدیم دستور زبان انگلیسی به دلایل مختلف برای افراد مختلف اهمیت دارد. اگر دستور زبان اصلی را برای سفر به ایالات متحده آموخته اید ، نیازهای شما نسبت به شخصی که متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی در یک دانشگاه انگلیسی زبان است، فرق می‌کند.
بنابراین ، چگونه می توانید مطالعه دستور زبان خود را بر روی مهمترین مفاهیم مورد نیازتان متمرکز کنید؟
با جمع آوری برخی از منابع جامع گرامر شروع به کار کنید تا یادگیری خود را محدود کنید.
بسیاری افراد با جمع آوری برخی از منابع جامع گرامر شروع به کار می‌کنند تا نیاز خود را ولو در سطح مبتدی اطفا کنند؛  بعنوان مثال:
“Collins Easy Learning Grammar and Punctuation”
FluentU

 

VNAZ94-1612639661.jpg

 

2. قواعد دستور زبان انگلیسی که در هر موقعیتی مهم هستند
بعنوان مثال:
جمع بی‌قاعده، حروف تعریف، جنسیت، ...

3. مکالمه رسمی
شما باید بتوانید زبان انگلیسی خود را با رویداد و موقعیت پیش رویتان تطبیق دهید. به یاد داشته باشید که در بعضی شرایط اشکالی ندارد که دستور زبان خود را حتی محاوره‌ای کنید. به عنوان مثال وقتی در حال پیام‌ دادن به یک دوست صمیمی هستید، استفاده از یک زبان معمولی یا ساده تر مناسب است. یا مثلا صحبت کردن آنلاین روشی خارق العاده برای برقراری ارتباط با گویندگان بومی و سایر زبان آموزان انگلیسی در یک محیط دوستانه و بدون فشار است.
برعکس، زمانیکه در حال مکالمه با استاد خود یا با کادر دانشگاهی هستید مسلما از زبانی کاملا رسمی استفاده می‌کنید.

 

کلام آخر


پر واضح است که اینگونه راه حل‌ها نهایتا به صورت مقطعی کارسازند و اثری بیشتر از یک مسکن در اطفای درد را ندارند. بزودی و خواهی‌نخواهی فرد به چالشهایی کشیده می‌شود که به نقصان و نارسایی راه‌حل اتخاذی خود پی می‌برد. 
ما معتقدیم در دنیایی که کل کره زمین به یک دهکده جهانی می‌ماند و زبان انگلیسی زبان مشترک اهالی آنست، زبان و زبان آموزی حرف اول را می‌زند. سخن اینست که به شکل بهینه و علمی در کنار اساتید کار‌آزموده و مجرب سنگ بنای زبان خود را محکم کنید.

 

XB1gfa-1612639680.jpg

 

پیشنهاد ما


آموزشگاه دیاکو با بهترین شرایط و تسهیلات، به شما این امکان را می‌دهد که در محیطی کاملا صمیمی و در کنار بهترین اساتید، به امر مهم یادگیری دستور زبان انگلیسی اقدام کنید. پر واضح است که خدمات ما بنابر شرایط و سلایق مختلف شما زبان‌آموز گرامی به اشکال مختلف خصوصی، گروهی و  VIP ارایه می‌شود. 
متد آموزشی ما منحصرا خاص موسسه دیاکوست که در انتها با انجام آزمون جامع به افراد موفق مدرک پایان دوره اعطا می‌شود. ضمنا در تمام طول دوره، کلاسها توسط بازرسین مجرب کنترل کیفی می‌شوند که این خود گواه و تضمینی بر انجام بهینه‌ء موارد و نکات درسی است. 
 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!