۱۰ تکنیک طلایی در IELTS Speaking

برای موفقیت در آزمون اصلی IELTS و پشت سرگذاشتن یک مصاحبه‌ی مطلوب و با کیفیت تکنیک‌های بسیاری وجود دارد. ما در این مقاله نظر شما را به ۱۰ تکنیک طلایی در بخش SPEAKING IELTS که کمتر کسی به شما تاکنون گفته است جلب می‌نماییم.
۱۰ تکنیک طلایی در IELTS Speaking

 

۱) تا میتوانید انگلیسی صحبت کنید. Speak as much English as you can.

این موضوع نیاز به برنامه ریزی و پیگیری مداوم دارد. تا میتوانید در طی روز انگلیسی صحبت کنید و خود را نیز در معرض زبان قرار دهید. در پایان روز میتوانید کارهایی را که طی روز انجام داده اید را به انگلیسی برای خود بازگو کنید. پس از مدت کوتاهی معجزه‌ی آن را می بینید. 


۲) بخش های مختلف آزمون را بشناسید.
knowing the exam.

خود را برای آزمون به گونه ای آماده کنید که به تمام بخشهای مصاحبه Speaking اشراف داشته باشید. تسلط بر بخش های مختلف آزمون اعتماد به نفس خوبی به شما میدهد. 


۳) طبیعی حرف بزنید! 
Be natural!

تلاش کنید که طبیعی حرف بزنید و طوری نباشد که انگار جواب ها را حفظ کرده اید! مرتبط و به طور آنی پاسخ دهید. 

STtLim-1548518276.jpg

۴) مثبت باشید.
Be positive!

همینطور که زمان آزمون رو به اتمام است همچنان لبخند به لب داشته باشید و مرتب و پیوسته نفس بکشید. مثبت بودن بایستی در چهره شما موج بزند. 


۵) آشنایی با موضوعات اصلی آزمون
Be familiar with the topics.

موضوعات مورد سوال در مصاحبه آزمون IELTS معمولا در کتابهای مختلف کمک آموزشی گردآوری شده است. برای موفقیت در مصاحبه، حتما برای یک بار هم که شده موضوعات و کلمات کلیدی مرتبط با هر موضوع را مطالعه و به خاطر بسپارید. اگر شانس با شما یار باشد شاید موضوع مورد پرسش، خصوصا در بخش دوم مصاحبه برای شما تکراری باشد!


۶) از لغات متنوع و آکادمیک استفاده کنید.
Using wide range of vocabularies.

برخی براین باورند که IELTS آزمون لغت است. پس تا می توانید لغت های کاربردی و آکادمیک همراه با مترادف SYNONYMS یاد بگیرید. در مصاحبه از طیف وسیعی از لغات استفاده کنید. افراد معمولا درهنگام صحبت کمتر ا ز لغاتی که میشناسند استفاده می کنند. مدام با تمرین لغاتی که در ذهن دارید آنها را فعال کنید.

1dvxNb-1548518312.jpg

۷) تمرکز داشته باشید.
 Concentrate on what you are saying.

بر روی موضوعی که صحبت می کنید بیشتر تمرکز کنید تا اینکه دقیق تر حرف بزنید. در این صورت می بینید که اشتباهات کمتری مرتکب می شوید.


۸) واضح حرف بزنید. 
Speak clearly.

تمرین کنید که واضح حرف بزنید. این الزاما بدین معنی نیست که آرام حرف بزنید بلکه پیوسته و طبیعی صحبت کنید. 


۹) آماده بودن رمز روان صحبت کردن! 
Preparation is the key of fluency!

بر روی طرح و برنامه تمرکز کنید. این به شما کمک می کند که بر اعصاب خود مسلط بوده و روان صحبت کنید. چنانچه به جلسه آزمون بدون آمادگی وارد شوید قطعا استرس خواهید داشت. توصیه می کنیم که روی موضوعات IELTS در بخش Speaking  تمرین داشته باشید و هر موضوع را برای یک بار هم که شده در ذهنتان مرور کنید.


۱۰) ارتباط چشمی را جدی بگیرید!
keep eye contact!

با ممتحن آزمون IELTS ارتباط چشمی (Eye contact) داشته باشید، حتی اگر او به شما نگاه نمی کند و یا حواسش به یادداشت برداری است. اگر در فرهنگ شما ارتباط چشمی خیلی باب نیست حتما قبل از آزمون روی این موضوع کار کنید.

 

3OJemp-1543485457.jpg
 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!