IELTS Indicator؛ گزینه موقت آزمون آیلتس در روزهای کرونایی

این روزها باتوجه به شیوع فراگیر ویروس کرونا، تمام ابعاد زندگی ما شکلی دیگر به خود گرفته است. برگزاری آزمون آیلتس نیز از این امر مستثنی نبوده و متولیان امر، تدابیری را جهت از سر گیری این آزمون درنظر گرفته‌اند. برای اطلاع از کم و کیف چگونگی برگزاری این آزمون، این مطلب را تا انتها دنبال کنید.
IELTS Indicator؛ گزینه موقت آزمون آیلتس در روزهای کرونایی


IELTS Indicator یا شاخص آیلتس به عنوان گزینه موقت خانگی آزمون آیلتس در روزهایی که تمام جهان درگیر اپیدمی کرونا هستند، درنظر گرفته شده‌است. این آزمون همچون آزمون آیلتس اصلی شامل بخش لیسنینگ، ریدینگ، رایتینگ و اسپیکینگ است؛ با این تفاوت که شما در منزل آزمون می‌دهید.
 آزمون مذکور برای مدت زمان محدود به این شیوه برگزار می‌شود و  به شما کمک می‌کند تا با توجه به تعلیق آزمون آیلتس به دلیل همه‌گیری بیماری COVID-19 بتوانید برنامه‌های آموزشی خود را دنبال کنید. به این ترتیب، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی می‌توانند از شاخص IELTS برای سنجش توانایی زبان انگلیسی دانشجویان متقاضی خود استفاده کنند.
لازم به ذکر است رزرو این آزمون از ۲۲ آوریل 2020 (۳ ام اردیبهشت ۱۳۹۹) در کشورهای درگیر ویروس کرونا امکان پذیر است. IELTS Indicator هفته‌ای یکبار برگزار می‌شود و نتایج آن نیز پس از ۷ روز در دسترس خواهد بود.

 

YirkIT-1587294284.jpg

 

مزایای IELTS Indicator

مزایای این آزمون برای متقاضیان

 

  • آزمون شاخص IELTS فرصتی در اختیارتان قرار می‌دهد تا بتوانید توانایی خود را در بخش‌های لیسنینگ، ریدینگ، رایتینگ و اسپیکینگ بسنجید.
  • آزمون شاخص IELTS را می‌توان در خانه به صورت آنلاین تکمیل کرد. این در حالیست که آزمون آیلتس در بسیاری از کشورها به حالت تعلیق در آمده است.
  • دانشگاه ها و موسسات آموزشی می‌توانند از این شاخص برای شروط ثبت‌نام خود استفاده کنند.
  • این آزمون خدمتی رسمی از برگزارکنندگان آزمون آیلتس است. بنابراین، به راحتی می‌توانید به آن اعتماد کنید.


مزایای این آزمون برای دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی

 

  • این شیوه یک روش عالی برای سنجش سطح  مهارت شنیداری، خواندن، نوشتاری و مصاحبه دانشجویان متقاضی شماست.
  • آزمون شاخص IELTS از سؤالات رسمی آزمون آیلتس استفاده می‌کند و با استفاده از معیارهای استاندارد آزمون آیلتس توسط ممتحنین واجد شرایط و رسمی آیلتس ارزیابی می‌شود.
  • این ازمون در کشورهایی که آزمون IELTS به دلیل19  COVID- به حالت تعلیق درآمده است ، در دسترس است.

 

پیش از رزرو آزمون موارد زیر را در نظر بگیرید!


آیا...


فضایی آرام و راحت برای شرکت در آزمون در اختیار دارید؟
لپتاپ یا رایانه شخصی در دسترستان هست؟ (در نظر داشته باشید که با موبایل و تبلت نمی‌توانید در این آزمون شرکت کنید)
اتصال اینترنت شما پایدار هست؟
میکروفون سالمی دارید تا بتوانید بخش اسپیکینگ و لیسنینگ خود را بدون مشکل طی کنید؟


دقت داشته باشید که شما می‌بایست برای یک آزمون ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه‌ای که شامل بخش شنیداری، نوشتاری و خواندن می‌باشد، آماده باشید. زمان هر بخش محدود بوده و این زمان به دقت کنترل می‌شود. لازم است بدانید این بخش‌ها می بایست به طور متوالی و طی یک جلسه انجام شود. بنابراین، شما نمی‌توانید در این بین استراحت داشته باشید یا مکث کنید. پس از اتمام کامل بخش‌های مذکور، بخش اسپیکینگ یا مصاحبه به طور مجزا از طریق گفت و گوی آنلاین با ممتحن رسمی برگزار خواهد شد.
سیستم این آزمون به گونه طراحی شده‌است که متقاضیان امکان یادداشت برداری، هایلایت کردن و drag and drop را در طی آزمون داشته‌باشند. همچنین، این آزمون مانند آزمون اصلی، علاوه بر نمره کلی، نمره‌ای در هر بخش به شما ارائه می‌دهد که بیانگر نحوه عملکردتان در هر یک از بخش‌هاست.
لازم به ذکر است آزمون شاخص آیلتس براساس معیارهای آزمون اصلی و توسط ممتحنین رسمی این آزمون ارزیابی می‌شود.


***توجه: از آنجا که IELTS Indicator جای آزمون حضوری را نمی‌گیرد ،همه سازمان‌ها و موسسات آن را نمی‌پذیرند. بنابراین، قبل از رزرو آزمون، حتماً با دانشگاه یا موسسه آموزشی خود تماس بگیرید و اطمینان حاصل کنید که مرکز مورد نظر شما نتیجه این آزمون را می‌پذیرد.
چناچه متقاضی شرکت در این آزمون هستید، می توانید با کلیک بر روی این لینک، آزمون خود را رزرو کنید.


در همین راستا، ETS نیز اقدام به برگزاری آزمون موقت تافل iBT خانگی (TOEFL iBT Special Home Edition) از تاریخ ۲ آوریل (۱۴ فرودین ۱۳۹۹) کرده‌است. این آزمون از نظر محتوا و قالب مشابه آزمون TOEFL iBT می‌باشد و متقاضیان از طریق رایانه شخصی خود در منزل در این آزمون شرکت می‌کنند.
نکته قابل توجه اینکه، آزمون TOEFL iBT Special Home Edition در تمامی کشورها به جز ایران و چین در دسترس است. با این اوصاف، متقاضیان شرکت در آزمون تافل در ایران نمی‌توانند در این آزمون شرکت کنند و بالاجبار می‌بایست تا پایان همه گیری ویروس کرونا و اتمام تعلیق این آزمون صبر کنند.

 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!