از آزمون آیلتس کامپیوتری بیشتر بدون!

میدونستی آزمون آیلتس یک فرمت جذاب داره و اونم آزمون آیلتس کامپیوتری هستش؟
از آزمون آیلتس کامپیوتری بیشتر بدون!

 

اگر تمایل به شرکت در یک آزمون بین المللی مثل آیلتس هستی و دوست داری از طریق کامپیوتر در اون شرکت کنی،‌حتما این مقاله رو تا انتها بخون.

نکته کلی در خصوص آزمون آیلتس اینکه بخش شنیداریListening، خواندن Reading و نگارش Writing  در تمام آزمون‌های آیلتس در یک روز انجام می‌شود. اما آزمون مهارت گفتاری Speaking می‌تواند حداکثر یک هفته قبل یا بعد از آزمون‌ کتبی انجام بگیرد.


تمام جنبه‌های برگزاری آزمون آیلتس دقیقاً یکسان است، چه به شکل حضوری انجام شود و چه به صورت کامپیوتری:
•محتوا
• زمان بندی
• انواع سوال‌ها
•نمره‌بندی
• تحویل آزمون گفتاری
•فرمهای نتیجه آزمون
• تأیید نتایج

 

URtQ1z-1601118557.jpg

 

ویژگی‌های خاص آزمون آیلتس کامپیوتری


اکنون حدود ۳۰ سال است که آیلتس با مشخصه‌های زیر برای دستیابی به رویاهای کاری، تحصیلی و مهاجرتی در خدمت همگان است. اما آیلتس فرمت کامپیتری مزایای ویژه ای نسبت به فرمت کاغذ و قلم دارد:
•    نتایج آزمون در عرض ۵-۳ روزاعلان می‌شود.
•    آیلتس کامپیوتری معمولا ۳ بار در روز و ۷ روز در هفته در دسترس شماست. 

 

طراحی و کیفیت آزمون‌های آیلتس کامپیوتری


آیلتس از یک همکاری منحصر به فرد از سه سازمان بین المللی برخوردار است. شورای فرهنگی بریتانیا British Council، سازمان IDPاسترالیا و دانشگاه کمبریج انگلستان.  در حالی که شورای بریتانیا و IDP: آیلتس استرالیا مدیریت تحویل آزمون، مدیریت آزمونگر، پردازش نتایج آزمون، هماهنگی و سایر جنبه‌های مرتبط با مراکز را انجام می‌دهند، ارزیابی کمبریج در تحقیق، توسعه آزمون و ارسال سوالات به تمام مراکز آیلتس نقش دارد. از آنجا که تولید و ارسال سوالات توسط یک شریک آیلتس کنترل می‌شود، استاندارد آزمون در تمام مراکز انجام آزمون یکسان است. این همچنین باعث ایجاد ثبات در رویکردی می‌شود که درارزیابی مهارت‌های زبانی داوطلبان انجام می‌گیرد.

 

آزمون آیلتس کامپیوتری


آزمون آیلتس کامپیوتری مثل آزمون حضوری است، با این فرق که به جای نوشتن پاسخ‌های خود روی کاغذ، آنها را به وسیله کامپیوترتایپ می‌کنید.
اگر داوطلب این آزمون هستید، بخشهای شنیداری، روخوانی و نگارش را روی رایانه انجام خواهید داد، اما آزمون مهارت گفتاری در کناریک ممتحن آموزش دیده آیلتس و به صورت حضوری برگزار می‌شود چون این موثرترین روش برای ارزیابی مهارت‌های گفتاری شماست.
درآزمون آیلتس کامپیوتری، به دلیل آزمون‌های زیاد و در تاریخ‌های مختلف حق انتخاب شما خیلی بیشتر است.

 

zB4AHk-1601118667.jpg

 

نحوه انجام آزمون آیلتس کامپیوتری


با مراجعه به https://takeielts.britishcouncil.org/take-ielts/prepare/computer-delivered-ielts/how-it-works، می‌بینید که فیلمهایی برای داوطلبان آزمون تدارک دیده شده که به آنها کمک می‌کند با چگونگیانجام بخش شنیداری، روخوانی و نگارش در رایانه آشنا شوند؛ همچنین این فیلم‌ها به داوطلبان نشان می‌دهد که موقع آزمون چگونه از گزینه راهنما، یادداشت برداری یا برجسته‌سازی متن استفاده کنند. راهنمایی‌های ارائه شده در این فیلم‌ها به اندازه کافی شما داوطلبان را با مراحل مختلف این آزمون آشنا می‌کند.

 

آمادگی برای آیلتس کامپیوتری با کمک آزمونهای آزمایشی


اکنون می‌توانید آزمون آیلتس آزمایشی خود را با رایانه انجام دهید. بهتر است بدانید که به منظور بهبود سطح انگلیسی شما در این آزمون‌ از طیف وسیعی از مطالب عملی استفاده شده است.
نمونه سوالات آزمون به شما کمک می‌کند تا با تشخیص و انتخاب گزینه های صحیح برای آزمون آماده شوید. این نمونه مطالب درباره بخش‌های شنیداری، روخوانی و نگارش به شما ایده های منطقی می‌دهد.
برای آگاهی از کیفیت و نحوه انجام آزمون‌های آیلتس، به شما پیشنهاد می‌شود در آزمون رایگان آیلتس که به صورت رایانه ای ارایه داده شده شرکت کنید.

 

نحوه ثبت نام آزمون دهندگان برای آزمون آیلتس کامپیوتری


آزمونهای آیلتس توسط بسیاری از کشورها در سراسر جهان انجام می‌شوند که امکان دسترسی به این سازمان‌ها و موسسات، از طریق ورود به سایت آنها به راحتی فراهم می‌شود.
اما شما داوطلب عزیز می‌توانید آزمون رایانهای خود را به کمک یکی از مراکز آزمون آیلتس در ایران به راحتی رزرو کنید، از جمله موسسه ایرسافام. جهت مشاهده تاریخ های آزمون آیلتس کامپیوتری در ایران و رزرو کلیک کنید. 


•    هنگامی که آزمون آیلتس خود را بصورت آنلاین رزرو می‌کنید، می‌توانید با کارت اعتباری خود هزینه آن را بصورت آنلاین یا بصورت آفلاین و از طریق سپرده بانکی و یا مرکز آزمون پرداخت کنید.
•    شماهمچنین باید یک نسخه رنگی اسکن شده روشن از گذرنامه یا کارت شناسایی ملی خود را بارگذاری کنید.
•    مرکز آزمون چند روز قبل از آزمون، یک ایمیل تأیید با مشخصات آزمون شما ارسال می‌کند؛ پس حتما از درستی آدرس ایمیل خود اطمینان حاصل کنید.

 

7aP_Yj-1601118800.jpg

 

هزینه آزمون


هزینه آزمون آیلتس کامپیوتری در هر کشور متفاوت است. هزینه این آزمون در ایران در حال حاضر مبلغ ۶۱/۵۱۰/۴۰۰ ریال می باشد. این تعرفه در حال حاضر (اردیبهشت ۱۴۰۰) بر روی وب سایت سنترهای برگزاری آزمون آیلتس در ایران مشاهده شده و قابل پرداخت است.

 

نحوه اعتراض به نتیجه آزمون


چنانچه به نتیجه آزمون خود اعتراض دارید، می‌توانید ظرف شش هفته از تاریخ آزمون برای تجدید نظر و به عنوان تحقیق مجدد در مورد نتایج آزمون‌تان، به مرکز آزمون درخواست بدهید. برای این منظور لازم است هزینه استعلام را بپردازید که اگر اعتراض‌شما بجا باشد و بعد از تجدید نظرامتیازآزمون‌تان تغییر کند، به طور کامل بازپرداخت می‌شود. توجه داشته باشید که آزمونگران آیلتس کامپیوتری از دستورالعمل‌های دقیق ارزیابی پیروی می‌کنند وروند آزمون آیلتس بالاترین رویههای کنترل کیفیت را دارد.
 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!