کتب برتر آکادمی آیلتس

اگر می‌خواهید برای آزمون آیلتس کامل و بی‌نقص باشید، داشتن واژگان غنی و گسترده باید یکی از اهداف شما باشد. ایجاد واژگان فقط به خاطر سپردن کلمات و تعاریف آنها نیست، بلکه استفاده موثر از آنها در حین مکالمه است. اما آیا کتاب‌های خوب واژگانی وجود دارد که ما را در این کار یاری دهد؟ خبر خوب این است: بله وجود دارد. در واقع، در این مقاله، ما شما را با چند تا از بهترین آنها آشنا می‌کنیم:
کتب برتر آکادمی آیلتس

 

Collins Vocabulary for IELTS


این کتاب لغات همراه با سی‌دی و شامل ۲۰ درس کامل است. واژگانی که در این کتاب جمع‌آوری شده، هر چهار مهارت زبان را پوشش می دهد: روخوانی، گفتاری، شنیداری و نوشتاری.
هر درس آن شامل فعالیتهایی است که به شما کمک می‌کند واژگان خود را به روشی سیستماتیک بسازید. همچنین در پایان هر واحد با یک آزمون تمرینی در قالب آزمون‌های واقعی آیلتس، آنچه را که آموخته‌اید محک می‌زند.

 

r0-TEP-1609669728.jpg

 

Barron’s Essential Words for IELTS


کتاب واژگان بارُون برای دانشجویانی که می‌خواهند در آزمون آیلتس به هدف بزنند بسیار ضروری است. با این کتاب، در زمینه ساخت واژگان و کاربرد صحیح آنها در مکالمات، تمرینات جامعی خواهید داشت. همچنین با مطالعه این کتاب،  یک لیست بزرگ ۶۰۰ کلمه‌ای خواهید داشت که اغلب در امتحانات آیلتس می‌آیند. این کلمات مربوط به مقوله‌های معروفی هستند، مثل: گردشگری، طبیعت، محیط زیست، هنر، سرگرمی‌ها، مسائل اجتماعی و ...

 

4000 English Words


این مجموعه شش کتابی، با تمرکز بر ۴۰۰۰ کلمه که به طور مکرر از سطح مبتدی تا پیشرفته در آزمون آیلتس ظاهر می‌شوند، گام به گام دایره واژگان شما را می‌سازد.
هر درس از هر کتاب شامل ۲۰ کلمه به همراه جملات نمونه‌ای است که کاربرد مناسب آنها را به شما نشان می‌دهد. در انتهای هر درس هم یک داستان کوتاه با استفاده از تمام کلمات، آورده شده تا به شما در درک عمیقتری از کاربرد آنها کمک کند.
این واژگان و داستان‌ها با گذر از هر سطح، پیچیدهتر می‌شوند.

 

F7HPbF-1609669752.jpg

 

IELTS Band 9 Vocab Secrets


راز واژگان باند ۹ که توسط مشاوران آیلتس کمبریج منتشر شده است، دارای ده موضوع لغت است (که البته محدود به اینها نیست) شامل: کار و شغل، تحصیل، فرهنگ، هنر و سنت‌ها، کودکان و خانواده‌ها و چالش‌های جهانی.
در هر مبحث، به شما واژه نامه‌ای از کلمات و یک مقاله مدل باند ۹ در زمینه همان موضوع به همراه راهکار چگونگی پاسخ به سوالات مربوطه، ارائه می‌شود.

 

English Vocabulary in Use


این عنوان، شامل مجموعه‌ای از کتاب‌های آموزش واژگان است که از مقدماتی/ مبتدی، تا پیشرفته را در بر می‌گیرد. انتشارات دانشگاه کمبریج این مجموعه را منتشر و از یک قالب خاص پیروی می‌کند: ارائه واژگان در صفحه سمت چپ و تمرین سوالات در صفحه سمت راست.
برای هر سطح، دو کتاب وجود دارد: یک کتاب مطالعه و یک کتاب تمرینی.
این مجموعه یکی از محبوب‌ترین سری کتاب‌های این لیست است.

 

Oxford Word Skills


این مجموعه مشتمل بر کتب واژگان برای سه سطح متفاوت به همراه سی‌دی‌های مربوطه است تا به شما در مهارت‌ شنیداری و تلفظ لغات کمک کند.

 

P9fRqZ-1609669777.jpg

 

IELTS Vocabulary Booster


این عنوان، مجموعه‌ای مشتمل بر بیش از ۵۰۰ کلمه است که به طور مکرر در آزمون‌های آیلتس استفاده می‌شوند و برای اکتساب باند ۷ به بالا ضروری است.
با اینکه این کتاب به طور عمده بر روی واژگان موجود در متون مقاله‌نویسی تمرکز دارد، با این حال برای سایر بخش‌ها هم مفید خواهد بود.

 

Cambridge Vocabulary for IELTS


این کتاب، یک راهنمای خودآموز برای دانشجویانی است که خواهان فراگیری آیلتس آکادمیک هستند و می‌خواهند باند ۵/۶ به بالا کسب کنند. این کتاب به همراه یک سی‌دی صوتی به شما کمک می‌کند تا مهارت شنیداری خود را هم ارتقا بدهید.
به جای اینکه فقط کلمات جدید را فهرست کنید، آنها را از طریق تمرینات شنیداری و روخوانی، مشابه آنچه در آزمون‌های آیلتس وجود دارد، یاد می‌گیرید؛ این راه موثرتری برای یاد‌گرفتن کلمات جدید و حفظ کردن آنهاست.

 

Check your English Vocabulary for IELTS


داشتن این عنوان کتاب، یک ضرورت برای همه انگلیسی زبانان غیر بومی است که می‌خواهند در آزمون آیلتس، به ویژه در بخش نوشتاری، برتری کسب کنند.
کار با این کتاب ساختار جالبی دارد، به این صورت که به جای اینکه فقط لیستی از کلمات را به خاطر بسپارید، کتاب به شما کمک می‌کند از طریق تمرینات ساده واژگان خود را بسازید و در نتیجه بهتر با مباحث آن پیش بروید.

 

EHX5oN-1609669807.jpg

 

Vocabulary Building Series


در این مجموعه کتاب‌های ۴ جلدی‌، تمرکز اصلی بر روی کلمات و اصطلاحات رایج است که یا معنای مبهمی دارند و یا بیش از حد مورد استفاده قرار می‌گیرند.
جلدهای ۱ و ۲ در مورد استفاده از کلمات رایج در زبان انگلیسی است.
کتاب های ۳ و ۴ به زبان‌آموزان کمک می‌کند تا دانش آموخته از جلدهای ۱ و ۲ را با تکیه بر حسن تعبیر، کلیشهها و عبارات دیگر پرورش بدهند.

خب! حالا خود مخیر‌اید که از بین این کتب برتر در زمینه واژگان، یکی را انتخاب و سرلوحه کار خود قرار بدهید؛ انتخاب با شماست!

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!