چگونه آسان انگلیسی صحبت کنیم - قسمت دوم

چگونه آسان انگلیسی صحبت کنیم - قسمت دوم


۶. به خود گوش بدهید و از زبان مادری‌تان بازخورد بگیرید


بعضی از دانشجویان انگلیسی آنقدر خجالتی و عصبی هستند که همیشه صحبت کردن را به تعویق می‌اندازند و بعد از ماه‌ها مطالعه، متوجه می‌شوند که هرگز خودشان هم حرف زدن خود را نشنیدهاند! ضروری است که شما تمرین جملات اساسی را از همان روز اول زبان‌آموزی شروع کنید: با صدای بلند. به خودتان گوش بدهید. ببینید وقتی به زبان انگلیسی صحبت می‌کنید، چطور بنظر می‌رسد.
یک راه خوب برای شروع، ضبط صدای خودتان در‌حین خواندن متن‌های ساده است. این از دو طریق به شما کمک می‌کند: اولا با شنیدن صدای انگلیسی از دهان خودتان، راحت می‌شوید. ثانیا، می‌توانید با ضبط صدای‌تان، از پیشرفت خود در مسیر یادگیری مطلع شوید!
حتی لازمست کسی را پیدا کنید که در مورد صحبت کردن، به شما بازخورد بدهد و در حالت ایده آل بهتر است این فرد، بومی ِزبان باشد. یکی از قدرتمندترین راهها برای این کار، تحصیل زبان انگلیسی در کشوری انگلیسی زبان است که در آن بازخورد مداوم بگیرید: در کلاس، هنگام خرید، در حین گردش و ... یادگیری از این طریق، خیلی قدرتمند است چون کل زندگی شما را به فرصتی برای یادگیری تبدیل می‌کند.
اما اگر امکان چنین گزینهای را ندارید، از معلم محلی خود، یک معلم خصوصی یا هر فرد انگلیسی زبان بومی دیگری که می‌شناسید، بازخورد مداوم بگیرید.

 

۷. بصری شوید


یادگیری بصری قدرتمند است و روزبروز بر محبوبیتش افزوده می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد تصاویر مرتبط با کلمات به ما کمک می‌کنند تا بسیار بهتر به یاد بیاوریم و این به معنای مشکلات ِکمتر در صحبت کردن است.
دفعه دیگر که می‌خواهید عبارتی جدید را به خاطر بسپارید، برای نشان دادن واژگان آن از یکی از تصاویر گوگل/ Google Images کمک بگیرید. انتخاب تصاویر شخصی برای فلش کارت یا نوت بوک خود، یک نکته اساسی در به خاطر سپردن این کلمات است!

 

v_g6AC-1613594749.jpg

 

۸. زندگی خود را روایت کنید


اگر زبان‌آموزی را در زندگی خود به کار ببرید و آن را تا آنجا که ممکن است شخصی کنید، به احتمال زیاد واژگان جدیدی را به خاطر می آورید. به همین دلیل، هوشمندانه است که عبارتی را که اخیراً آموخته‌اید، در نظر بگیرید و از خود بپرسید: "چگونه می‌توانم از این در شرایط شخصی خود استفاده کنم؟"
اینکار دو مزیت دارد: اول، احساس می‌کنید یادگیری‌تان مفید است و دوم، زندگی خود را آسان خواهید کرد؛ و این یعنی دفعه بعد که مجبور شوید در مورد خود، خاطرات و تجربیات خود صحبت کنید، آماده خواهید بود چون پیشاپیش تمرین کرده‌اید!

 

۹. شروع به آواز خواندن کنید


دانش ثابت کرده است که بخشی از مغز ما که با موسیقی درگیر است، موقع پردازش زبان هم فعال است. دانشجویان انگلیسی که غالباً به موسیقی انگلیسی گوش می‌دهند دارای مهارت تلفظ بهتری هستند و سخنرانی‌ها را با سهولت بیشتری درک می‌کنند. 
آواز خواندن یک روش خارق‌العاده برای بهبود روحیه و بطور همزمان بهبود زبان انگلیسی است. دفعه دیگر که آهنگ دلخواه‌تان را پیدا کردید، متن آن را در اینترنت جستجو کنید و همزمان با گوش دادن، آن را از روی متن بخوانید. به نحوه تلفظ کلمات توجه و آن را تقلید کنید تا در حد امکان شبیه به هم باشند. به زودی خواهید دید که به طور تصادفی بدون نیاز به متن، می‌توانید آن ترانه را بخوانید.

 

duLlUe-1613594660.jpg

 

۱۰. اولویتهای خود را بدانید


از هرکسی بپرسید: "چرا انگلیسی یاد می‌گیرید"، پاسخ متفاوتی می‌دهد، اما اکثر افراد خواهند گفت: "به این دلیل که می‌خواهم کار بهتری پیدا کنم" ، "به این دلیل که می‌خواهم به خارج بروم"، "به دلیل اینکه شریک زندگی‌ام انگلیسی صحبت می‌کند" یا "من عاشق زبان انگلیسی هستم".
با این حال، آیا به نظر شما کسی می‌گوید: "می‌خواهم انگلیسی صحبت کنم چون دوست دارم کامل باشم"؟ احتمالا نه! 
پس همیشه به یاد داشته باشید که اولویت شما باید ارتباط کارآمد باشد، نه کمال. تمرکز خود را بر روی انتقال پیام خود بگذارید و این یعنی: صحبت کردن در اسرع وقت و در حد توان.
 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!