چگونه آسان انگلیسی صحبت کنیم - قسمت اول

یاد گرفتن اینکه چگونه می‌توان با اعتماد به نفس انگلیسی صحبت کرد، برای هر زبان‌آموزی فوق العاده مهم است. استفاده از مهارت‌های زبانی، برای برقراری ارتباط در زمان واقعی و در زندگی واقعی هیچ جایگزینی ندارد و هیچ چیزی سرگرم کننده‌تر از آن هم وجود ندارد. صرف نظر از سطح انگلیسی شما‌، در اینجا به ۱۰ مرحله آسان برای صحبت بهتر انگلیسی اشاره می‌شود:
چگونه آسان انگلیسی صحبت کنیم - قسمت اول


۱. تقلید کنید


وقتی بیشتر مردم به یادگیری زبان انگلیسی فکر می‌کنند، به انبوهی از کتاب‌ها، به خاطر سپردن لیستها و مطالعه به کمک فلش‌کارت فکر می‌کنند. البته همه اینها در نوع خود مفید هستند و نباید آنها را نادیده گرفت، با این حال، بسیاری از افراد جنبه فعال یادگیری زبان را فراموش می‌کنند و یا از آن گریزاناند، یعنی: کاوش، بازی، گوش دادن و تکرار.
مطالعات نشان می‌دهد که تقلید یکی از بهترین راه‌ها برای بهبود مهارت‌های زبانی است. گوش دادن به دیگران و تکرار آنچه آنها می‌گویند و نحوه گفتار آنها حتی در زمینه لحن، احساسات و انتخاب کلمات، یکی از قدرتمندترین و سرگرم‌کننده‌ترین راه‌های پیشرفت است.

 

mH7In_-1612727499.jpg

 

۲. از یادگیری کلمه به کلمه خودداری کنید


آیا از حفظ کردن لیست افعال خسته شده‌اید و احساس می‌کنید هنوز نمی‌توانید با اطمینان صحبت کنید؟ وقت آن است که استراتژی خود را تغییر دهید. این بار، عبارات کامل را بیاموزید، این را یادگیری مبتنی بر عبارت می‌نامند.
عبارات جدید را به عنوان واحد یکپارچه‌ای در نظر بگیرید که نمی‌توانید خُردش کنید. به این عبارت‌ها گوش بدهید و تکرار‌شان کنید. برای لحظه‌ای دستور زبان یا مفهوم هر کلمه را فراموش کنید تا زمانی که این جملات برای‌تان طبیعی شود.
بدون مانع‌تراشی، دست به عمل بزنید و آنچه را می‌شنوید "کپی پیست" کنید. این به معنای یادگیری عباراتی مثل "من به آب نیاز دارم" به‌صورت کلی است، نه ترجمه کلمه به کلمه و مثلا یادگیری نحوه صرف فعل "نیاز" برای ساختن جمله موردنظر.

 

۳. از مطالبی که آموخته‌اید بلافاصله استفاده کنید


اگر یک چیزی وجود داشته باشد که مغز شما از آن لذت می‌برد، آن چیز احساس مفید بودن است. مغز ما از اتلاف وقت با اطلاعاتی که استفاده‌شان نمی‌کنیم بدش می آید. (شاید به همین دلیل است که شما کلمات انگلیسی را که دیروز یاد گرفتید، امروز فراموش می‌کنید!)
در اینجا یک نکته وجود دارد: حتی اگر در اتاق تنها هستید، اولین کاری که باید به محض دیدن یک عبارت جدید انجام دهید خواندن آن با صدای بلند است. آن را چندین بار تکرار کنید تا زمانی که بتوانید بدون نگاه کردن به متن، به صورت شفاهی بیانش کنید. این لحظه‌ای است که شما حفظ کردن را متوقف و بکار بستن انگلیسی را شروع می‌کنید!

 

RQ_BCt-1612727489.jpg

 

۴. مثل یک هنرپیشه باشید


بازیگران یک مأموریت دارند: مطالعه یک متن و واقعی جلوه دادن آن برای باوراندن به مردم. آنها این کار را با استفاده از احساسات، اغراق، تکرار و تمرین انجام می‌دهند. پس از بازیگران مورد علاقه خود الهام بگیرید و کار آنها را تکرار کنید 😊
این یک بازی است: وقتی تنها هستید کاغذی بردارید و یک عبارت انگلیسی را یادداشت کنید (هر عبارتی که می‌خواهید یاد بگیرید). حالا، سعی کنید آن را آنقدر بخوانید تا جایی که بتوانید بدون نگاه کردن به متن تکرارش کنید. گام بعدی تلاش برای بیان این جمله با احساسات مختلف است. از اغراق نترسید! بعد از مدتی، به طرز بیان عبارت عادت خواهید کرد، بدون اینکه به آن فکر کنید.

 

SCyzo6-1612727494.jpg

 

۵. به همان اندازه که صحبت می‌کنید به دیگران هم گوش بدهید


بسیاری از زبان‌آموزان انگلیسی به سه دلیل با حرف‌زدن دست و پنجه نرم می‌کنند: 
الف. از لهجه خارجی خود خجالت می‌کشند؛ 
ب. کلمات کلیدی را زمانی که به آنها احتیاج دارند به خاطر نمی‌آورند؛ 
و ج. وقتی مردم به آنها پاسخ می‌دهند، آن را نمی‌فهمند که همین منجر به شرایط نامناسبی می‌شود.
راه حل: تا آنجا که ممکن است خود را در معرض آوازها، سریالها، فیلم‌های مستند، لهجه ها و مکالمات متنوع قرار بدهید. این به شما کمک می‌کند تا درک کنید که انگلیسی در کشورهای مختلف چگونه به نظر می‌رسد و توسط افراد مختلف چگونه صحبت می‌شود. با انجام این کار با  لهجه‌های انگلیسی در سراسر جهان آشنا می‌شوید و می‌فهمید که چطور افراد بومی این لهجه‌ها را به راحتی درک و به طور موثر با آنها ارتباط برقرار می‌کنند. پس ... چرا شما را درک نکنند؟ لهجه خارجی پایان جهان نیست بلکه فقط سند این است که شما آنقدر شجاع بوده‌اید که چیز جدیدی یاد بگیرید!
 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!