برای شما که طالب یادگیری بهتر زبان‌اید - قسمت دوم

بسیاری از مردم فکر می‌کنند برای یادگیری زبان انگلیسی، اولین کاری که باید انجام شود یادگیری دستور زبان انگلیسی است. گرامر، بخشی از زبان است که شما می‌توانید آن را به روش طبیعی و سرگرم کننده بیاموزید؛ بدون اینکه نیاز به حفظ لیستهای طولانی قوانین و فرمول‌ها باشید و تمرینات تکراری و خسته کننده انجام دهید:
برای شما که طالب یادگیری بهتر زبان‌اید - قسمت دوم

 

-گوش دادن و کپی کردن


طبیعی‌ترین راه برای یادگیری دستور زبان، خوب گوش دادن و بعد کپی کردن آن است، دقیقاً مثل کودکان. با گوش دادن به یک ساختار دستور زبان، می‌توانید کاربرد و معنی آن را بدون نیاز به توضیحات طولانی و پیچیده درک کنید. سپس کپی و تمرین کردن آن را آنقدر تکرار کنید تا زمانی که بتوانید خودتان به طور طبیعی آن را تولید کنید.
-هربار فقط یک نکته یاد بگیرید
در هر بار تمرین، تمرکز بر روی فقط یک نکته از دستور زبان واقعاً مهم است تا بتوانید هنگام استفاده از زبان، با اطمینان رفتار کنید.

 

CDj-Wj-1612383863.jpg

 

• لغات انگلیسی


یادگیری واژگان انگلیسی برای هر دانشجوی زبان مهم است و باید بخشی اصلی از هر دوره باشد. چند روش خوب برای یادگیری بهتر لغات عبارتند از:
-از خانواده کلمات استفاده کنید
مطالعه و تلاش برای به خاطر سپردن یک لیست طولانی از کلمات غیر مرتبط انگلیسی، کار سخت و طاقت‌فرسایی است. در عوض سعی کنید کلمات جدید را با توجه به موضوعات مشترک دسته‌بندی کنید تا یادگیری‌شان ساده‌تر شود. این امر یادگیری را منطقی، آسان و سرگرم کننده می‌کند.
- ترجمه کردن به زبان مادری، آخرین گزینه است
بهترین راه برای یادگیری یک کلمه جدید خواندن ِآن در متن است؛ ولی اگر نمی‌توانید معنی آن را در متن درک کنید، سعی کنید ابتدا تعریف آ‌ن را به انگلیسی بخوانید یا به بعضی از مترادف‌هایش رجوع کنید. اگر باز هم متوجه معنی واژه جدید نشدید، ترجمه به زبان مادری آخرین گزینه شماست.
-خواندن
یک روش عالی برای بررسی کلماتی که از قبل می‌دانید و یادگیری واژه‌های جدید، خواندن است: مثل خواندن داستان، مقالات، اخبار، پست‌های شبکه‌های اجتماعی و غیره. 
-در اولویت قرار دادن
زبان انگلیسی در مقایسه با بعضی از زبان‌ها واژگان شگفت‌آور زیادی دارد، درحالیکه تعداد کلماتی که مرتباً استفاده می‌کنیم نسبتاً محدود است. برای جلوگیری از سردر گمی، مطالعات خود را بر روی نوع زبان روزمره مورد نیازتان متمرکز کنید.
-تمرین
هنگامی که کلمات جدید را یاد گرفتید، باید بارها و بارها از آنها استفاده کنید، چون فقط با استفاده از زبان است که مطالب و لغات در ذهن شما ماندگار می‌شود. 

 

• تلفظ انگلیسی


در مسیر زبان‌آموزی، یادگیری ِنحوه تلفظ صحیح کلمات انگلیسی بخش بسیار مهمی است. اما برای بهبود تلفظ خود چه کاری می‌توانید انجام دهید؟ 
-اول تلفظ واژه را یاد بگیرید
بهترین و آسان‌ترین راه برای یادگیری تلفظ صحیح کلمات انگلیسی، شنیدن کلمه جدید و تمرین نحوهء گفتن آن قبل از دیدن فرم نوشتاریش است. این بدان دلیل است که هجی کردن خیلی از کلمات انگلیسی اغلب با نحوه تلفظ آنها متفاوت است و بنابراین اگر با دیدن نحوه نوشتن آنها شروع کنید، یادگیری درست را به خطر می‌اندازید. 
-تلفظ متفاوت حروف
خوبست بدانید که تلفظ یک حرف می‌تواند در کلمات مختلف بسیار متفاوت باشد. به عنوان مثال ، "a" در "cat" با "a" در "day" متفاوت است. همچنین حروفی وجود دارند که در موقعیتهای خاصی از یک کلمه تلفظ می‌شوند و در جاهای دیگر تلفظ نمی‌شوند. به عنوان مثال، حرف 'r' در ابتدای کلمات تلفظ می‌شود (مانند "red") اما اگر همین حرف در آخرِ کلمات قرار داشته باشد، تلفظ نمی‌شود (مانند "water"). 
- تلفظ کلمات جدید را یادداشت کنید
اگر کلمات جدیدی را یادداشت می‌کنید، نحوه تلفظ آنها را هم بنویسید. یک روش واقعا خوب برای انجام این کار استفاده از فونتیک است که مجموعه‌ای از نمادهای نمایانگر اصوات مختلف در زبان انگلیسی است. می‌توانید لیستی از فونتیک را به همراه مثال در هر فرهنگ لغت انگلیسی پیدا کنید. یکی از گزینههای عالی دیکشنری‌های آنلاین هم این است که می‌توانید روی نماد بلندگو کلیک کرده و تلفظ واژه مورد نظر خود را گوش کنید.
تلفظ انگلیسی آمریکایی و انگلیسی
نحوه تلفظ کلمات می‌تواند در سراسر جهان بسیار متفاوت باشد، از ایالات متحده و انگلیس گرفته تا استرالیا و هر کشور دیگر انگلیسی زبان. 

 

• گفت و گوی انگلیسی


هرکسی که می‌خواهد انگلیسی یاد بگیرد باید مکالمه انگلیسی را تمرین کند. خیلی از دانشجویان کلماتی را که برای کار خود نیاز دارند می‌دانند و می توانند بدون سختی زیاد نامه‌نگاری کنند؛ اما همین افراد مکالمه انگلیسی هنگام مذاکرات کاری یا تعطیلات برایشان مشکل است. اما چگونه می توان در مکالمه انگلیسی بهتر شد؟
 

FaleeJ-1612383831.jpg

 

-به طور منظم تمرین کنید
تمرین مکالمه بسیار اساسی است، اما چون در طی دوره‌های زبان‌آموزی دانشجویان فرصت کافی برای انجام مکالمه پیدا نمی‌کنند، ساده‌ترین راه شرکت در دوره‌های خاص مکالمه است.
-با آنچه می‌دانید شروع کنید
موقع تمرین، از عباراتی که آموخته‌اید استفاده و بر اساس آنها مکالمه کنید. چون معمولا دروس مکالمه با دقت بر اساس همان زبانی که زبان‌آموز در سطح خود می‌آموزد شکل گرفته است.
به مکالمه افراد انگلیسی‌زبان گوش دهید؛ چون بهترین راه برای یادگیری نحوه مکالمهء طبیعی، کپی‌ کردن طرز صحبت‌های دیگران است که این کار را انجام می‌دهند. 
-خود را در انگلیسی غوطه‌ور کنید
معمولا در کلاس‌های مکاله این فضای غوطه وری برای زبان‌آموز تامین می‌شود، چون ترجمه ای وجود ندارد و همه چیز به زبان انگلیسی است.
-انگلیسی واقعی یاد بگیرید
برای اینکه بتوانید در زندگی واقعی توانایی مکالمه داشته باشید، باید انگلیسی مدرن و عملی را بیاموزید. پس هم‌اکنون برای ثبت‌نام در یکی از کلاس‌های آموزشی اقدام کنید!
 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!