برای شما که طالب یادگیری بهتر زبان‌اید - قسمت اول

اگر می خواهید زبان یاد بگیرید و ترس‌تان اینست که تلاش‌تان به بیراهه و درازا کشیده شود، نکات زیر را سرلوحه کارتان قرار دهید:
برای شما که طالب یادگیری بهتر زبان‌اید - قسمت اول

-انعطاف‌پذیر باشید
برای بسیاری از زبان‌آموزان بزرگسال، یافتن وقت مناسب و مداوم در هر هفته، یک مشکل اساسی است. خب اگر در محل کار یا دانشگاه هفته شلوغی دارید، می‌توانید یک درس را به تعویق بیندازید و هفته بعد که وقت بیشتری دارید آن را جبران کنید.
-هدف خود را انتخاب کنید
هنگامی که شروع به زبان‌آموزی می‌کنید، داشتن یک هدف روشن مهم است، در غیر این صورت بدون هدایت دچار سرگردانی شده و درجا خواهید زد. 
-دوره زبان‌آموزی خود را لذتبخش کنی
زبان‌آموزی یک روند کسل کننده نیست، بلکه برعکس بسیار هم سرگرم کننده و لذتبخش است! به شرط آنکه، با همکلاسان خود دوست شوید، صحبت کنید، بازی کنید و ضمن شرکت در فعالیتهای اجتماعی در حین زبان‌آموزی از اوقات خود لذت ببرید!
-عملی بودن
دروس انگلیسی شما باید به درد کار و مسافرت بخورد. به این منظور توجه شما باید به گوش دادن و صحبت کردن باشد چون این مهارت‌ها خیلی ضروری‌اند؛ به این معنی که شما باید یاد بگیرید که از زبان در زندگی روزمره خود استفاده کنید.

 

yWNimf-1611949237.jpg

 

• بصورت آنلاین زبان بیاموزید 


یادگیری زبان به صورت آنلاین یک روش عالی برای افرادی است که مشغول کار یا مسافرت زیادی هستند. اما برای تاثیر بیشتر این روش باید موارد مهم زیر را بخاطر بسپارید:
-روی مهارت‌های مناسب تمرکز کنید
وقتی انگلیسی را بصورت آنلاین می‌آموزید، با اینکه یادگیری دستور زبان و واژگان وسوسه‌انگیز است اما یادتان باشد  مهارت‌های اصلی یک زبان صحبت کردن و گوش دادن است. 
-یادگیری آنلاین را با درس‌های حضوری ترکیب کنید
یادگیری آنلاین راحت است اما تماس با معلمان و سایر زبان‌آموزان هم برای بازخورد و انگیزه گرفتن، لازم است. با ترکیب آموزش آنلاین و آموزش حضوری نه تنها کار سرگرم‌کننده‌تر بلکه پیشرفتتان هم بیشتر می‌شود.
-اوقات مطالعه خود را منظم و مشخص کنید
داشتن یک ریتم منظم مطالعاتی ضمن پایبند کردن شما به نظم، موفقیتتان را هم تضمین می کند!
-تمرینات انگلیسی
خوشبختانه این روزها علاوه بر کتاب‌های فراوان، از طریق اینترنت هم منابع تمرینی مفیدی در اختیار زبان‌آموزان است. اما یادتان باشد، بهتر است در یکروز چند تمرین کوتاه در فواصل زمانی مختلف انجام دهید تا اینکه چند ساعت تمرین پشت سر هم. 
-تمام مهارت‌ها را تمرین کنید
برای بسیاری از دانشجویان، عبارت "تمرینات انگلیسی" فقط به معنای دستور زبان است، اما این اشتباه است. تمرین انگلیسی باید در شامل تمام مهارت‌های صحبت کردن، گوش دادن و همچنین خواندن و نوشتن باشد. 
-تمرینات خود را سرگرم کننده کنید
لازم نیست تمرینات انگلیسی تکراری و خسته کننده باشند. امروزه دروس تعاملی دیجیتال مختلفی در دسترس است که مطالعه را سرگرم کننده و لذتبخش می‌کند. این دروس همچنین به جای بازتولید صدها مثال برای هر یک از زمان‌های فعلی، بر موقعیتها و عملکردهای زندگی واقعی تمرکز می‌کنند.

 

T18nft-1611949254.jpg

 

• انگلیسی صحبت کنید


تمرینات مکالمه خود را با پیروی از این شش قانون ساده شروع کنید:
- تمرینات شما باید ساده باشند
 در بیشتر موقعیت های روزمره، مثلاً در یک کافه، موقع صحبت از جملات کوتاه و ساده استفاده می‌کنیم. تمرینات شما هم باید همینطور باشد.
- زبان مادری خود را فراموش کنید
اصلا چون ترجمه سخت است و شما را از تفکر مستقیم در زبان انگلیسی متوقف می‌کند، در حین مکالمه نباید اصلا به زبان مادری خود فکر کنید.
- صحبت کردن را تمرین کنید
تنها راه برای یادگیری نحوه صحبت کردن، صحبت کردن است. به مرور و با انجام مکالمات بیشتر خواهید دید که اعتماد به نفس بیشتری پیدا خواهید کرد. در این زمینه کلاس‌های مکالمه به پیشرفت شما کمک زیادی می‌کنند.
-گوش کنید

 

RSyWGd-1611949274.jpg

 

یکی از بهترین روش‌های تمرین مکالمه، گوش دادن به صحبت‌های سایر افراد انگلیسی زبان است؛ به این منظور می‌توانید روزانه ساعاتی از تمرین خود را به تماشای فیلم و سریال‌های زبان اصلی یا اخبار اختصاص بدهید.
-هدف مشخصی داشته باشید
با تعیین هدف خود و تمرکز بر آن، در واقع خط کار و مسیر تمرین‌های خود را مشخص می‌کنید.
-ریسک کنید
در یادگیری ِهر چیز جدیدی مسلما اشتباهاتی هم رخ می‌دهد. پس نگران اشتباهات خود نباشید چون این بخش مهمی از فرایند یادگیری است (ادامه دارد).
 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!