چرا باید انگلیسی را از کودکی آموخت؟

در ایران بحث آموزش و یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان همواره با سوالات فراوانی از سوی بسیاری از پدر و مادرهای عزیز همراه بوده است. این که کودک از چه سنی و با چه متدی می‌بایست شروع به یادگیری زبان انگلیسی نماید؟ و یا تا چه میزان می‌بایست در طی روز در محیط و فضای انگلیسی زبان قرار گیرد؟ نقش کارتون‌ها و انیمیشن‌های زبان اصلی در پیشرفت انگلیسی کودکان تا چه حد است؟ و سوالات دیگری از این دست که ما در این مقاله سعی می‌کنیم به آنها پاسخ دهیم.
چرا باید انگلیسی را از کودکی آموخت؟

همانطور كه ميدانيد انگليسي زبان رسمي ٥٣ كشور است و از هر ٥ نفر يك نفر قادر به صحبت با اين زبان مي‌باشد. امروزه يكي از دغدغه هاي مهم خانواده‌های ایرانی آموزش زبان انگليسي فرزندانشان بصورت صحیح و اصولی ميباشد. 
در وهله اول می‌بایست به این نکته اشاره کرد که در دنیای امروز یادگیری زبان انگلیسی از سنین کودکی بسیار مورد توجه والدین قرار گرفته و در سراسر دنیا بسیاری از مهدهای دوزبانه و مراکز پیش دبستانی بخش عمده‌ای از برنامه‌های خود را به آموزش زبان انگلیسی اختصاص داده‌اند. 
پدرو مادرهاي عزيز بايد اين نكته را درنظر داشته باشند كه از فواید دانستن يك زبان به غير از زبان مادري قدرت ذهنی فرزندان دلبندتان را به طور چشمگيري افزايش ميدهد و آنها را با فرهنگ و ملل مختلف در سراسر دنيا آشنا ميكند.
از دیگر فواید دانستن زبان انگليسي بخصوص براي خانواده‌هايي كه قصد مهاجرت دارند این است که  فرزندان با تسلط بر این زبان  امكان تحصيل در بسياري از مدارس برتر و بین‌المللی درسراسر جهان را داشته و ميتوانند در مناسب ترين مدارس و بهترين دوره‌هاي آموزشي در دنیا شرکت نمایند.

 

NAAvRT-1557670021.jpg

 

به گمان بسياري از خانواده‌های ایرانی آموزش زبان دوم خصوصا زبان انگلیسی در سنين پايين در كودكي سبب بروز اختلالات و مشكلات زبان شناسي در كودك خواهد شد اما تحقيقات اخير اين موضوع را به صورت كامل رد ميكند و پيشنهاد ميشود كه آموزش اين زبان به صورت غير مستقيم از مراحل آغازين تولد شروع شود.
البته اين نكته را در نظر داشته باشيد كه فرد آموزش دهنده (چه مادر کودک چه معلم کودک) ميبايست دانش كافي، تلفظ و لهجه صحيحي داشته باشد تا با آموزش درست و گام به گام روند آموشي كودكان را در مسیر درستی هدایت نماید.  
بنا بر تحقیقات صورت گرفته کودکان از بدو تولد تا ۲ سالگی در ًدوره سکوتً یا به اصطلاح Silent period قرار دارند و در این مدت اصوات و آواهای پیرامون خود را می‌شنوند و این صداها در ذهن و ضمیر ناخودآگاه آنها می‌نشیند. لذا بسیار توصیه می‌شود تا در محیط منزل سعی شود صوت انگلیسی در غالب شعر، ‌ترانه و یا کارتون پخش شود. تاثیر شگرف آن را پس از دو سالگی که کودک شما به حرف آمد خواهید دید.

 

xCVON6-1557670048.jpg

بهتراست که از سن ۲ و یا ۳ سالگی کودک خود را در مهد‌های آموزشی دو زبانه ثبت نام کنید تا با مربیان حرفه‌ای و مجرب، انگلیسی را در غالب شعر و سرود و رقص یاد بگیرند. نکته مهم دیگر این است که کودکان در سنین ۳ تا ۵ سال انگلیسی را معمولا در غالب بازی‌های حرکتی و فعالیت‌های گروهی با دیگر کودکان می‌آموزند. پس این فضا را برای آنها مهیا سازید.
اما انگلیسی برای کودکان سنین ۶ سال و به بالا شکل جدی تری به خود می‌گیرد و کودکان دراین سن کم‌کم می‌بایست خواندن و نوشتن حروف و کلمات انگلیسی را بیاموزند. آکادمی زبان دیاکو با بهره‌مندی از مدرسین و مربیان مجرب از سال ۸۵ در حوزه آموزش کودک و نوجوان بسیار فعال بوده است. حس رضایتمندی بالای ۹۰٪ والدین و پیشرفت قابل ملاحظه مکالمه کودکان در سیستم آموزشی دیاکو از مواردیست که باعث شده در هر فصل طیف زیادی از پدر و مادرهای عزیز به این سیستم آموزشی اعتماد کرده و فرزندان دلبند خود را در دیاکو ثبت نام کنند. جهت آشنایی با کتاب‌ها و سیستم آموزشی دیاکو اینجا را کلیک کنید.
مربیان صمیمی و دلسوز در دیاکو صورت مستمر در کارگاه‌های عملی تدریس کودک شرکت می‌کنند و با جدیدترین متدهای آموزشی و روانشناسی و کار با کودک آشنا می‌شوند.

 

cweYHV-1557670590.jpg

 

با تاکید برفراگیری چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی همراه با پخش ترانه‌های معروف انگلیسی مختص کودکان، شعر، بازی و خلاقیت سعی کرده‌ایم فضایی منحصر به فرد و دلپذیر برای کودکان فراهم نماییم. پاسخگویی به سوالات والدین عزیز، پیگیری وضعیت یکایک زبان‌آموزان و گزارش وضعیت پیشرفت هر کودک از موارد قابل توجه در دیاکو است. ما اينجا در آكادمي زبان دياكو سعي بر اين داريم كه با بروزترين و بهترين روش وكتب آموزشي مسير يادگيري را براي فرزند دلبندتان راحت‌تر كنيم.

لطفا آموزش انگلیسی فرزندان خود را به هیچ وجه دست کم نگیرید و از همین حالا برای رقم زدن آینده‌ای روشن برایشان برنامه ریزی کنید.


‌ 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!

دیاکو را دنبال کنید!

مطالب آموزشی دیاکو را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید.
همچنین جهت عضویت در خبرنامه دیاکو و دریافت مطالب روزانه در ایمیلتان، در خبرنامه دیاکو ثبت نام نمایید.