کارتون‌های آموزشی و سرگرم‌کننده انگلیسی

بسیاری از والدین به دنبال کارتون‌های آموزشی و سرگرم کننده هستند که برای فرزندان‌شان که انگلیسی می‌آموزند مفید باشد. امروزه پیدا کردن مناسب‌ترین و مفیدترین کارتون‌های آموزشی برای کودکان بسیار دشوار است. بعضی از کارتون‌ها ممکن است در کودکان باعث رفتار منفی یا اختلال نقص توجه شوند، بنابراین بسیار مهم است که بدانید کودک‌تان چه چیزی را تماشا می کند. کودکان با ذهن جوان خود در یادگیری زبان و همچنین کسب انواع رفتارهای مثبت و منفی بسیار سریعتر از بزرگسالان هستند. با انتخاب کارتون‌های مناسب، کودک شما می‌تواند بسیاری از کلمات جدید را بیاموزد و واژگان انگلیسی خود را بهبود ببخشد و همچنین می‌تواند اطلاعات جدیدی در مورد علم، زندگی و طبیعت بدست آورد.
کارتون‌های آموزشی و سرگرم‌کننده انگلیسی

ما لیستی از کارتون‌هایی را تهیه کرده‌ایم که در‌عین سرگرمی به کودک شما در یادگیری انگلیسی کمک می‌کند: 

 

۱. اینشتینهای کوچک


در این کارتون آموزشی و سرگرم‌کننده، چهار کاوشگر کوچک با وسیله نقلیه خود مانند بشقاب پرنده به مأموریتهای سراسر جهان می‌روند. در هر قسمت، کودکان دانش جدیدی در مورد جغرافیا و فرهنگ کسب می‌کنند در حالی که در مکان دیگری از جهان کارهای مختلفی را انجام می‌دهند. این کارتون آموزشی همچنین کودکان را با موسیقی کلاسیک و آثار هنری معروف آشنا می‌کند.
فصل اول این کارتون ۲۹ قسمت و فصل دوم آن ۴۰ قسمت است و هر قسمت ۲۴ دقیقه طول می‌کشد.
این کارتون‌های آمریکایی را می‌توان در یوتیوب، آمازون و دیزنی پلاس مشاهده کرد.

 

kXvoZ9-1606564130.jpg

 

۲. بلیز و ماشین‌های غول‌پیکر


نه ماشین ون با توانایی‌های مختلف در هر قسمت این کارتون آموزشی و سرگرم‌کننده، موضوعات جالب، تعاملی و آموزنده‌ای را مطرح می‌‌کنند. این کارتون که در زمینه علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات تمرکز دارد دارای پنج فصل است و هر فصل آن شامل ۲۰ قسمت ۲۲ دقیقهای است. می توانید سری این کارتون را در نیک جونیور، دِیلی‌مُوشن یا یوتیوب تماشا کنید.

 

i1p6O1-1606564149.jpg

 

۳. دایناسور تِرِین


در این کارتون آموزشی و سرگرم‌کننده، دایناسورها قرار است با استفاده از قطار از آتشفشان‌ها و سایر تشکیلات طبیعی جالب دیدن و در جنگل‌ها و مرداب‌های ماقبل تاریخ ماجراجویی کنند. این کارتون آموزشی، در مورد انواع دایناسورها، قطارها، تاریخ طبیعی و دیرینشناسی اطلاعات زیادی به کودکان می‌دهد. 
این مجموعه پنج فصل ۴۰ ، ۲۶، ۱۳، ۱۰ و ۱۱ قسمتی دارد وهر قسمت آن ۲۸ دقیقه طول می‌کشد.
شما می‌توانید این مجموعه کارتون را در پی‌بی‌اِس‌کیدز، آمازون یا یوتیوب تماشا کنید.

 

۴. اُکتونات‌ها


کاپیتان بارناکلز و هشت نفر از اعضای تیم ماجراجویی دوست دارند قهرمانانی باشند که روزی را که مشکلات در اقیانوسها رخ می‌دهد نجات دهند. این قهرمانان کوچک در عین همکاری بر روی سواحل، از زیستگاه خود که در زیر اقیانوسهاست محافظت می‌کنند. در این کارتون سرگرم کننده ، کودکان چیزهای زیادی درباره زندگی دریایی و حفاظت از محیط زیست می آموزند.
- این کارتونِ آموزشی و سرگرم‌کننده (ساخت انگلیس و ایرلند) را که ۵۲ قسمت تلویزیونی و همچنین شش کتاب دارد، می‌توانید در نت‌فلیکس، آمازون یا یوتیوب تماشا کنید.

 

Aupvpz-1606564179.jpg

 

۵. سید، بچه دانش


این کارتون از ماجراهای پسری کنجکاو به نام سید و همکلاسی‌هایش برای ما می‌گوید و اینکه چگونه می‌توان از انگیزه کنجکاوی برای ورود علم به زندگی کودکان استفاده کرد. در هر قسمت، کودکان برخی از سوالات را در مورد آنچه که در زندگی خود با آن روبرو می‌شوند می‌پرسند و در مقابل تشویق می‌شوند که به عنوان یک دانشمند پاسخ دهند و فکر کنند.
می‌توانید این کارتون آموزشی و سرگرم‌کننده را در دو فصل ۶۶ قسمتی به زبان انگلیسی آمریکایی در پی‌بی‌اِس‌کیدز، دِیلی‌موُشن یا یوتیوب تماشا کنید.

 

۶. وُرلد وُرد


در این کارتون کلمات زنده می‌شوند. در هر قسمت، طی یک داستان ساده نحوه استفاده از حروف و کلمات با کمک یک راوی و شخصیتهای حیوانی بیان می‌شود. مخصوصاً کودکانی که تازه یادگیری انگلیسی را شروع کرده‌اند می‌توانند از وُرلد وُرد برای یادگیری حروف، صدا و هجی‌کردن بهره‌مند شوند.
این کارتون سه فصل ۴۵ قسمتی دارد و هر قسمت آن ۲۸ دقیقه است.
شما می‌توانید این مجموعه کارتون آموزشی و سرگرم‌کننده را به زبان انگلیسی آمریکایی در پی‌بی‌اِس‌کیدز، آمازون ، دِیلی‌موُشن یا یوتیوب تماشا کنید.

 

H0oZbB-1606564402.jpg

 

۷. پا پاترول


این کارتون از قهرمانیِ رایدر کوچک و دوستان سگ او می‌گوید. در این کارتون سگ‌ها نژادهای مختلف و توانایی های ویژه‌ای بر اساس حرفه‌های زندگی واقعی خود دارند. مثلا، چِیس یک سگ چوپان ژرمن است که به عنوان یک افسر پلیس عمل می‌کند. یا زومبا، یک لابرادور و نجات غریق است. کودکان با موضوعات مختلفی که در هر قسمت پوشش داده می‌شود، حل مشکلات و کار گروهی را یاد می‌گیرند.
این کارتون هفت فصل ۱۸۲ قسمتی دارد و هر قسمت آن ۱۱ دقیقه است؛ ولی قسمت‌های ویژهء ۲۳-۲۲ دقیقهای هم دارد.
شما می‌توانید سریالهای کارتونی آموزشی و سرگرم‌کننده پا پاترول را به زبان انگلیسی کانادایی در نیکلودئون، تی‌وی‌اُ‌کیدز، یوتیوب یا نت‌فلیکس تماشا کنید.

 

iqIO_F-1606564219.jpg

 

۸. سوپر‌وای


شخصیتهای این سریال کارتونی کانادایی با بازی خود، داستان‌های معروف را از نو تعریف می‌کنند. قهرمانان وارد کتاب‌ها می‌شوند و مشکلات موجود در این افسانه‌ها را حل می‌کنند. کودکان می‌توانند در این کارتون سرگرم کننده فضیلتهایی مثل مودب و مهربان بودن، گفتن حقیقت، عمل‌گرایی و غیره را بیاموزند.
کارتون سه فصل ۱۰۳ قسمتی دارد و هر قسمت آن ۳۰ دقیقه است.
شما می‌توانید این سریال کارتونی آموزشی و سرگرم‌کننده را به زبان انگلیسی آمریکایی در پی‌بی‌اِس‌کیدز، پی‌بی‌اِس، یونیورسال‌کیدز یا یوتیوب تماشا کنید.

 

kXf6_B-1606564521.jpg


9. اسمورفز


این کارتون ارزنده که والدین از کودکی خود با آن آشنا هستند، مورد علاقه نسل جدید هم هست. قهرمانان کوچک آبی‌رنگ ما با شخصیتها و توانایی‌های مختلفی که دارند، هر از گاهی در حالی که در روستاهای خود با همبستگی و صلح زندگی می‌کنند با دشمن اصلی خود، گارگامل، می‌جنگند. هر قسمت شامل ماجراهای آموزشی در مورد دوستی و اتحاد است.
این کارتون محبوب آموزشی و سرگرم‌کننده تقریباً در هر پلتفرم و کانال تلویزیونی با زیرنویس و صداگذاری قابل تماشا است.
 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!