دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم و آموزش عالی : دانشگاه صنعتی آیندهوون

تحصیل در دانشگاه صنعتی آیندهوون هلند شامل همه موارد عملی است که باید به آنها پرداخته شود، مثل روشهای مربوط به پذیرش و ثبت نام، هزینه‌های تحصیل، مسکن و امور مهاجرت. البته آشنایی واقعی شما با این دانشگاه، به عنوان یک دانشجوی کارشناسی یا کارشناسی ارشد، با هفته معارفه شروع می‌شود. دانشگاه آیندهوون روی یادگیری ترکیبی کار میکند: سیستمی که در آن بهترین آموزشهای درون دانشگاهی با آموزش آنلاین تلفیق شده است.
دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم و آموزش عالی :  دانشگاه صنعتی آیندهوون


انواع مختلف دوره ها


در طول تحصیل در دانشگاه صنعتی آیندهوون، در دوره لیسانس خود با چندین نوع دوره مواجه می‌شوید:

 

دوره‌های مقدماتی


دوره‌های مقدماتی برای همه دانشجوی کارشناسی TU / e یکسان است و "زبان" فناوری را به دانشجویان می‌آموزد تا بعداً "صحبت با" مهندسان سایر زمینه‌ها، برای‌شان آسان‌تر انجام شود. به عنوان مثال، دوره‌هایی مثل ریاضیات، علوم طبیعی و طراحی و همچنین استفاده از مجموعه داده‌های بزرگ.

 

دوره‌های اصلی


دوره‌های اصلی با رشته‌ای که می‌خواهید در آن تخصص داشته باشید مطابقت دارد و بیشترین قسمت برنامه کارشناسی شما را تشکیل می‌دهد (در حال حاضر می‌توانید دوره مطلوب خود را از بین ۱۵ رشته مختلف انتخاب کنید).

 

Acx2vD-1612981563.jpg

 

دوره های USE


این دوره ها به شما یاد می‌دهد که فناوری را از دیدگاه کاربران، جامعه و بنگاه‌ها مشاهده کنید. در این دوره‌ها، شما فناوری را در زمینه گسترده‌تری قرار خواهید داد و یاد خواهید گرفت که خواسته‌های همه افراد مربوطه را در یاد خود نگه دارید: مثلا اینکه چگونه می‌توانید مطمئن شوید بیماران واقعاً از ربات مراقبت یا اتومبیل خودران استفاده می‌کنند؟ و یا کدام یک از سوالات اخلاقی هنگام ایجاد یک فناوری جدید، مطرح می‌شود؟

 

انتخاب آزاد


با انتخاب رشته های آزاد، می‌توانید بر اساس علایق و جاه طلبی‌های خود، به برنامه مدرک خود جلوه شخصی بدهید: مثلا آیا می‌خواهید در یک زمینه خاص تخصص داشته باشید یا ترجیح می‌دهید رشته‌ها را با هم ترکیب کنید؟ انتخاب باشماست. البته این بدان معنا نیست که شما باید همه تصمیمات را خودتان بگیرید؛ معلمان ما هر زمان که لازم باشد از شما پشتیبانی خواهند کرد.

 

از سخنرانی‌ها تا پروژه های طراحی


این دوره‌ها شامل سخنرانی‌های الهام بخش، جلسات آموزشی در مقیاس کوچک، یادگیری مستقل تحت نظارت و یادگیری مبتنی بر چالش (CBL) است. در طول پروژه‌های CBL، شما و تیم‌تان در مورد تکالیف مربوط به طراحی فناوری کار خواهید کرد. به عبارت دیگر: شما دانشی را که به دست آورده‌اید به راه‌حل‌های مشخص برای یک مسئله اجتماعی ترجمه خواهید کرد: گاهی اوقات با دانشجویان هم‌دوره خود و گاهی با دانشجویانی از دوره‌های دیگر. به این ترتیب یاد می‌گیرید، حتی قبل از شروع کارتان، پلی بین فناوری و دنیای اطراف خود ایجاد کنید، مهارتی که بسیار مورد توجه کارفرمایان است، بدان معنا که بعد از فارغ‌التحصیلی شانس شما در بازار کار عالی خواهد بود. به خصوص در بِرين‌پورت آیندهوون، نقطه مطرح و تکنولوژیک اروپا که دانشگاه صنعتی آیندهوون در قلب آن می‌تپد. بِرِین‌پورت یکی از دلایل شهرت این دانشگاه در سطح بین‌المللی به دلیل همکاریهای صنعتی خود است!

 

sqKBKJ-1612981558.jpg

 

آکادمی افتخارات


اگر در طول دوره کارشناسی خود به دنبال چالش اضافی هستید، آکادمی افتخارات به شما این فرصت را می‌دهد که با پیوستن به یک تیم دانشجویی چند رشته‌ای روی پروژه‌ای کار کنید که واقعاً می‌تواند شما را از دیگران متمایز کند. اولین اتومبیل یا موتورسیکلت اسید فرمیکی، دوربین‌های خانگی به شکل هواپیماهای جستجوگر یا حسگرهای زیستی که بیماری‌ها را تشخیص می‌دهند، همه از نوآوری‌های دانشجویان این آکادمی است. فعالیت در آکادمی افتخارات، می‌تواند تا ۳۰ نمره اضافی برای‌تان به همراه بیاورد.

 

انواع دانشگاه‌های کشور هلند


در هلند دو نوع درجه لیسانس وجود دارد: hbo (آموزش عالی حرفه ای) و wo (دانشگاه تحقیقاتی). تحصیلات عالی حرفه‌ای، بیشتر گرایش شغلی دارد، در حالی که تحصیلات دانشگاهی بیشتر بر روی آموزش آکادمیک متمرکزاند. مطالعات علمی کاربردی به مدت چهار سال ادامه دارد و شامل ۲۴۰ اعتبار مطالعه‌ای/ ECTS است، درحالیکه مدرک تحقیقاتی سه ساله و مشتمل بر ۱۸۰ ECTS است.

 

kQHUQz-1612981569.jpg

 

روش‌های آموزش


با انتخاب نوع مدرک دانشگاهی، دوره‌هایی را می‌گذرانید که هم شامل سخنرانی‌اند و هم سمینار. سخنرانی‌ها بیشتر بر رویکردهای نظری متمرکزاند، که در نهایت در طول سمینارها از آنها استفاده خواهید کرد؛ اما بسته به مطالعه شما، سایر روش‌های تدریس هم ممکن است بکار گرفته شوند. رشته‌های آموزش عالی حرفه‌ای به طور واضح سخنرانی‌ها و سمینارها را از یکدیگر متمایز نمی‌کند، چون این دوره‌ها اغلب با هم مرتبط هستند.
دوره‌هایی که یک دانشگاه ارائه می‌دهد اغلب توسط بسیاری از دانشجویان انتخاب می‌شود: دانشجویانی که دوره برای آنها اجباری است، پذیرفته شدگان و دانشجویانی که رشته درسی‌شان متفاوت و این دوره برای آنها کم‌اهمیت‌تر است. 
بعلاوه، دانشگاه از شما می‌خواهد که مسئول پیشرفت تحصیلی خود باشید و این موضوع برای سرعت تحصیل شما مهم است چون مجبور نیستید در مدت زمان مشخصی فارغ التحصیل شوید. اگر شما مشتاق یک رشد علمی عمیق‌تر و گسترش افق دید خود هستید، خوبست بدانید این دانشگاه ضمن ایجاد تیم‌های دانشجویی بین رشته‌ای، برنامه‌های متنوعی مثل برنامه‌های افتخاری را هم ارائه می دهد.
 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!