آیا می‌دانید آزمون‌های GMAT و GRE چه تفاوتی دارند؟

بسیاری از مدارس بازرگانی دو آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی را می‌پذیرند: آزمون عمومی تحصیلات تکمیلی (GRE) یا آزمون پذیرش مدیریت تحصیلات تکمیلی (GMAT). این در حالی است که متقاضیان MBA می‌توانند برای نمایش توان علمی خود، آزمون خود را خودشان انتخاب کنند.
آیا می‌دانید آزمون‌های GMAT و GRE چه تفاوتی دارند؟

کارشناسان می‌گویند شش عامل وجود دارد که متقاضیان MBA/ کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی، هنگام انتخاب بین GMAT و GRE باید در نظر بگیرند، این عوامل عبارتند از:

- مهارتهای ریاضی
- توانایی‌های زبانی
-اهداف شغلی
- اضطراب امتحان
- آزمون‌های آزمایشی
- امتیازدهی مربوط به عملکرد این دو آزمون

۱.مهارت های ریاضی: کارشناسان معتقدند سوالات GMAT به طور کلی دشوارتر از سوالات GRE است.
اگرچه برای بیشتر آزمون‌دهندگان، از نظر کمی آزمون GMAT سخت‌تر از GRE است، اما این آزمون برای کسانی که سوالات منطق را بر سوالات هندسه ترجیح می‌دهند ممکن است آسان‌تر باشد چون سوالات هندسه در GRE بیشتر است. پس اگر واقعاً هندسه را دوست ندارید، بهتر است آزمون GMAT را انتخاب کنید.

۲.توانایی‌های زبانی: به گفته کارشناسان، کلمات مبهمِ مربوط به GRE بیشتر از GMAT است، بقدریکه بخش کلامی GRE برای انگلیسی زبانان غیر بومی دشوار است.

 

RBOz5D-1614455415.jpg

 

۳.اهداف شغلی: متقاضیان MBA که قصد دارند بعد از تحصیل در شرکت‌های مشاوره مدیریت یا شرکت‌های سرمایهگذاری بانکی کار کنند، باید بدانند که بعضی از این شرکت‌ها از متقاضیان می‌خواهند که نمرات آزمون GMAT خود را ارائه دهند؛ بنابراین هنگام انتخاب آزمون، این مطلب را بخاطر داشته باشید.

-اضطراب امتحان: بر خلاف آزمونGMAT ، GRE به داوطلبان آزمون اجازه می‌دهد تا در هر بخش تایم خود را حفظ کنند و در پایان آن بخش سوالات قبلی را مرور کنند؛ همین مساله می‌تواند میزان استرس متقاضیان آزمون را کاهش بدهد. 
 از آنجا که GRE به داوطلبان امتحان اجازه می‌دهد از سوالاتی که برای آنها دشوار است بگذرند و GMAT چنین نمی‌کند، متقاضیان MBA که در مواجهه با سوالات آزمون استاندارد وحشت دارند اغلب در آزمون GRE عملکرد بهتری دارند.
در عمل، محدودیتهای زمانی در هر دو آزمون به قدری زیاد است که شما واقعاً وقت ندارید برای مرور کردن مطالب برگردید، اما
 فقط دانستن اینکه احتمال چنین چیزی هست، می‌تواند در افراد تفاوت‌های زیادی ایجاد کند. این احتمال اجازه می‌دهد تا آنها احساس راحتی بیشتری کنند؛ درحالیکه در آزمون GMAT، ممکن است کاملا گیر بیفتند و واقعاً زمان و در نتیجه امتیاز خود را از دست بدهند. در‌واقع، آزمون GMAT ایده‌آلِ داوطلبانی است که طرفدار آزمون‌های سرعتی‌اند.

 

2dIv0N-1614455438.jpg


- در آزمون‌های تمرینی و آزمایشی شرکت کنید: برخلاف گذشته، اکنون پنج آزمون آزمایشی GRE وجود دارد که داوطلبان شرکت در این آزمون، می‌توانند آنها را از ETS (سازمان طراح این آزمون) دریافت کنند.
در همین حال، GMAC (سازمان مسئول ایجاد و مدیریت GMAT)هم شش آزمون آزمایشی GMAT را ارائه می‌دهد.
نسبت به آنچه كه می‌توان از طریق GMAC بدست آورد، یكی از بزرگترین چالش‌های افرادی كه برای آزمون GRE آماده می‌شوند، كمبود نسبی مواد رسمی است؛ در نتیجه این تست‌های آزمایشی اضافی تا حدودی شرایط  آزمون را برای متقاضیان GRE هموار می‌كند.

 

awZ8N1-1614455399.jpg

 

- امتیازدهی به عملکرد این دو آزمون را حتما انجام دهید. یکی از کارشناسان مربوطه می‌گوید که یک تمایز اساسی بین GRE و GMAT این است که داوطلبان تکرار آزمون GRE، می‌توانند انتخاب کنند کدام یک از نمرات GRE خود را به مراکز ارائه دهند. GRE به داوطلبان شرکت کننده در آزمون، گزینه ScoreSelect را ارائه می‌دهد که به آنها اجازه می‌دهد نمراتی را که مایل به ارائه آن هستند، با دست خود انتخاب کنند.
این ویژگی GRE برای یک دانشجوی احتمالی که ممکن است امتیاز تست خوبی نداشته باشد، می‌تواند اطمینان بخش باشد.
با وجود تفاوت‌های موجود در بین این دو آزمون، شما دوست عزیز کدامیک را ترجیح می‌دهید؟😊
 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!