DILF ، DELF یا DALF: کدام آزمون مناسب شماست

اینها سه آزمون مختلف توسط چارچوب مشترک اروپایی شورای اروپا ارائه می‌شود و مدرک تحصیلی آن، نشان دهنده سطح شما مطابق با راهنمای رسمی اروپاست. آزمونهای مشابهی در سراسر اروپا برای سایر زبان‌های اروپایی ایجاد شده که هر یک از آنها دارای شش سطح است و از A1 شروع می‌شوند و به C2 می‌روند. در فرانسه، این سطوح با استفاده از آزمون‌های DELF و DALF تعیین می‌شود.
DILF ، DELF یا DALF: کدام آزمون مناسب شماست

آزمون DELF سطوح A1 و A2 را به عنوان سطوح مبتدی یا "پایه" و سطوح B1 و B2 را بعنوان سطوح متوسط یا "مستقل" تعیین کرده است.
DALF آزمون‌های C1 و C2 پیشرفته یا "ماهرانه" را انجام می‌دهد.
DILF هم سطح هفتم را آزمایش می‌کند که در سراسر اروپا وجود ندارد و بنام A1.1 شناخته می‌شود (پیش‌مقدماتی و مقدماتی).

 

1_GQLq-1614802383.jpg

 

نحوه انتخاب آزمون مناسب خود


برخلاف تست‌های تعیین سطح، DILF ، DELF و DALF به شما نمی‌گویند که سطح شما چیست. در عوض، خودتان باید تشخیص دهید که در کدام سطح هستید تا برای کسب مدرک آن، آزمون لازم را انجام دهید.

DILF
DILF ، کمترین سطح زبان فرانسه (A1.1) را آزمایش می‌کند.
این آزمون عمدتاً توسط مهاجران به فرانسه انجام می‌شود، بویژه افرادی كه در زبان مادری خود هم سواد كاملی ندارند. به همین دلیل، بسیاری از مراکز امتحانی DILF را ارائه نمی‌دهند و به ندرت پیش می‌آید که یک دانش آموز فرانسوی در این آزمون شرکت کند.

 

2qXnCN-1614802371.jpg

 

DELF
این آزمون بیشتر زبان‌آموزان فرانسوی را مورد توجه قرار می‌دهد، چون سطح A1 تا B2 را آزمایش می‌کند و زبان‌آموزان مبتدی و متوسط را تحت پوشش قرار می‌دهد.
در DELF، چهار آزمون مختلف وجود دارد. هنگام انتخاب DELF، شما باید یکی از آزمون ‌ای DELF A1 ، DELF A2 ، DELF B1 یا DELF B2 را انتخاب کنید که هر کدام مخصوص دانش آموزان همان سطح است.
DELF یکی از مفیدترین مدارک تحصیلی به ویژه هنگام درخواست برای مشاغل فرانسه یا تحصیل در دانشگاه‌های این کشور است.

DALF
یک مدرک دیپلم زبان پیشرفته است و بسیار شبیه به DELF؛ اگرچه همیشه در همان مراکز آزمون همزمان با اجرای DELF ارائه نمی‌شود. دو آزمون DALF وجود دارد: یکی برای سطح C1 و دیگری برای سطح C2.
C1 برای بعضی از برنامه‌های کارشناسی ارشد و دکترا مورد نیاز است؛ اما C2 یک آزمون نادر است که با رسیدن به سطح آن، شما معمولاً یک مدرک مهم‌تر خواهید داشت: مثلا یک مدرک کارشناسی ارشد زبان فرانسه.

 

این آزمون‌ها چگونه‌اند


هر یک از آنها چهار عنصر مختلف زبان فرانسوی را بررسی و درک فرهنگی و درک زبان را برجسته می‌کند. چهار عنصر عبارتند از:
درک مطلب
درک شنیداری
مهارت نوشتاری
بیان شفاهی

هر یک از بخشهای DELF و DALF، ۲۵ امتیاز دارند. با این وجود، در DILF، بخش درک مطلب و تولید گفتاری ۳۵ امتیازی و دو بخش دیگر ۱۵ امتیازی‌اند. برای کسب مدرک، شما باید حداقل ۵۰ امتیاز بگیرید (در هر بخش حداقل ۵ امتیاز).
هر سطح، زمان متفاوتی را به هر یک از بخشها اختصاص می‌دهد و قالب متفاوتی دارد. مثلا در DALF، بیان شفاهی نیاز به ارائه و مصاحبه ۲۰ دقیقهای دارد، در حالی که برای DELF، فقط چند سوال مطرح می‌شود.

 

72cLcY-1614802350.jpg

 

نحوه ثبت نام در DILF ، DELF یا DALF


برای تست دادن، مراکز تست مختلفی در سراسر دنیا وجود دارد که براحتی می‌توانید به صورت آنلاین در آنها ثبت نام کنید.
هزینه ثبت نام بسته به مرکز آزمون متفاوت است اما معمولاً برای پایینترین سطوح از حدود ۱۰۰ دلار و برای DALF از حدود ۲۵۰-۲۰۰ دلار شروع می‌شود.

*نکته: مهم نیست که در کدام آزمون شرکت کنید، بهترین کاری که می‌توانید برای اطمینان از موفقیت خود انجام دهید ادامه کار و تمرین  بر روی زبان فرانسه است: در این‌صورت موفقیت از آنِ شماست!

 

در پایان این مطلب و چنانچه علاقه مند به شرکت در یکی از این آزمونهای بین المللی شدی تا مدرک اون رو بگیری میتونی با مشاورین زبان فرانسه دیاکو در ارتباط باشی تا دوره مناسب رو بر اساس سطح زبانی خودت بتونی شروع کنی. مدرسین زبان فرانسه در دیاکو به تو کمک میکنن تا به هدف بزرگی که در سر داری برسی❤😍

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!