آزمون DELF، لازمه مهاجرت به فرانسه و کانادا

اگر می خواهید به فرانسه مهاجرت کنید و در این کشور به تحصیل بپردازید، حتما" می دانید که داشتن مدرک زبان فرانسه یکی از الزامات اولیه می باشد. آزمون Diplôme d'études en langue française (دیپلم مطالعات در زبان فرانسه)که به اختصار DELF نامیده می شود، آزمونی بین المللی است که میزان مهارت شما در زبان فرانسه را مورد سنجش قرار می دهد. با توجه به سوالات بسیاری از زبان‌ آموزان در خصوص آزمون DELF، تصمیم داریم در این بخش از مجله دیاکو اطلاعات کاملی از آن ارائه دهیم.
آزمون DELF، لازمه مهاجرت به فرانسه و کانادا

گواهی آزمون DELF توسط مرکز مطالعات زبان فرانسه (CIEP) که زیر نظر وزارت آموزش و پرورش می باشد، به شرکت کنندگان اعطا می شود. این آزمون در ۶ سطح A1 تا C2 برای عموم مخاطبان طراحی شده است که اعتبار آن دائمی می باشد. 

انواع مختلف آزمون  DELF  


این آزمون انواع متفاوتی دارد که با توجه اهداف خاصی تقسیم بندی شده اند که به شرح زیر است:
۱- آزمون DELF عمومی (DELF tout public)
۲- آزمون DELF ابتدایی (DELF PRIM)
۳- آزمون DELF جونیور (DELF JUNIOR)
۴- آزمون DELF مدرسه‌ای (DELF SCOLAIRE)
۵-  آزمون DELF حرفه‌ای (DELF PRO)
توجه داشته باشید که این آزمون ها از یکدیگر مستقل می باشند. به این ترتیب متقاضی می تواند با توجه به نیاز خود در هر یک از این آزمون ها شرکت کند. 

آزمون DELF TP

این نوع آزمون مختص بزرگسالان بوده و شامل سطحی عمومی از زبان فرانسه می باشد. لازم است بدانید این آزمون سطوح A1 تا B2 را مورد سنجش قرار می دهد. در صورت موفقیت در این آزمون به شما دیپلم عمومی دانش زبان فرانسه داده خواهد شد.

CT0JCf-1562679367.jpg


آزمون DELF A1

سطح A1 از آزمون دلف به بیان اصول اولیه زبان فرانسه می پردازد. این سطح از آزمون دلف به " زبان کشف" شهرت دارد. چراکه شما در این سطح به شناخت پایه ای زبان فرانسه می پردازید. چنانچه شما در این سطح زبانی قرار داشته باشید می توانید ارتباط ساده ای با افراد برقرار کنید و درباره موضوعات پیرامون در سطحی ابتدایی و ساده به گفت و گو بپردازید.
زمان این آزمون ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه می باشد و نمره ای معادل ۱۰۰ دارد. حداقل نمره برای قبولی در این آزمون ۵۰ و حداقل نمره برای قبولی در هر بخش ۵ می باشد.

mnFp7u-1562679441.jpg


آزمون DELF A2

این آزمون نیز همچون آزمون قبل در سطحی پایه قرار دارد. شما در این سطح قادر خواهید بود مکالمات ابتدایی و ساده ای داشته باشید. به این ترتیب استفاده از اصطلاحات در این سطح رایج خواهد بود.
لازم است بدانید مدت زمان این آزمون ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه بوده و نمره کلی آزمون برابر ۱۰۰ می باشد. برای قبولی در این آزمون می بایست حداقل نمره ۵۰ را کسب کنید. هم چنین برای قبولی در هر بخش لازم است نمره ۵ را کسب کنید.
 

Xp3Zc8-1562679523.jpg

 

آزمون DELF B1


این سطح اصطلاحا" " مستقل" نامیده می شود چراکه در این سطح شما می توانید مستقلا" در یک گفت و گوی دوطرفه شرکت کنید و به بحث و تبادل نظر بپردازید. به این ترتیب اگر در موقعیتی غیر منتظره قرار بگیرید، می توانید مدیریت اوضاع را بدست بگیرید. 
زمان کلی این آزمون ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه می باشد و نمره آن از ۱۰۰ محاسبه خواهد شد. حداقل نمره برای قبولی در این آزمون نیز ۵۰ خواهد بود. هم چنین برای قبولی در هر بخش لازم است نمره ۵ را کسب کنید.
 

e8iwRb-1562679595.jpg


آزمون DELF B2


این سطح از آزمون به شما این امکان را می دهد که در گفت و گوها به دفاع از نظرات و گفته های خود بپردازید و بتوانید راجع به نظرات خود بیشتر توضیح دهید. با این اوصاف می توانید به راحتی به مکالمه بپردازید و اشتباهات خود را اصلاح کنید. لازم است بدانید مدت زمان این آزمون ۲ ساعت ۳۰ دقیقه بوده و نمره کلی آزمون برابر ۱۰۰ می باشد. برای قبولی در این آزمون می بایست حداقل نمره ۵۰ را کسب کنید. هم چنین برای قبولی در هر بخش لازم است نمره ۵ را کسب کنید.
 

C47gEx-1562679628.jpg


آزمون DELF Junior

ساختار این آزمون نیز مانند ساختار آزمون DELF TP می باشد. تنها تفاوت آن در موضوع سوالات است که موضوعاتی پیرامون علایق جوانان می باشد. آزمون DELF Junior برای سنین دوره نوجوان (۱۲ تا ۱۷ سال)مناسب است. البته لازم است بدانید اعتبار این مدرک با مدرک DELF TP یکسان است و تفاوتی در میزان اعتبار آنها وجود ندارد.

 

آزمون DELF Scolaire


این آزمون که منحصرا" به دانش آموزان نوجوان اختصاص دارد، از سپتامبر سال ۲۰۰۵ در حال ارائه می باشد. لازم است بدانید مدرک این آزمون بیانگر تحصیل شما در زبان فرانسه است و کلمه " دانش آموزی" در این مدرک نوشته نخواهد شد. ساختار این آزمون هم همچون ساختار آزمون های قبلی است با این تفاوت که موضوعاتی مناسب سن افراد متقاضی این آزمون مطرح می شود.

cBhTVO-1562680244.jpg

 

آزمون DELF Prim


این آزمون جزو اولین آزمون هایی است که در این مجموعه برگزار می شود. آزمون DELF Prim برای کودکانی (۷ تا ۱۲ سال) که تازه شروع به یادگیری زبان کرده اند یا در حال تحصیل در مقطع ابتدایی هستند و یا در طیف سنی این آزمون قرار دارد، طراحی شده است. 

 

آزمون DELF Prim A1.1

مجموع زمان برای این آزمون یک ساعت است و حداقل نمره قبولی برای این آزمون ۵۰ می باشد. هم چنین برای هر بخش می بایست حداقل نمره ۵ را کسب کنید.

XXs-pn-1562679676.jpg

szdA_o-1562679740.jpg

آزمون DELF Prim A1

مجموع زمان برای این آزمون ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه است و حداقل نمره قبولی برای این آزمون ۵۰ می باشد. هم چنین برای هر بخش می بایست حداقل نمره ۵  را کسب کنید.

l3JGRy-1562680056.jpg

XT133k-1562680078.jpg

آزمون DELF Prim A2

مجموع زمان برای این آزمون ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه است و حداقل نمره قبولی برای این آزمون ۵۰  می باشد. هم چنین برای هر بخش می بایست حداقل نمره ۵ را کسب کنید.

jX_74D-1562680109.jpg

UZvHXp-1562680127.jpg

 


آزمون DELF PRO


این آزمون برای افرادی که می خواهند در کشوری فرانسه زبان مشغول بکار شوند، مناسب است. در حقیقت این آزمون بیانگر مهارت حرفه ای شما در زبان فرانسه خواهد بود که مهارت شما را در موقعیت های شغلی مورد سنجش قرار می دهد. با این حساب، سوالات آزمون نیز براساس وضعیت های شغلی و حرفه ای طراحی می شود.
 

tKsDw5-1562680281.jpg


هزینه آزمون DELF

شما می بایست هزینه آزمون را به مرکز آزمون مورد نظر خود پرداخت کنید. توجه داشته باشید، چنانچه به هر دلیلی اقدام به کنسل کردن آزمون خود کنید، هزینه ثبت نام عودت داده نمی شود. بنابراین، پیش از پرداخت هزینه، تصمیم نهایی خود را برای شرکت در آزمون قطعی کنید.

L2FILB-1562680158.jpg

اگر می خواهید در این آزمون شرکت کنید و به دنبال راهی مطمئن برای موفقیت در این آزمون هستید، می توانید در دوره‌های خصوصی و یا گروهی زبان فرانسه موسسه دیاکو شرکت کنید. با وجود کادر مدرسین مجرب ما به راحتی می توانید بالاترین نمره را در این آزمون کسب کنید. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره های زبان فرانسه ما با شماره تلفن ۷۲۱۱۴ تماس بگیرید.

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!

دیاکو را دنبال کنید!

مطالب آموزشی دیاکو را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید.
همچنین جهت عضویت در خبرنامه دیاکو و دریافت مطالب روزانه در ایمیلتان، در خبرنامه دیاکو ثبت نام نمایید.