مهاجرت به کانادا از طریق ویزا استارتاپ

از آنجاییکه این روزها کانادا یکی از گزینه های اول افراد خصوصا ایرانیان برای مهاجرت است آیا به فکر مهاجرت و راه اندازی یک کسب و کار در کانادا هستید؟ برنامه ویزای استارتاپ می تواند راه حل مناسبی برای شما باشد. در واقع این برنامه برای جذب کارآفرینان از سراسر دنیا طراحی شده است. در همین راستا دولت کانادا برنامه هایی برای حمایت مالی از این گونه مشاغل در نظر گرفته است تا بتوانند علاوه بر ایجاد شغل در مقیاس جهانی با سایر رقبا نیز به رقابت بپردازند. هزینه ومالیات پایین و تحقیق و توسعه ای قدرتمند میتواند آیتم‌های فوق العاده ای برای ایجاد یک کسب و کار جدید در کشور بزرگی همچون کانادا باشد.
مهاجرت به کانادا از طریق ویزا استارتاپ

کافیست یک ایده جذاب داشته باشید. در این صورت این سرمایه گذارها هستند که به سمت شما می آیند. البته توجه داشته باشید که کسب و کار مورد نظر شما باید پتانسیل رشد بالایی داشته باشد. بنابراین هر کسب و کاری مورد قبول سرمایه گذارها نخواهد بود. 
شما با ویزای استارتاپ میتوانید به همراه خانواده خود به کانادا مهاجرت کنید و اقامت دائم بگیرید. برای این کار شما نیازی به سرمایه برای سرمایه گذاری ندارید، در حقیقت شما مجاز به این کار نیستید مگر آنکه از شما بخواهند تا در سرمایه گذاری شریک شوید.
جالب است که بدانید اگر چنانچه بعد از ورود به کانادا و دریافت اقامت، ایده شما موفق نبود، مشکلی در وضعیت اقامت شما و خانواده‌تان بوجود نخواهد آمد. به بیانی دیگر بعد از دریافت اقامت دائم خود، هیچ الزامی برای راه اندازی کسب و کار نخواهید داشت.

 

شرایط اخذ ویزای استارتاپ کانادا 


برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا ابتدا شما باید ایده خودتان را به یکی از سازمان‌هایی که اداره مهاجرت تعیین کرده است ارائه دهید. بعد از اینکه ایده شما پذیرفته شد، باید از سازمان مورد نظر که سرمایه گذاری در طرح شما را پذیرفته است  نامه ای دریافت کنید که نشان دهد ایده شما پذیرفته شده است. این سند حاوی اطلاعات مربوط به توافق بین متقاضی و سازمان سرمایه گذاری است.

s0uoLD-1558541562.jpg


بعد از مشخص شدن سرمایه گذار، نوبت به اثبات مهارت زبان شما می رسد. شما باید در یکی از زبان های انگلیسی و یا فرانسه حداقل مهارت مورد نیاز را داشته باشید. بنابراین لازم است میزان دانش شما در چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی شامل Speaking, Listening, Reading و Writing مشخص شود.  برای این کار، شما باید در یکی از مراکز معتبر تعیین شده توسط اداره مهاجرت آزمون دهید و نتیجه آزمون خود را ضمیمه فرم درخواست خود کنید. نتیجه این آزمون تا دوسال برای شما اعتبار دارد. پیشنهاد می کنیم از نتیجه آزمون خود یک نسخه کپی تهیه کنید، چراکه ممکن است بخواهید بعدا" از آن استفاده کنید.
همان طور قبل تر گفتیم، اداره مهاجرت مراکزی را جهت انجام این آزمون تعیین کرده است. چنانچه زبان انتخابی شما انگلیسی است، مرکز CELPIP (Canadian English Language Proficiency Index Program) یکی از مراکز مورد تایید است. این موسسه دو آزمون برگزار می کند که شامل CELPIP-General (CELPIP-G) و CELPIP-Academic (CELPIP-A) می باشد. شما می‌توانید در آزمون CELPIP-General (CELPIP-G) شرکت کنید. 

موسسه آیلتس ((International English Language Testing System نیز دو آزمون  General  و Academic را در سراسر دنیا برگزار می کند که شما برای دریافت ویزای استارتاپ می‌بایست در آزمون IELTS General  شرکت کنید.  

موسسه زبان دیاکو این آمادگی را دارد که در این بخش به شما کمک کند. ما در موسسه زبان دیاکو به شما این اطمینان را می دهیم که با شرکت در دوره های مکالمه زبان فرانسه ویا دوره‌های آمادگی آیلتس و یا CELPIP ضمن بهره مندی از مدرسین خبره و منتخب،‌ بتوانید با خیالی راحت مدرک مورد نظر را دریافت و بخش بزرگی از پروسه ویزای مهاجرتی خود را پیش ببرید.

از دیگر شرایط و الزامات دریافت ویزای استارتاپ می توان به داشتن منابع مالی کافی برای اقامت در کانادا، عدم اقامت در کبک و انجام ازمایشات پزشکی اشاره کرد.
بد نیست بدانید حداکثر تعداد افراد تیم برای یک ایده کسب و کار 5 نفر است. اطلاعات هر فرد به دقت توسط اداره مهاجرت بررسی می شود. هر متقاضی باید حداقل به میزان ۱۰% حق رای در کسب و کار موردنظر را داشته باشد. البته نکته قابل توجه اینکه اگر یکی از متقاضیان یک کسب و کار بنا به هر دلیلی رد شود، باقی افراد تیم نیز مردود خواهند شد.

ON6tM5-1558541632.jpg

 

جزئیات سرمایه گذاری ویزای استارتاپ


اداره مهارجت کانادا تعدادی صندوق سرمایه گذاری، گروه‌های سرمایه گذارAngel و سازمان‌های بازرگانی را به عنوان سرمایه گذار برای برنامه ویزا استارتاپ خود تعیین کرده است. فهرستی از اسامی این شرکت‌ها در اداره مهاجرت کانادا مشخص شده است.
میزان سرمایه مورد نیاز برای این ویزا بستگی به این دارد که کدام گروه سرمایه گذاری، سرمایه گذاری در ایده شما را به عهده گرفته باشد. اگر Designated Canadian Venture Capital Fund سرمایه گذار شما باشد، حداقل میزان سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار دلار است. چنانچه سرمایه گذار شما Designated Canadian Angel Investor Group باشد، حداقل ۷۵ هزار دلار سرمایه دریافت خواهید کرد. اما اگر Canadian Business Incubator Program سرمایه گذار ایده‌ی شما باشد، شما نیازی به داشتن سرمایه اولیه نخواهید داشت و تنها باید در برنامه آموزشی تعیین شده آنها شرکت کنید.
لازم است بدانید که برای دریافت این ویزا نیازی به داشتن سرمایه اولیه شخصی برای شروع کارتان ندارید. شما فقط نیاز دارید تا سرمایه ای قابل قبول برای زندگی در کانادا داشته باشید. نکته قابل توجه اینکه که دولت کانادا هیچ گونه کمک مالی در این زمینه به شما نخواهد کرد. به همین دلیل شما در همان ابتدا باید تمکن مالی خود را به اثبات برسانید. فقط توجه داشته باشید شما نمیتوانید این پول را قرض کنید.
اداره مهاجرت با توجه به تعداد افراد خانواده حداقل میزان سرمایه ای که باید به همراه داشته باشید را تعیین کرده است، که در جدول زیر آمده است. این مبلغ هر ساله تغییر می کند.

 

-UKFcH-1558541655.jpg

آیا در ویزای استارتاپ کانادا می توانم حمایت چند سازمان را داشته باشم؟


بله، شما می توانید از طرف چند سازمان حمایت شوید. این سازمان ها معمولا با نام سندیکایی شناخته می شوند. 
به محض اینکه شرکت سرمایه گذاری Designated Venture Capital در کسب و کار سرمایه گذاری کند، حداقل مبلغ سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار دلار می شود حتی اگر گروه سرمایه گذاری انجل هم سرمایه گذار این کسب و کار باشد. اما اگر حداقل یک گروه انجل در گروه‌های سرمایه گذاری کسب و کار شما باشند ولی گروه سرمایه گذاری Designated Venture Capital جزو سرمایه گذارها نباشد، در آن صورت حداقل مبلغ سرمایه گذاری در این کسب و کار ۷۵۰۰۰ دلار خواهد بود.

h70lHo-1558541702.jpg


ما در این مقاله سعی کردیم تا اطلاعاتی در خصوص ویزای استارتاپ در اختیار شما قرار دهیم. چنانچه ایده ای در زمینه کسب و کار دارید و تصمیم خود را برای اخذ این ویزا گرفته اید، پیشنهاد می کنیم بخش مهارت زبان انگلیسی خود را به ما در موسسه زبان دیاکو بسپارید. بی شک موفقیت شما، افتخاری برای ما خواهد بود.   
 
 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!

دیاکو را دنبال کنید!

مطالب آموزشی دیاکو را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید.
همچنین جهت عضویت در خبرنامه دیاکو و دریافت مطالب روزانه در ایمیلتان، در خبرنامه دیاکو ثبت نام نمایید.