مدارک بين‌المللي کمبریج مخصوص كودكان

شايد جالب باشد كه بدانيد از سال ١٩٩٣ ميلادي تاكنون بخش آزمون‌های بین‌المللی دانشگاه كمبريج به عنوان بالاترین نهاد رسمی در برگزاری آزمون‌ّهای بین‌المللی در دنیا، آزمون هايي تحت عنوان YLE جهت ارزيابي سطح زبان كودكان سنين ٧ تا ١٢سال كه زبان انگليسي جز زبان دوم آنها محسوب ميشود طراحي كرده است.
مدارک بين‌المللي کمبریج مخصوص كودكان

امتحانات YLE  داراي سه سطح Starters, Movers, Flyers ميباشند. محتوا و سوالات آزمون‌های YL بسیار جذاب و بر اساس Activity و تمرین‌های کودکانه و بطوری کاملا خلاقانه طراحی شده است. تست‌ها به گونه‌ای هدفمند است که سطح مهارت زبانی کودکان را به درستی می‌سنجد. این آزمون‌ها به دو صورت کتبی و شفاهی برگزار می‌شوند. 
فرزند شما با شرکت در هر یک از این آزمون‌ها در عمل به ۳.۳۰۰.۰۰۰ نفر در دنیا که هر ساله در آزمون‌های کمبریج شرکت می‌کنند پیوسته است.

با توجه به هر یک از آزمون‌هایی که نام بردیم، دوره آماده‌سازی آن نیز طبق کتابهای آموزشی که کمبریج معرفی کرده در آکادمی دیاکو در هر ترم در حال برگزاریست. اين دوره‌های آماده‌سازی بر پایه آزمون یا Exam based  ميباشند و كودكان نيز همانند بزرگسالان شانس اين را خواهند داشت كه با شركت در اين آزمون ها مدرك مادام العمر و بين المللي Cambridge University  را دريافت كنند.

 

IKpTYs-1551884356.jpg

 

هدف از برگزاری این آزمون‌ها از سوی دانشگاه کمبریج بيشتر ايجاد انگيزه و تصویر مثبت از يك تست بين المللي در كودكان و آماده سازي آنها براي شركت در آزمون هاي سطوح بالاتر این دانشگاه نظير  KET و PET ميباشد.
مدت زمان اين آزمون با توجه به سطح برگزاري آن بين ٩٠تا١٢٠ دقيقه است كه ٣مهارت Listening, Reading و Writing  امتحان گرفته ميشود و معمولا آزمون مهارت گفتاری یا همان Speaking در يك روز جدا گرفته ميشود. توجه داشته باشيد كه در روز آزمون داوطلبين اين دوره ها علاوه بر همراه داشتن مداد سياه، مداد تراش و پاك كن يك جعبه مداد رنگي نيز داشته باشند. همکاران ما در دپارتمان کودک و نوجوان دیاکو همیشه قبل از برگزاری آزمون توصیه‌های لازم را به زبان‌آموزان و والدین آنها انجام می‌دهند.
اما نگاهی بیاندازیم به اطلاعات هر آزمون که می‌دانیم بسیاری از شما پدر و مادرهای عزیز مشتاق کسب این اطلاعات هستید.

1️⃣ آزمون YL Starters


اين سطح براساس "چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌" Common European Framework Reference for Languages   با نام Pre A1 basic ناميده ميشود. زبان آموزان در آكادمي دياكو پس از اتمام كتاب  Family &  Friends2  این دوره را در غالب یک ترم می‌گذرانند. در اين دوره كتاب YLE Test for Starters به همراه Story     Fun  آموزش داده ميشود و در آخرين جلسه  اين دوره از زبان آموزان آزمون Mock Exam (آزمون شبيه سازي شده) گرفته ميشود. آزمون شبیه‌سازی شده که توسط دیاکو برگزار می‌شود بر افزایش سطح اعتماد به نفس زبان‌آموزان و شناسایی نقاط ضعف و قوت آنها تاثیر گزار است.

برای دریافت نمونه سوال امتحانی آزمون Starters اینجا را کلیک کنید.
 

oAKV8V-1551884587.jpg

 

2️⃣ آزمون YL Movers


اين سطح براساس "چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌" Common European Framework Reference for Languages   با نام A1 basic  که سطحی بالاتر از مقدماتی است ناميده ميشود. رده  سني زبان آموزان در اين دوره معمولا سنین ۸ تا ۱۱ سال است. در چارت آموزشی دیاکو زبان آموزان پس از اتمام كتاب Family & Friends 4  در غالب يك ترم آموزشی دوره YL Movers را آموزش ميبينند و پس از اتمام دوره، آزمون Mock  یا همان آزمون آزمایشی از آنها گرفته ميشود.

برای دریافت نمونه سوال امتحانی آزمون Movers اینجا را کلیک کنید. 

 

3️⃣ آزمون YL Flyers


اين سطح تحت عنوان A2 basic شناخته ميشود. رده سني شركت كنندگان بين ۹ تا ١٢ سال ميباشد. طبیعتا سطح برگزاری این آزمون از دو آزمون قبلی از لحاظ محتوا بالاتر است. جالب است كه بدانيد مدرك Flyers معادل مدرك KET for school ميباشد.

برای دریافت نمونه سوال امتحانی آزمون Flyers اینجا را کلیک کنید. 

 

Cmiull-1551884614.jpg

 

امروزه هزاران مدرسه زبان و موسسات آموزشی، کودکان را برای شرکت در آزمون‌های YL دانشگاه کمبریج آماده می‌کنند. شرکت در این آزمون‌ها فرصت بی‌نظیری است که هر پدر و مادری می‌بایست به فرزند خود در جهت رشد زبانی و ارتقا سطح علمی به آن هدیه دهد. 
با اینکه در حال حاضر این آزمون‌ها در ایران برگزار نمی‌شود ولی به شما توصیه می‌کنیم تا فرزندان خود را برای شرکت در دوره‌های آماده سازی آزمون‌های YL دانشگاه کمبریج تشویق نمایید. برای شرکت در آزمون اصلی می‌توانید نام فرزند خود را در یکی از مراکز رسمی آزمون کمبریج در کشور‌های همسایه رزرو نمایید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص این آزمون‌ها و دوره‌های مربوطه با مشاورین مجرب آکادمی زبان دیاکو در ارتباط باشید. ⬛

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!

دیاکو را دنبال کنید!

مطالب آموزشی دیاکو را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید.
همچنین جهت عضویت در خبرنامه دیاکو و دریافت مطالب روزانه در ایمیلتان، در خبرنامه دیاکو ثبت نام نمایید.