دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم و آموزش عالی : دانشگاه بیل‌ کنت ترکیه

اولین دانشگاه غیرانتفاعی خصوصی در ترکیه که با هدف اساسی ایجاد یک مرکز برتری در آموزش عالی و تحقیقات در ۲۰ اکتبر ۱۹۸۴تاسیس شد. این دانشگاه با هدف فراهم آوردن محیطی برای یادگیری و رشد فکری در زمینه‌های علوم، فناوری، علوم انسانی و هنر برای تأمین رفاه انسان و تقویت صلح بر روی زمین تاسیس شد. در بیل‌کنت تحصیل فقط وسیله ای برای کسب کار و حرفه نیست، بلکه تلاش اصلی اینست تا دانشجویان را در زمینه روش درست ِتفکر و یاد گرفتن روش صحیح یادگیری، پرورش بدهند.
دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم و آموزش عالی : دانشگاه بیل‌ کنت ترکیه

 

دانشگاه بیل‌کنت با برنامه‌های متنوع آموزشی، تلاش های علمی و پژوهشی و فعالیت‌های هنری و فرهنگی‌، قصد دارد به دانشجویان/ افراد کمک کند تا خود را به عنوان متفکرانی انتقادی، تحلیلی و مستقل و یادگیرنده‌های مادام العمر رشد بدهند، به طوری که بتوانند به رهبران اخلاقی و مسئولین اجتماعی فردا، که به پیشرفت بشریت کمک خواهند کرد، بدل شوند.
فلسفه آموزشی این دانشگاه، بر این فرض استوار است که همان کسانی که دانش جدیدی تولید می‌کنند، بهترین توانایی برای انتقال آن را هم دارند. تحقیقات علمی در بیل‌کنت در طیف گسترده‌ای صورت می‌گیرد: از علوم نانو و فناوری نانو تا علوم سیاسی، از الکترونیک گرفته تا اقتصاد، از هنرهای زیبا تا مدیریت و مهندسی صنایع، از فلسفه تا مهندسی کامپیوتر.

 

موقعیت دانشجویان


دانشگاه بیل‌کنت به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های ترکیه، محیطی بهینه را برای یادگیری و زندگی فراهم می‌کند. این دانشگاه فضای راحتی را برای مطالعه و امور فوق برنامه، در حد تمام فعالیتها و فرصت‌های یک کلانشهر فراهم می‌کند. دانشجویان حتی می‌توانند در شهر زندگی کنند و از طریق سیستم شاتل ِساعتی به محوطه دانشگاه رفت و آمد کنند، یا ممکن است در خود دانشگاه و در خوابگاه‌ها اقامت داشته باشند. بیل‌کنت یک دانشگاه متوسط انگلیسی زبان است، دارای یک محیط آموزش و یادگیری چند فرهنگی، که اعضای هیئت علمی و دانشجویانش از ده‌ها کشور در سراسر جهان و همچنین ترکیه گرد هم آمده‌اند. علاوه براین، بسیاری از دانشجویان انتقالی که بیل‌کنت همه‌ساله از آنها استقبال می‌کند، مطابق توافق‌نامه‌های تبادل دانشجویی، در حین تحصیل در این دانشگاه که بسیار شبیه به دانشگاه‌های مملکت خودشان است، به تجربه فرهنگ ترکیه هم نائل می‌شوند.

 

DzRO9s-1610047946.jpg

 

بورس تحصیلی


حدود ۴۳٪ از دانشجویان دانشگاه بیل‌کنت از انواع بورسیهها بهره‌مند می‌شوند در حالیکه هیچ یک از این بورس‌ها از فرد بورسیه‌شده، تعهدی در قبال آینده دریافت نمی‌کنند.
آن دسته از متقاضیان بینالمللی که خواهان دریافت کمک مالی هستند با توجه به نمرات دبیرستان و نمرات امتحانات ملی و بینالمللی، مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.
برای اطلاعات بیشتر لطفا به این صفحه وب مراجعه کنید: 
https://w3.bilkent.edu.tr/international/scholarships-for-international-students/
 

eVZ-av-1610047976.jpg

 

انواع بورس تحصیلی به شرح زیر است:

 

بورس تحصیلی کامل:


برای احراز شرایط بورسیه تحصیلی کامل، دانشجو باید از طریق سهمیه بورس تحصیلی کامل در برنامه‌ای قرار بگیرد که در فهرست آموزش عالی و راهنمای سهمیهبندی منتشر شده توسط SYM ذکر شده است. دانشجویان بورسیه کامل، معافیت کامل شهریه دریافت می‌کنند.

 

ujyJvW-1610047991.jpg

 

بورس تحصیلی جامع:


دانشجویان بورس تحصیلی کامل اگر جزو ۱۰۰۰۰ رتبه برتر (در محدوده رتبه بندی با ضریب امتیاز ۰.۱۲) مربوط به یکی از انواع نمرات SAY ، EA ، SÖZ و یا ۲۵۰ نفر برتر در نمره DİL باشند، واجد شرایط بورس تحصیلی جامع خواهند بود. 
علاوه بر معافیت کامل از شهریه، به بورسیه‌های تحصیلی جامع کمک هزینه ماهیانه و اسکان رایگان در خوابگاه های دارای اتاق دو نفره هم ارائه می‌شود. هر دانشجویی جامعی که ماندن در خوابگاه‌ها را انتخاب نکند، در هر ماه هزینه اضافی دریافت می‌کند. دانشجویانی که قبلاً با مدرک لیسانس از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند نمی‌توانند از این بورس بهره‌مند شوند.

 

بورس تحصیلی ۵۰٪


برای احراز شرایط بورسیه تحصیلی ۵۰٪، دانشجو باید از طریق سهمیه بورسیه ۵۰ ٪ در برنامه‌ای قرار بگیرد که درفهرست آموزش عالی و راهنمای سهمیهبندی منتشر شده توسط programSYM ذکر شده است. دانشجویان این بورسیه، معافیت از شهریه دریافت می‌کنند و ممکن است به آنها بورس تحصیلی شایستگی اعطا شود مشروط بر اینکه شرایط لازم را داشته باشند.

 

بورس تحصیلی مبتنی بر استعداد:


دانشکده موسیقی و هنرهای نمایشی دانشگاه بیل‌کنت، بورسیه‌های مبتنی بر استعداد را به دانشجویانی ارائه می‌دهد که در کنکور عملکرد بالایی دارند. بورس تحصیلی مبتنی بر استعداد، «معافیت جزئی از پرداخت شهریه» را پوشش می دهد و تداوم آن به موفقیت تحصیلی دانشجو بستگی دارد.
این بورس، شامل کل و یا بخشی از «معافیت جزئی از پرداخت شهریه» می‌شود و قابل استرداد هم نیست. 
معیارهای موفقیت و ادامه بورسیه دانشجویان موسیقی و هنرهای نمایشی توسط کمیته بورس تحصیلی تعیین و ارزیابی می‌شود.

 

iboo05-1610048007.jpg

 

بورس تحصیلی شایستگی:


دانشجویان غیر بورسیه‌ای که حداقل واحد‌های دوره درسی را گذرانده‌اند و برای یک سال تحصیلی نمره ۳.۳۰ و یا بیشتر کسب کرده‌اند واجد شرایط دریافت بورس تحصیلی شایسته برای سال تحصیلی بعدی هستند (به شرط آنکه جزو ۵٪ دانشجویان تاپ غیربورسیه‌ای دپارتمان خودشان باشند). دانشجویان بورسیه ۵۰٪ که با گذراندن حداقل واحد‌های دوره درسی، بطور متوسط نمره۳.۳۰ یا بالاتر را در یک سال تحصیلی کسب کرده باشند مجاز به دریافت بورسیه شایستگی برای سال تحصیلی بعدی هستند به شرط آنکه جزو ۳٪ دانشجویان تاپ بورسیه دپارتمان خودشان باشند. بورسیه تحصیلی شایستگی، معافیت از پرداخت شهریه را بصورت جزئی یا کامل ارائه می‌دهد. دانشجویان برنامه‌های آمادگی دروس انگلیسی یا فرانسه واجد شرایط این نوع بورس نیستند.
 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!