بهترین کشور برای مهاجرت در سال ۲۰۱۹

همواره می‌توان از دلایل اصلی مهاجرت به مواردی همچون جنگ، ناامنی، بیماری، قحطی، بیکاری، وضعیت نامساعد اقتصادی و نیز تلاش برای دستیابی به زندگی بهتر و بااستاندارد اشاره نمود. برخی از ایرانیان نیز بمانند سایر مردم کشورهای دیگر در مسیر رسیدن به اهداف خود در زندگی، دست به مهاجرت می‌زنند. طبق آمارهای رسمی، کشورهای آمریکا، انگلیس، آلمان، فرانسه و کانادا بیشترین ایرانی های مهاجر را به خود اختصاص داده اند. جالب است بدانید ایران در میان ۱۰ مبداییست که بیشترین تعداد مهاجران ماهر و متخصص را به کشورهای مختلف دنیا روانه کرده است.
بهترین کشور برای مهاجرت در سال ۲۰۱۹

شاید انتخاب کشوری مناسب برای مهاجرت دغدغه  بسیاری از ایرانیان باشد. در یک تحقیق بین المللی، ۶۵ ویژگی به عنوان شاخص برای انتخاب بهترین کشور بر مبنای دنیای مدرن معرفی شده است که  شاخص هایی مانند: صلح و آرامش، شادی، حقوق بشر، توجه به محیط زیست، برابری جنسیتی، آزادی بیان و مذهب، وضعیت اقتصادی، ثبات سیاسی، امنیت، سیستم تحصیلی پیشرفته دولتی، سیستم بهداشت عمومی توسعه‌یافته و غیره در آن قرار گرفته اند. این شاخص ها در دسته های بزرگتری مانند آزادی کسب‌وکار، قدرت کشور، کیفیت زندگی و … جای دارند. در این مقاله قصد داریم شما را با ۷ کشور برتر دنیا برای مهاجرت آشنا کنیم. با مجله دیاکو همراه باشید.

 

۱ـ استرالیا

استرالیا بزرگترین جزیره و ششمین کشور بزرگ در دنیاست که نسبت به وسعت و منابع طبیعی متنوع خود، جمعیت کمی در اختیار دارد. از مهمترین دلایل مهاجرت به این کشور، می توان به اقتصاد قدرتمند، نرخ پایین بیکاری و کیفیت بالای زندگی اشاره نمود. استرالیایی ها به داشتن زندگی آرام و بدور از حاشیه معروف اند. جالب است بدانید تعداد مهاجران ایرانی که به استرالیا سفر کردند پیش از سال ۱۳۵۷، حدود ۲۸۸ نفر بود و تعداد مهاجرین ایرانی در سال ۲۰۱۶ به حدود ۵۵.۶۵۰ نفر افزایش یافته است. در یک نظرسنجی که در سال ۲۰۱۶ میلادی برگزار شد، اعلام شد  که تنها ۴۷.۳٪ جمعیت این کشور دارای والدینی هستند که هر دو در استرالیا متولد شده باشند که این نشان از تنوع فرهنگی بالا در استرالیاست و قطعا به متقاضیان مهاجرت به این کشور کمک خواهد کرد.
 

0hsAPt-1560072462.jpg


۲ـ کانادا

کشور کانادا با حدود ۱۰ میلیون کیلومتر مربع  که بزرگ‌ترین کشور دنیا پس از روسیه محسوب می شود، تنها حدود ۳۷ میلیون نفر جمعیت دارد. کیفیت بالای زندگی، وجود بازار کار گسترده، امکانات فراوان برای کارگران ماهر، سیستم های تحصیلات و خدمات درمانی دولتی کانادا از مزایای اصلی مهاجرت به این کشورمی باشد. در مورد مردم کشور کانادا می توان گفت که  آن‌ها بسیار خونگرم، مهربان، با نشاط، مودب و فرهیخته و بدون هرگونه تعصب و تمایلات نژاد پرستانه و با فرهنگی غنی شناخته می شوند.  لازم است بدانید کانادا برای ادامه طرح توسعه اقتصادی و اجتماعی خود نیاز شدیدی به مهاجرانی متخصص و جوان دارد. شغل‌هایی مانند پزشکی و پرستاری در بسیاری از ایالت‌های این کشور مورد نیاز است بنابراین مهاجرت به این کشور بخصوص از طریق ویزای کاری می تواند گزینه ی مناسبی باشد.
 

Q_BINW-1560072294.jpg۳ـ آلمان

طی برآورد های انجام شده در سال ۲۰۱۸ میلادی کشور آلمان دومین کشور مهاجرپذیر پس از آمریکا می باشد. در آلمان حدود ۵ میلیون مسلمان وجود دارد که از این بابت دومین کشور اروپایی محسوب می شود. از اواسط سال ۲۰۱۹ میلادی قانونی در این کشور تصویب شد که طی آن، روند مهاجرت کاری به این کشور ساده تراز قبل شد. سیستم آموزشی و فرصت های شغلی مناسب، بازار کار آلمان بعنوان قطب قوی صنعتی و اقتصادی اروپا و جهان، کیفیت زندگی بالا و وجود زیرساخت های درجه یک از مزیت های اصلی مهاجرت به آلمان محسوب می شود. جالب است بدانید حدود ۱۹٪ جمعیت آلمان را مهاجران تشکیل می دهندو  شهر هامبورگ بالاترین میزان مهاجران را به خود اختصاص داده ‌است. برای مهاجرت به این کشورهمانند سایر کشورها، روش های مختلفی مانند تحصیل، کار، کارآفرینی، ازدواج و... وجود دارد. باید دقت شود که نمی توان گفت مهاجرت از چه روشی  آسان‌تر و از چه روشی دشوارتر است زیرا یک روش می تواند برای یک فرد بسیار آسان باشد، اما برای فرد دیگری دشوار به نظر برسد بنابراین تصمیم گیری در مورد آن کاملا شخصی است.
 

lXytZe-1560072250.jpg

 

۴ـ سوئد

کشور سوئد چهارمین کشور بزرگ اروپا، بیش از ۹٫۲میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور با تعداد ۲۰ نفر در هر کیلومترمربع، از تراکم  جمعیت پایینی برخوردار است و به علت کیفیت بالای زندگی  یکی از کشورهای مناسب برای مهاجرت محسوب می شود. جالب است بدانید این کشور حدود دو قرن است که در هیچ جنگی شرکت نکرده و در هر دو جنگ جهانی موضع خود راکاملا بی طرف اعلام نمود. کشوری ایمن با نرخ پایین بیکاری، از مرفه ترین و پیشرفته ترین کشورهای اتحادیه اروپا، سطح کیفی آموزشی بالا و... همگی می تواند دلایل مناسبی برای مهاجرت به این کشور ثروتمند اروپایی باشد. سوئد در اکثر زمینه های شغلی از جمله پزشکی، پرستاری، آموزگاری، مددکار اجتماعی، متخصصین آی تی، کارگران ساختمانی و... دچار کمبود نیرو می باشد. بنابراین مهاجرت از طریق ویزای کاری به این کشور می تواند گزینه ی بسیار مناسبی باشد.
 

Te3R_S-1560072216.jpg۵ـ نروژ 

کشور نروژ از جمله کشور های حوزه اسکاندیناوی، با امنیت و شاخص امید به زندگی بالا در  آن یکی از کشورهای مناسب برای مهاجرت محسوب می شود. زیبایی خیره‌کننده مناظر طبیعی، زندگی آرام، تحصیل رایگان در همه‌ دانشگاه‌های عمومی، امنیت شغلی و درآمد بالا و... از شاخص های مهم برای مهاجرت به این  کشور است. جالب است بدانید اقتصاد این کشور از زمان انقلاب صنعتی ، رشد قابل توجهی داشته است و  سرانه تولید ناخالص ملی در این کشور ۶۶ دلار است.  این کشور در سنجش  مجله‌ی «یواس‌نیوز اند ورلد ریپورت» در رتبه‌بندی دوازدهم بهترین کشورهای دنیا قرار دارد. ازروش های معمول برای مهاجرت به این کشور مرفه، می توان به مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی،  ویزای کار یا ثبت شرکت در این کشور اشاره نمود.

 

Der62r-1560072072.jpg

 

۶ـ  ایسلند

ایسلند دومین جزیره ی بزرگ اروپا، با  ۱۰۳۰۰۰ کیلومتر مربع  دارای حدود ۳۰۰۰۰ نفر جمعیت می باشد. ایسلند کشوری زیبا  با دارای آبشار های حیرت انگیز و طبیعت منحصر به فردیست و جالب است بدانید شاخص صلح ۲۰۱۷، این کشور را به عنوان صلح آمیز ترین کشوردر جهان معرفی کرده و همچنین مردم این کشور از تعهد کاری بسیار بالایی برخوردار هستند به گونه ای که ساعات کاری روزانه آنها از بیشترین و مفیدترین ساعت های کاری در بین کشورهای صنعتی به شمار می‌ رود. این کشوردارای رتبه دوم در زمینه‌ مراقبت ‌های بهداشتی و تغذیه در دنیاست و در سال ۲۰۱۵ در رتبه پنجم در میان کشورهای توسعه‌ یافته قرار گرفته است. مهاجرت به این کشور نیز، از طریق همان روش هایی که بیان شد صورت می گیرد.

 

 

۷- فنلاند

فنلاند کشوری است در شمال اروپا  که حدود ۵٫۵۴ میلیون نفر جمعیت دارد و از با ثبات ترین کشورهای اروپایی با بالاترین استانداردهای رفاهی و آموزشی به شمار می آید. این کشور یکی از کشورهای تاریخی اروپا بوده و دارای جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بی‌شماریمی باشد . طبق‌ نظر سنجی های صورت گرفته این کشوربه عنوان امن‌ترین کشور دنیا در سال ۲۰۱۸ معرفی شده است و با شاخص هایی همانند وجود سیستم مناسب امنیت اجتماعی، استاندارد بالای زندگی و  شرایط کاری عالی و با ثبات از مقصدهای مناسب برای مهاجرت محسوب می شود. مهاجرت به فنلاند بیشتر از طریق ویزای کاری یا تحصیلی صورت می‌گیرد و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به دلیل هزینه‌ های بالای آن چندان رواج نیست.
 

n7VhoO-1560071994.jpg


در این مقاله سعی کردیم شما را با ۷ کشور مناسب و مهاجرپذیر بیشتر آشنا کنیم اما باید توجه داشته باشید که شرایط مهاجرت برای کشورهای مختلف  کاملا متفاوت بوده و هر فردی باید با توجه به شرایط و شاخص های مورد نظر خود یکی از کشورهای مذکور را برای مهاجرت انتخاب کند واین عمل را با آگاهی و دانش کامل و به صورت واقع گرایانه با در نظر گرفتن تمامی شرایط و راه‌های موجود انجام دهد.

 

لازم به ذکر است که پیش‌شرط ورود به کشورهای دیگر به قصد مهاجرت داشتن نمره و مدرک زبان انگلیسی است.
خواهشمندیم جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره‌های مکالمه انگلیسی، فرانسه و آزمون‌های بین‌المللی CELPIP و  IELTS  جهت اخذ ویزاهای دانشجویی و مهاجرت با مشاورین مجرب آکادمی زبان دیاکو از طریق شماره ۷۲۱۱۴ تماس حاصل نمایید.

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!

دیاکو را دنبال کنید!

مطالب آموزشی دیاکو را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید.
همچنین جهت عضویت در خبرنامه دیاکو و دریافت مطالب روزانه در ایمیلتان، در خبرنامه دیاکو ثبت نام نمایید.