آرمانی به ‌نام تحصیل در خارج از کشور

بسیاری از دانشجویان ایرانی مایل به تحصیل در خارج از کشور هستند اما بعضی از آنها مطمئن نیستند که چگونه این کار را انجام دهند یا از کجا شروع کنند. ویزای دانشجویی برای ایرانیان هم در سال‌های اخیر مسئله بزرگ و استرس‌زایی بوده است.اگر اهل ایران هستید و علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور هستید، سایتeducations.com ، برای کمک به شما در یافتن برنامه بینالمللی ایده‌آلتان توصیههایی دارد.
آرمانی به ‌نام تحصیل در خارج از کشور

 

بهترین مقاصد برای تحصیل در خارج از کشور

 
عوامل بسیاری وجود دارد که باعث می‌شود برخی کشورهای خارجی بعنوان گزینه‌ای برای تحصیل بهتر از بقیه باشند. هزینه دانشگاه، هزینههای زندگی، زبان محلی، رتبه‌بندی دانشگاه، دسترسی به ویزا و احتمال مهاجرت و فرصت‌های شغلی مواردی است که دانشجویان ایرانی هنگام انتخاب تحصیل در خارج از کشور باید در نظر بگیرند. ما برای شما دانشجویان عزیز که مایل به تحصیل در خارج از کشور هستید،لیستی از کشور‌های برتر تهیه کرده‌ایم که امیدواریم اولین گام تحصیل در خارج از کشور را برایتان آسان‌تر کند:

 

استرالیا


استرالیا به طور کلی یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای دانشجویان خواهان تحصیل در خارج از کشور است. اگر تصمیم دارید که در استرالیا تحصیل کنید، می‌توانید از مدارک تحصیلی قوی، کیفیت بالای زندگی، فرصت‌های شغلی و برنامه‌هایی که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند بهره ببرید. با این حال، آنچه استرالیا را برای دانشجویان ایرانی به یک مقصد ایده آل تبدیل می‌کند، فرصت زندگی در یک جامعه چند فرهنگی و شانس درخواست برای اقامت دائم است. از آنجا که استرالیا اقامت دائم را برای برخی مشاغل تخصصی ارائه می‌دهد، پس از اتمام تحصیلات، دانشجویان برای درخواست اقامت دائم استرالیا وفرصت شغلی، شانس بالایی دارند.

 

i5IbYM-1600772922.jpg

 

کانادا


کانادا به دلیل داشتن فرصت‌های تحقیقاتی ابتکاری و فراوان و همچنین امکان مهاجرت، به عنوان سرزمین امکانات و فرصت‌ها شناخته شده است. شانس بالای اقامت دائم و اسکان در کانادا پس از اتمام برنامه تحصیلی، بسیاری از دانشجویان ایرانی را به این کشور جذب می‌کند. با این وجود، برای دانشجویان خواهان تحصیل در خارج از کشورمزایای دیگری در کانادا وجود دارد، از جمله:برخورداری از مزایای جامعه چند فرهنگی، کیفیت بالای زندگی، استانداردهای بالای دانشگاهی و آموزش با کیفیت.

 

_gA9iq-1600772956.jpg

 

مالزی


دلایل زیادی وجود دارد که مالزی در چند سال گذشته با موفقیت هزاران دانشجوی ایرانی را به خود جذب کرده است. به دلیل سیاستهای اخذ ویزای آسان، مالزی یکی از آسان‌ترین کشورها برای ورود ایرانیان به منظور ادامه تحصیل است. همچنین بسیاری از دانشگاه‌های دارای رتبه برتر از جمله دانشگاههای آمریکا، استرالیا و بریتانیا(دانشگاه ناتینگهام) در این کشور شعبه دارند که می تواند برای دانشجویان ایرانی جالب باشد. دیگر اینکه، چون در دانشگاه‌های این کشور برنامه‌های درسی به زبان انگلیسی ارائه می‌شود، بسیاری از دانشجویان خواهان تحصیل در خارج از کشوراز سراسر جهان به دانشگاه‌های این کشور درخواست ادامه تحصیل می‌دهند. دلیل دیگر،کم هزینه بودن زندگی است. البته دلایل خوب دیگری برای تحصیل ایرانیان در مالزی وجود دارد مثل جمعیت انگلیسی زبان، فرهنگ‌سازی مطابق با دین اسلام، آب و هوای گرمسیری و مناظر طبیعی بسیار زیبا.

 

lAKDVP-1600772999.jpg

 

انگلستان


کشور بریتانیا به دلیل چند فرهنگی بودن، دانشگاه‌های برتر و جمعیت بومی انگلیسی زبانش یکی از مقصد‌های برتر برای دانشجویان خواهان تحصیل در خارج از کشور است. این کشور به خاطرتعداد زیاد ایرانیان و جوامع اسلامی که در خود جا داده، در بین دانشجویان ایرانی بسیار محبوب است. در هر گوشه انگلیس می‌توانید قصابی و رستوران حلال پیدا کنید. با تحصیل در دانشگاه‌های بریتانیا، دانشجویان ایرانی هم به دانشگاه‌های برتر دسترسی پیدا می‌کنند و هم ضمن اینکه جزئی از یک جامعه ایرانی هستند می‌توانند مهارت‌های انگلیسی خود را توسعه بدهند.

 

r3LuQT-1600773032.jpg

 

آلمان


آلمان به دلیل کیفیت بالای سیستم آموزشی خود شناخته شده است. تحصیل در آلمان برای دانشجویان خواهان تحصیل در خارج از کشورمزایای بسیاری دارد اما بی نظیرترین مزیت آن،شرکت در برنامه‌های رایگان مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های دولتی است. ضمنا چون ایرانیان زیادی در آلمان زندگی می‌کنند، می‌توانید در طول تحصیل با آنها آشنا شوید و برای خود دوستان ایرانی داشته باشید. تقریباً در هر شهر آلمان می‌توانید رستوران‌ها و فروشگاه‌های مواد غذایی ایرانی پیدا کنید، بنابراین احتمال کمی وجود دارد که دلتنگ خانه‌ و ‌کاشانه بشوید. اما برای تحصیل در آلمان باید زبان آلمانی را یاد بگیرید چون بیشتر برنامه‌ها در سطح کارشناسی به زبان آلمانی تدریس می‌شود.

 

XevxN6-1600773064.jpg

 

نروژ


همیشه نروژ از نظر استانداردِ زندگی یکی از بهترین کشورها بوده است و همچنین یک مقصد عالی برای دانشجویان خواهان تحصیل درخارج از کشور. نروژ شهری گران است؛ با این حال تحصیل در آن برای دانشجویان خارجی رایگان است؛ در این کشور، دانشجویان ایرانی می‌توانند هم از آموزش عالی رایگان و هم از کیفیت بالای زندگی بهره‌مند شوند. اکثر نروژی‌ها به زبان انگلیسی‌ مسلط هستند. برنامه‌های سطح کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه‌های نروژ به زبان انگلیسی‌اند، اما برای دوره‌های کارشناسی به زبان نروژی نیاز است.

 

qVAMa8-1600773094.jpg

 

ترکیه


ترکیه به عنوان کشور همسایه ایران، فرهنگی شبیه به ایران دارد. سفر به ترکیه برای ایرانیان نیاز به ویزا ندارد؛ تحصیل و زندگی در ترکیه مقرون به صرفه و سفر دانشجویان به ایران برای دیدار با خانواده بسیار راحت است. همین عوامل ترکیه را به مقصد خوبی برای دانشجویان خواهان تحصیل در خارج از کشورتبدیل کرده است. نهایتا اینکه دانشجویان می‌توانند از آب و هوای آفتابی، اقیانوسی و مدیترانهای این کشور بهره ببرند.

 

Ag6vDX-1600773133.jpg

 

امارات متحده عربی


دانشجویان خواهان تحصیل در خارج از کشور، در سال‌های اخیر خیلی به کشور امارات علاقه‌مند شده‌اند، چون تحصیل در دانشگاه‌های این کشور به ‌منزله پل ارتباطی با استرالیا، آمریکا و انگلیس است: امارات دارای دانشگاه‌های آمریکایی، انگلیسی و استرالیایی است، مثل دانشگاه وُلونگونگ است که به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا بعد از دو سال، تحصیلات خود را در خودِ این کشورها ادامه دهند. مزیت دیگر این است که امارات متحده عربی درست در کنار خلیج فارس قرار دارد و همین امر باعث می‌شود پرواز به ایران برای دیدار با خانواده راحت‌تر باشد.
 

StO-98-1600773174.jpg

 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!