تمام جزییات مربوط به آزمون آیلتس کامپیوتری

شما داوطلبان عزیز می‌دانید که می‌توانید آزمون آیلتس رابه صورت حضوری و یا رایانهای ارایه بدهید.
تمام جزییات مربوط به آزمون آیلتس کامپیوتری

 

بخش شنیداری، روخوانی و نگارش در تمام آزمون‌های آیلتس در یک روز انجام می‌شود. اما آزمون مهارت گفتاری می‌تواند حداکثر یک هفته قبل یا بعد از آزمون‌های دیگرانجام بگیرد.
تمام جنبه‌های دیگر آزمون‌ها دقیقاً یکسان است، چه به شکل حضوری انجام شود و چه به صورت رایانه‌ای:
•محتوا
• زمان بندی
• انواع سوال‌ها
•نمره‌بندی
• تحویل آزمون گفتاری
•فرمهای نتیجه آزمون
• تأیید نتایج

 

URtQ1z-1601118557.jpg

 

ویژگی‌های خاص آزمون آیلتس کامپیوتری


اکنون حدود ۳۰ سال است که آیلتس با مشخصه‌های زیر برای دستیابی به رویاهای کاری، تحصیلی و مهاجرتی در خدمت همگان است:
•    نتایج آزمون در عرض ۵-۳ روزاعلان می‌شود.
•    آیلتس کامپیوتری معمولا ۳ بار در روز و ۷ روز در هفته در دسترس شماست.

 

طراحی و کیفیت آزمون‌های آیلتس کامپیوتری


آیلتس از یک همکاری منحصر به فرد در بین۳ سازمان بینالمللی برخوردار است. شورای انگلیس، IDP ارزیابی زبان انگلیسی آیلتس استرالیا و کمبریج. در حالی که شورای بریتانیا و IDP: آیلتس استرالیا مدیریت تحویل آزمون، مدیریت آزمونگر، پردازش نتایج آزمون، هماهنگی و سایر جنبه‌های مرتبط با مراکز را انجام می‌دهند، ارزیابی کمبریج در تحقیق، توسعه آزمون و ارسال سوالات به تمام مراکز آیلتس نقش دارد. از آنجا که تولید و ارسال سوالات توسط یک شریک آیلتس کنترل می‌شود، استاندارد آزمون در تمام مراکز انجام آزمون یکسان است. این همچنین باعث ایجاد ثبات در رویکردی می‌شود که در ارزیابی مهارت‌های زبانی داوطلبان انجام می‌گیرد.

 

آزمون آیلتس کامپیوتری


این دقیقاً مثل آزمون حضوری است، با این فرق که به جای نوشتن پاسخ‌های خود روی کاغذ، آنها را روی رایانه تایپ می‌کنید.
اگر داوطلب این آزمون هستید، بخشهای شنیداری، روخوانی و نگارش را روی رایانه انجام خواهید داد، اما آزمون گفتاری در کناریک آزمونگر آموزش دیده آیلتس و به صورت حضوری برگزار می‌شود چون این موثرترین روش برای ارزیابی مهارت‌های گفتاری شماست.
درآزمون آیلتس کامپیوتری، به دلیل آزمون‌های زیاد و در تاریخ‌های مختلف حق انتخاب شما خیلی بیشتر است.

 

zB4AHk-1601118667.jpg

 

نحوه انجام آزمون آیلتس کامپیوتری


با مراجعه به https://takeielts.britishcouncil.org/take-ielts/prepare/computer-delivered-ielts/how-it-works، می‌بینید که فیلمهایی برای داوطلبان آزمون تدارک دیده شده که به آنها کمک می‌کند با چگونگیانجام بخش شنیداری، روخوانی و نگارش در رایانه آشنا شوند؛ همچنین این فیلم‌ها به داوطلبان نشان می‌دهد که موقع آزمون چگونه از گزینه راهنما، یادداشت برداری یا برجسته‌سازی متن استفاده کنند. راهنمایی‌های ارائه شده در این فیلم‌ها به اندازه کافی شما داوطلبان را با مراحل مختلف این آزمون آشنا می‌کند.

 

آمادگی برای آیلتس کامپیوتری با کمک آزمونهای آزمایشی


اکنون می‌توانید آزمون آیلتس آزمایشی خود را با رایانه انجام دهید. بهتر است بدانید که به منظور بهبود سطح انگلیسی شما در این آزمون‌ از طیف وسیعی از مطالب عملی استفاده شده است.
نمونه سوالات آزمون به شما کمک می‌کند تا با تشخیص و انتخاب گزینههای صحیح برای آزمون آماده شوید. این نمونه مطالب درباره بخش‌های شنیداری، روخوانی و نگارش به شما ایدهای منطقی می‌دهد.
برای آگاهی از کیفیت و نحوه انجام آزمون‌های آیلتس، به شما پیشنهاد می‌شود در آزمون رایگان آیلتس که به صورت رایانه ای ارایه داده شده شرکت کنید.

 

نحوه ثبت نام آزمون دهندگان برای آزمون آیلتس کامپیوتری


آزمونهای آیلتس توسط بسیاری از کشورها در سراسر جهان انجام می‌شوند که امکان دسترسی به این سازمان‌ها و موسسات، از طریق ورود به سایت آنها به راحتی فراهم می‌شود.
اما شما داوطلب عزیز می‌توانید آزمون رایانهای خود را به کمک یکی از مراکز آزمون آیلتس در ایران به راحتی رزرو کنید، از جمله:IDP آیلتس ایران
•    هنگامی که آزمون آیلتس خود را بصورت آنلاین رزرو می‌کنید، می‌توانید با کارت اعتباری خود هزینه آن را بصورت آنلاین یا بصورت آفلاین و از طریق سپرده بانکی و یا مرکز آزمون پرداخت کنید.
•    شماهمچنین باید یک نسخه رنگی اسکن شده روشن از گذرنامه یا کارت شناسایی ملی خود را بارگذاری کنید.
•    مرکز آزمون چند روز قبل از آزمون، یک ایمیل تأیید با مشخصات آزمون شما ارسال می‌کند؛ پس حتما از درستی آدرس ایمیل خود اطمینان حاصل کنید.

 

7aP_Yj-1601118800.jpg

 

هزینه آزمون


هزینه آزمون آیلتس کامپیوتری در هر کشور متفاوت است. مشاور دانشجوییIDP هزینه آزمون کشور شما را با توجه به نرخ ارز محلی‌تان به شما اعلان می‌کند؛ در غیر اینصورت لازم است با نزدیکترین مرکز آزمون خود تماس بگیرید.

 

چگونگی ثبت‌نام در آزمون

 
مشاور دانشجوییIDP شما می تواند با ارائه راهنمایی‌های مفید و لازم در انتخاب تاریخ و مکان آزمون کمک‌تان کند.

 

نحوه اعتراض به نتیجه آزمون


چنانچه به نتیجه آزمون خود اعتراض دارید، می‌توانید ظرف شش هفته از تاریخ آزمون برای تجدید نظر و به عنوان تحقیق مجدد در مورد نتایج آزمون‌تان، به مرکز آزمون درخواست بدهید. برای این منظور لازم است هزینه استعلام را بپردازید که اگر اعتراض‌شما بجا باشد و بعد از تجدید نظرامتیازآزمون‌تان تغییر کند، به طور کامل بازپرداخت می‌شود. توجه داشته باشید که آزمونگران آیلتس کامپیوتری از دستورالعمل‌های دقیق ارزیابی پیروی می‌کنند وروند آزمون آیلتس بالاترین رویههای کنترل کیفیت را دارد.
 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!