دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم و آموزش عالی : دانشگاه آلتو فنلاند

ممکن است از برخی موارد فنلاند کشور عجیبی بنظر برسد. درواقع، همینطور هم هست. این کشور که میزبان رقابت‌های فوتبال باتلاقی و دارای بیشترین سرانه گروه‌های هِوی‌متال در جهان است، مردمش در زمستان در آب‌های یخ غوطه‌ور می‌شوند و از طرفداران سونا هستند. فنلاند کشور منحصر به فرد، شاد و به‌روزی است که در یک قالب نمی‌گنجد. اما در یک کلام: فنلاند برای همه مناسب است.
دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم و آموزش عالی :  دانشگاه آلتو فنلاند


سرزمینی با جاذبه‌ها و جذابیت‌های فراوان


فنلاندی‌ها به معقولیت و مرد عمل بودن مشهور‌اند. در واقع، بالاترین رده‌های مقایسه‌های بینالمللی در زمینه آموزش، برابری، ایمنی و کیفیت زندگی متعلق به این سرزمین است. مردم فنلاند قابل‌اعتماد‌اند و به دیگران اهمیت می‌دهند. آنها مردمی سخت‌کوشند و هرگز تسلیم شرایط سخت نمی‌شوند.
این راز قدرت و جذابیت فنلاند است و شما می‌توانید خودتان تمام اینها را در دانشگاه آلتو تجربه کنید. با ورود به این دانشگاه خواهید دید که فناوری، طراحی، خلاقیت و فرهنگ استارت‌آپ در فنلاند چقدر مهم است. این کشور به خاطر مهندسین کلاس جهانی، معلمان فناوری، معماران، طراحان و هنرمندانش در کل دنیا شناخته شده است. 
همچنین خواهید دید که اگرچه فنلاند یکی از پیشرفتهترین کشورها در زمینه فناوری است، طبیعت نقش اساسی در زندگی روزمره و هویت فنلاندی‌ها دارد و شما حتی در شهرها هم خود را از طبیعت خیلی دور نمی‌بینید.
فنلاندی‌ها و بازدیدکنندگان به یک اندازه دریای بالتیک، مجمع‌الجزایر، دریاچهها و جنگل‌هایی را دوست دارند که در کنار فراهم کردن امکان چیدن آزادانه توت و قارچ، می‌توان در آنها  پیادهروی، دوچرخه‌سواری و اسکی کرد و یا دوید.

 

lzoeDP-1611055384.jpg

 

داستان دو شهر


آیا می‌خواهید در قلب جایی که همه این اتفاق می‌افتد باشید؟ به دانشگاه آلتو، واقع در اسپو، به فاصله فقط ۱۰ دقیقه از هلسینکی، در پویاترین و آرام ترین منطقه فنلاند بیایید که یک منطقه شهری با جمعیت ۱/۱ میلیون نفر در سواحل دریای بالتیک است.
در این شهر می‌توانید با پیاده روی، دوچرخه‌سواری یا حمل و نقل عمومی، به راحتی رفت و آمد کنید. خوبست بدانید، بسیاری از افراد از سراسر جهان به دلیل سهولت زندگی و آرامش، هلسینکی را به خانه خود تبدیل کرده اند. فنلاندی‌ها به خوبی انگلیسی صحبت می‌کنند، به خصوص در دانشگاه‌ها.
پردیسهای آلتو نمونه‌های خوبی از طبیعت چند جانبه فنلاند است: احاطه شده در بین زندگی پر جنب و جوش شهری و طبیعت آرام، شرکت‌های بزرگ و استارت‌آپ‌های جالب؛ و این همه جاذبه، در کنار فرصت‌های عالی برای ورزش و فرهنگ. اگر می‌خواهید با افراد جالب آشنا شوید، در رویدادهای مهم شرکت کنید و یا با مناطق اطراف شهر آشنا شوید، بدانید که فرصت‌ها در اینجا بی پایان است. از طرف دیگر، اگر دوست دارید در آرامش زندگی کنید، این شهر پر از مکان‌هایی الهام بخش برای مطالعه، لذت بردن از فضای باز و استراحت را به راحتی برایتان فراهم می‌کند.

 

zTd_wC-1611055418.jpg

 

تنوع زندگی در دانشگاه آلتو


جامعه چند بُعدی آلتو به دلیل شبکه‌ها و فضای باز و بینالمللی‌اش شناخته شده است و زندگی دانشجویی چند‌جانبه‌ای شامل رویدادها، باشگاه‌ها و تفریحات متنوعی را ارائه می‌دهد. هلسینکی و اسپو کارهای بی پایانی را برای شرکت در آن و یا تماشا فراهم می کنند، آنهم اغلب به صورت رایگان یا با تخفیف دانشجویی. شما در اینجا می‌توانید در یک فستیوال غذا یا جشنواره فیلم شرکت کنید، به سونا بروید و در میدان اصلی بازار شنا کنید، هنرهای مسحورکننده را به نظاره بنشینید و یا در یک کافه نوشیدنی بنوشید. نکته مهم اینکه فنلاندی‌ها در هر فرصتی قهوه می‌نوشند: مردم این کشور بزرگترین مصرف‌کنندگان قهوه در جهان‌اند!

 

94Czdo-1611055441.jpg

 

پیشینه دانشگاه


دانشگاه آلتو یک دانشگاه چندرشته‌ای است و پردیس اصلی آن در اوتانیمی، در اسپوی فنلاند، قرار دارد. این دانشگاه که در واقع نامش ادای احترام به زندگی و کار معمار فنلاندی آلوار آلتو است، هسته سایت اصلیش، اوتانیمی، در یک پارک قرار دارد که توسط همین معمار طراحی شده است. هدف تأسیس این موسسه ایجاد یک دانشگاه نوآورانه جدید با ترکیب علم و فناوری، تجارت و اقتصاد، طراحی و هنر بود.
دانشگاه آلتو دارای شش مدرسه با حدود ۲۰۰۰۰ دانشجو و ۴۵۰۰ پرسنل است كه ۴۰۰ نفر از آنها استاد هستند و حدود ۳۰ درصد کارمندانش از خارج از کشور با این دانشگاه همکاری می‌کنند.
دورههای این دانشگاه در رشته‌های هنر، طراحی و معماری؛ فناوری شیمیایی؛ تجارت؛ مهندسی برق؛ مهندسی؛ و علوم ارائه می‌شود (در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا).
محوطه دانشگاه و مناطق اطراف آن محل استقرار مقرهای بزرگترین شرکتهای فنلاند و همچنین شرکتهای کوچکتر است. 

 

NX-wqz-1611055461.jpg

 

فرصتی طلایی برای تأثیرگذاری


آیا دوست دارید تأثیر مثبتی روی مسائل اجتماعی بگذارید؟ در این صورت، آلتو مکان مناسب شماست. دانشجویان در این دانشگاه مصمم هستند که با طراحی، فناوری و تجارت، دنیا را به مکان بهتری تبدیل کنند و این دانشگاه به شایستگی بهترین فرصت‌ها را برای‌شان فراهم می‌کند. برای تضمین آینده خود، این موقعیت طلایی را شکار کنید!
 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!