دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم و آموزش عالی : دانشگاه آلبرگ و طیف گسترده‌ای از برنامه‌های تحصیلی

دانشگاه آلبرگ (AAU)، واقع در سه شهر بزرگ دانمارک، طیف گسترده‌ای از برنامه‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد. این دانشگاه از بدو تأسیس در سال ۱۹۷۴، درصدد تامین دانشجویان خود از نظر علمی، تعامل فرهنگی و توسعه شخصی بوده و علیرغم اینکه دانشگاهی کاملا جوان است، در حال حاضر در میان بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های بینالمللی جهان قرار دارد.
دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم و آموزش عالی : دانشگاه آلبرگ و طیف گسترده‌ای از برنامه‌های تحصیلی

AAU تلاش می‌کند تا موقعیت خود را بهتر کند و در سال‌های اخیر موفق به جابجایی لیستهای بین‌المللی رتبه‌بندی دانشگاه‌ها شده است. بیشتر لیستهای رتبه بندی نام این دانشگاه را در خود دارند و بنابراین AAU در بین ۱۷۰۰۰ دانشگاه جهان، جزو ۲٪ برتر است.
این دانشگاه با بیش از ۲۰۰۰۰ دانشجو، همه ساله تقریباً ۱۰٪ از دانشجویان خود را از بین داوطلبان بینالمللی، از کشورهای مختلف جهان، گزینش می‌کند و تقریباً ۲۰۰۰ کارمند هیات علمی و حدود ۱۴۰۰ کارمند اداری/ فنی دارد.

 

روش مطالعه AAU تحسین بین المللی را برانگیخته است


AAU از بسیاری جهات منحصر به فرد است اما یک نکته اصلی روش مطالعه این دانشگاه به نام "مدل آلبرگ" و عبارت از یادگیری مبتنی بر مسئله (PBL)" است. این روش از نظر ملی و بینالمللی بسیار مورد احترام است. همه ساله دانشجویان دانشگاه آلبرگ در هر دو زمینه پروژه عملی و تحقیقات گروهی جایگاه علمی و اجتماعی مهمی به دست می‌آورند: (http://www.en.aau.dk/education/problem-based-learning/).

 

Vo8gYi-1611865590.jpg

 

پردیس دانشگاه آلبرگ، یک شبکه متمرکز


دانشگاه آلبرگ یک دانشگاه دانمارکی است که عمدتا در آلبرگ دانمارک واقع شده و دارای پردیسهایی در آلبرگ، ازبرگ و کپنهاگ است؛ چند سال پیش پردیس آلبرگ توسط سازمان Business Insider، به عنوان شادترین شهر اروپا لقب گرفت. آلبرگ، علاوه بر اینکه یک شهر عالی برای کار و تحصیل است، بر ارائه یک شبکه بزرگ برای کارکنان و دانشجویان خود نیز متمرکز است؛ در اصل از طریق PBL در این دانشگاه می‌توان با دانشجویان، تحقیقات و صنایع ملی و بینالمللی ارتباط نزدیکی برقرار کرد.

 

NlErVd-1611865636.jpg

 

آزمایشگاههای پیشرفته و همکاری نزدیک با صنعت


AAU در حال حاضر مشخصات خود را به عنوان یک نهاد تحقیقاتی و پژوهشی پویا و ابتکاری با جهت گیری نسبت به جهان پیرامون خود و ادغام با آنها رو به توسعه است. این دانشگاه با تعهد مداوم نسبت به رشد و تعالی، تجارب عالی آموزشی را در طیف گسترده‌ای از رشته‌های دانشگاهی ارائه می‌دهد. برای جزئیات بیشتر در مورد AAU می‌توانید به صفحه وب AAU مراجعه کنید: http://www.en.aau.dk/about-aau/

 

دانشکده‌های آلبرگ


این دانشگاه ۷۶ برنامه تحصیلی در مقطع کارشناسی و ۱۱۲ برنامه در زمینه تحصیلات تکمیلی ارائه می‌دهد که چندین مورد از آنها به زبان انگلیسی است. پنج دانشکده دانشگاه آلبرگ عبارتند از:
• دانشکده علوم انسانی
• دانشکده فنی IT و طراحی
• دانشکده علوم اجتماعی
• دانشکده مهندسی و علوم
• دانشکده پزشکی

 

MXcb0m-1611865664.jpg

 

هر یک از این پنج دانشکده که مدارس خاص خود را دارند و برای آماده‌سازی دانشجویان برای دوره کارشناسی ارشد و دکتری طراحی شده‌اند، دوره کارشناسی تمام وقت را در طول سه سال تکمیل می‌کنند: آنهم با آموزشی در سطح عالی ِعلمی و بینالمللی. از آنجا که دوره دکترا شامل برنامه‌های متمرکز بر آموزش محققان است، دانشجویان به طور مستقل به تحقیق خود می‌پردازند و به طور فعال در جامعه تحقیقاتی آلبرگ نقش دارند.
تمام برنامه های تحصیلی در AAU مبتنی بر الگوی منحصر به فرد آموزش و یادگیری است: مدل مبتنی بر مسئله و پروژه در زمینه چالش‌های زندگی واقعی، در واقع همان "مدل PBL" یا "مدل Aalborg" است که قبلا به آن اشاره شد. این مدل در سطح ملی و بینالمللی به عنوان یک مدل یادگیری پیشرفته و کارآمد شناخته شده و جایگاه علمی محکمی دارد.
دانشگاه آلبرگ از نظر تحقیق در زمینه فناوری سلامت، ارتباطات الکترومغناطیسی، انرژی، علوم کامپیوتر، اقتصاد نوآوری و مطالعات مقایسهای رفاه در بین دانشگاه‌های برجسته جهان قرار دارد.
 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!