۶ مورد ضروری که هر زبان‌آموز انگلیسی باید به آن مجهز باشد

برای دهه‌ها، دانشمندان به دنبال روشی ایده‌آل برای کمک به آموزش دانش‌آموزان چند زبانه بودند. سرانجام، همه نتیجهگیری‌ها یک چیز را نشان دادند: بهترین روش، یک رویکرد همه کاره است که در آن زبان‌آموز فرماندهی فرآیند یادگیری را بر عهده بگیرد و به یک سخنران فعال تبدیل ‌شود؛ حتی اگر در هر جمله چندین اشتباه داشته باشد.
۶ مورد ضروری که هر زبان‌آموز انگلیسی باید به آن مجهز باشد

دو زبانه شدن به این معناست که در یک زبان دیگر غوطه‌ور شوید، آن را جزئی از زندگی روزمره خود کنید و یاد بگیرید که حتی افکارتان هم به آن زبان باشد. تنها وقتی دیگر نیازی به ترجمه هر کلمه‌ای به زبان مادری خود نداشته باشید تا واقعاً آنچه را که می‌گویید یا می‌شنوید درک کنید، می‌توان گفت که بزرگترین جهش را در روند یادگیری خو د به دست آورده‌اید.
تکنیک خاصی وجود ندارد که بتوانید خود را کاملاً در زبان انتخابی خود غرق کنید. بخشی از این ماجراجویی، عبارت از کشف چیزهایی است که برای‌تان فایده دارد و همچنین عوض کردن عادت‌های مغزتان، تا بتوانید به زبان دوم خود فکر کنید.
در این نوشتار، ما شش مورد ضروری را که هر زبان‌آموز برای داشتن یک فرایند یادگیری موثر، سرگرم کننده و غنی به آن نیاز دارد، بررسی خواهیم کرد:

 

۱. دیکشنری آنلاین


داشتن یک فرهنگ لغت آنلاین می‌تواند کلید دستیابی به استقلال در استفاده از زبان باشد چون به شما کمک می‌کند تا از واژگانی که در دوره‌های انگلیسی آموخته‌اید فراتر بروید. اگر در حال نوشتن متن، مکالمه آنلاین یا اظهارنظر در مورد یک ویدیوی یوتیوب هستید، و معادل انگلیسی کلمه مورد نیاز خود را به خاطر نمی‌آورید، دانستن اینکه کجا می‌توانید به دنبال پاسخ باشید کلید حل این مشکل است.
Dictionary.com و Thesaurus.com و وبسایتهایی مثل Linguee، فرهنگ‌های جامعی هستند که می‌توانند به شما کمک کنند.

 

Rnh94D-1606041990.jpg

 

۲. یک برنامه عالی برای یادگیری زبان


با این سرعت روزافزون زندگی، تعداد کمی از مردم وقت دارند که هفته‌ای یک یا دو بار، ولو برای یک یا دو ساعت در کلاس بنشینند، به یک درس گوش بدهند و سپس تکالیف خود را انجام دهند. برنامه‌های یادگیری زبان می‌توانند به ما در تسریع روند یادگیری، آشنایی با زبان و تبدیل شدن به زبان‌آموزان فعال کمک کنند.
زمانی که درس انگلیسی می‌خوانید، براحتی اجازه می‌دهید کمرویی و ترس از شکست بر شما غلبه کند. به همین دلیل با صدای بلند نمی‌خوانید، به ندرت به زبان انگلیسی صحبت می‌کنید و در‌عوض فقط در کلاس منفعلانه ساکت می‌نشینید، یادداشت می‌کنید و گوش می‌دهید. البته، دروس زبان می‌تواند واقعاً مفید باشد و در روند یادگیری شما راهنمایی‌هایی ارائه دهد. اما این را بدانید که مهارت انگلیسی توسط شخص دیگری به شما داده نمی‌شود، این خودتان هستید که باید با اشتباهات، با تمرینات و با بکار بردن زبان به شیوه خود، آن را کسب کنید.
اپلیکیشن‌های یادگیری زبان به شما کمک می‌کنند اهداف مشخصی را تعیین کنید‌، واژگان خود را یاد بگیرید و اشتباهاتی را مرتکب شوید که لازمه ارتقای زبان انگلیسی شما به مراحل بعدی است.

 

87F04T-1606042025.jpg

 

۳. زندگی در بستر انگلیسی‌زبان/ یک کتاب عالی


زبان آموزان انگلیسی نسبت به کسانی که زبان‌های "کمیاب" را می‌آموزند یک مزیت دارند. به خصوص اگر شما در اروپای غربی یا قاره آمریکا زندگی می‌کنید، چون در زندگی روزمره با این زبان روبرو هستید: از شعار گرفته تا فرهنگ پاپ. حجم مطالب انگلیسی و میزان بهره‌مندی از زبان در یک کشور انگلیسی‌زبان، فقط با گشتن شما در اطراف چنین محیطی، یادگیری زبان انگلیسی را آسان‌تر از یادگیری زبانی می‌کند که در زندگی روزمره هیچ اثری از آن نمی‌بینید.

اگر از مطالعه لذت می‌برید، به دنبال کتابفروشی‌هایی بگردید که کتب زبان‌اصلی دارند و از آنها دیدن کنید. به خصوص اگر از نظر تسلط زبانی در حد متوسط باشید، خواندن می‌تواند برای آموزش، یک روش بسیار لذتبخش باشد. اگر دوست دارید خواندن را بخشی از فرایند یادگیری زبان خود قرار دهید، اما هنوز درک بسیار محدودی از زبان دارید، به دنبال کتاب‌های کودکان یا رمان های YA باشید که نثری ساده و روان دارند.

 

6kt792-1606042047.jpg

 

۴. حق اشتراک در یک سرویس پخش دائمی


همانطور که در بالا ذکر شد، شما زبان‌آموزان می‌توانید از مقدار خیلی زیاد و باورنکردنی نمایشها و فیلم‌های تلویزیونی آمریکایی و بریتانیایی استفاده کنید؛ اصلا چطور است که یکبار دیگر Game of Thrones را تماشا کنید، اما اینبار با زیرنویس انگلیسی؟
با عضو شدن در یکی از این سرویس‌ها، به منظور تمرین و استفاده از آن به عنوان یک فرصت یادگیری، ضمن متوقف و تکرار کردن برنامه‌های تلویزیونی یا فیلمها در بخش‌های کوچک، می‌توانید در زبان غوطه‌ور شوید و به نحوه استفاده افراد بومی از آن برای صخبت‌کردن عادت کنید.

 

0o73By-1606042067.jpg

 

۵. انجمن‌های زبان‌آموزی


به صورت آنلاین یا آفلاین، داشتن جامعه‌ای از زبان‌آموزان که بتوانید نکاتی را با آنها در میان بگذارید، با آنها تمرین کنید و از حمایت‌شان برخوردار شوید، می‌توانید به شما در استفاده بهتر از زبان کمک کند و در عین حال به پشتکار و انگیزهتان دوام ببخشد.
اگر به دنبال انجمن های آنلاین یادگیری زبان هستید، گروه‌های فیسبوک را بررسی کنید، به یک ساب‌رِدیت بپیوندید یا هشتگ‌های مرتبط توئیتر را جستجو کنید. انجمن‌های یادگیری آفلاین را می‌توان در کلاس‌ها، "کافه‌های زبان" و کلوپ‌های کتاب هم پیدا کرد؛ اما به جای همه این موارد می‌توانید به یک شریک خوب مکالمه تکیه کنید.

 

۶. ذهنیت درست


یادگیری زبان دوم یک فرایند مادام العمر است. ممکن است در این مسیر، شش ماه، دو سال یا پنج سال با سطح تسلط کامل دوزبانه فاصله داشته باشید؛ صبور باشید و تسلیم نشوید. بیاموزید که از مسیر زبان‌آموزی لذت ببرید، از اشتباهات خود درس بگیرید و با انتخاب اهداف غیر واقعی خود را دلسرد نکنید.
 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!