۵ فیلمی که باید در نوروز امسال ببینید!

برای یادگیری زبان انگلیسی چقدر از وقت خود را به تماشای فیلمهای زبان اصلی اختصاص می‌دهید؟ آیا به فیلم و سریال‌های انگلیسی به عنوان یکی از راه‌های سریع یادگیری زبان اعتقاد دارید؟ آیا در تعطیلات نوروزی امسال برنامه‌ای برای تماشای فیلم‌ها و سریالهای مورد علاقه خود داشته‌اید؟
۵ فیلمی که باید در نوروز امسال ببینید!

بی‌شک تماشای فیلم زبان انگلیسی می‌تواند یکی از روش‌ های بسیارموثردر یادگیری و تقویت زبان انگلیسی باشد زیرا انگلیسی به‌کاررفته در فیلم‌ها و سریال‌های انگلیسی به زبان انگلیسی‌ای که در واقعیت از آن استفاده می‌شود نزدیک‌تر بوده و از همه مهم ‌تر گویش به ‌کاررفته نیز به گویش واقعی نزدیک‌تر است. فیلم سرشار از مکالمه های دنیای واقعی بوده و کلمه ها را در قالب جمله های کاربردی به شما می آموزد و از همه مهم تر شما را با فرهنگ کلامی و گفتاری آن کشور آشنا می کند. این یک واقعیت است که افرادی که فیلم و سریال‌های زبان اصلی زیادی می‌بینند حداقل در دو مهارت گفتاری Speaking  و شنیداری Listening از سایرین قوی‌تر هستند. 
 ویژگی های دیداری فیلم انگلیسی باعث می شود زبان را بهتر یاد بگیرید و به شما کمک می کند با حالت های بدن یا همان زبان بدن آشنا شوید. جذابیت و سرگرمی فیلم باعث می شود از آموختن لذت ببرید و به این ترتیب بدون خستگی زمان بیشتری را برای یادگیری صرف کنید.
در این مقاله سعی داریم شما را با ۵ فیلم به زبان انگلیسی که ایام نوروز فرصت مناسبی برای تماشای آن ها می باشد آشنا کنیم. با ما همراه باشید.


۱- فیلم هری پاتر

مجموعه فیلم‌های هری پاتر که شامل هشت فیلم می‌باشد براساس کتاب‌های داستانی هری پاتر نوشته شده است. این فیلم‌ها داستان پسر نوجوانی به نام هری پاتر است که در زمان تولدش، جادوگر شیاطین به نام ولدمورت، مادر و پدر جادوگرش را به قتل رسانده‌ است. داستان این هشت فیلم، دشمنی‌ها و جنگ‌های او و ولدمورت است. این مجموعه فیلم‌ها برای یادگیری و تقویت زبان انگلیسی عالی است چون با تم کودکان ساخته شده و به گونه ای تلفظ ها و لغات ادا می شوند که حتی  کودکان ۸ تا ۱۲ ساله نیز می‌توانند براحتی متوجه داستان فیلم بشوند. هری پاتر سری های مختلفی دارد و به شما پیشنهاد می کنیم حتما قسمت های مختلف آن را ر تعطیلات نوروزی تماشا کنید.
 

aUdmdh-1553935029.jpg


۲- فیلم The Queen

چنانچه علاقه‌مند به داستان‌های تاریخی و واقعی هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم تا این فیلم را حتما ببینید و لذت ببرید. فیلم the Queen یا ملکه، یک تم تاریخی داشته و بر اساس یک داستان واقعی مربوط به خانواده سلطنتی بریتانیا و ملکه ساخته شده است و شما در این فیلم با لهجه بریتیش آشنا می‌شوید. موضوع کلی فیلم، واکنش خانواده پادشاهی انگلستان به مرگ پرنسس دیانا میباشد. عبارات به کار رفته در این فیلم بسیار رسمی و کاربردی می باشند و با لهجه کاملا بریتانیایی ادا می شوند. این فیلم جوایز متعدد زیادی از جمله آکادمی ادواردز، اکادمی فیلم انگلستان و گلدن گلوب را از آن خود کرده است.
 

qDzyL5-1553935090.jpg


۳- فیلم دزدان دریای کارائیب

داستان فیلم در دریای کاراییب رخ می‌دهد که ماجراهای عده‌ای دزد دریایی را روایت می‌کند. این فیلم در سه قسمت مختلف ارائه شده است و نه تنها بسیار سرگرم کننده می باشد بلکه با یک لهجه آمریکایی ولی شمرده، عبارات و اصطلاحات روزمره ای را به کار می‌برد که شما قطعا در مکالمات روزمره زبان انگلیسی به آنها نیاز پیدا خواهید کرد. در این فیلم بازیگران مطرح بسیاری از جمله جانی دپ در نقش اصلی، خاویر باردم و اورلاندو بلوم ایفای نقش می‌کنند.
 

TVtHRw-1553935150.jpg


۴- فیلم The Hateful Eight

فیلم هشت نفرت انگیز، محصول سال ۲۰۱۵ از کارگردان نابغه تاریخ Quentin Tarantino می باشد. داستان این فیلم با تم اکشن-معمایی است و مطمئنا شما عاشق فیلم‌نامه خواهید شد چون کارگردانی همچون کوینتین تارانتینو این فیلم را کراگردانی  کرده است. فیلم به شدت بر روی یادگیری زبان شما تاثیر خواهد داشت. بطور کلی فیلم های تارانتینو برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار مفید هستند در حالیکه در آنها عمدتا اصطلاحات بومی های آمریکایی-انگلیسی ارائه می شود.
 

S6mvg2-1553935723.jpg


۵- فیلم Aliens invasion

 فیلم محصول سال ۲۰۱۷ یک فیلم تخیلی-اکشن بوده که در آن دوران آخر الزمان تداعی می شود. تم فیلم بسیار آرام ولی پرهیجان دنبال می شود، مکالمات آن بدلیل تمرکز بالا در ارائه، باعث ماندگاری کامل در ذهن شما می شوند. اگرعلاقه مند به تماشای این سبک فیلم های تخیلی ترسناک هستید به شما پیشنهاد می کنیم تماشای این فیلم زیبا را از دست ندهید.

 

استفاده از فیلم و سریال همواره به عنوان یکی از بهترین و موثرترین روشهای یادگیری زبان انگلیسی مطرح بوده است. برای استفاده موثر از این روش، اول از همه ژانری از فیلم را انتخاب کنید که برایتان جذابیت دارد چرا که قرار است این فیلم یا سریال را چندین بارتماشا کنید. بار اول فیلم را از اول تا آخر ببینید و تنها از آن لذت ببرید. این به شما فرصت میدهد که با داستان آشنا شوید، با شخصیتها ارتباط برقرار کنید زیرا وقتی به هدف یادگیری زبان، فیلم را تماشا میکنید ذهنتان درگیر داستان نخواهد بود. در مرحله ی بعدی یک بخش از فیلم، مثلا بیست دقیقه را انتخاب و بدون زیر نویس تماشا کنید. در این مرحله، هدف تقویت مهارت شنیداری شماست. حالا با زیرنویس انگلیسی همان بخش را ببینید و میزان درکتان از آن را با زیرنویس چک کنید. برای بار سوم همان بخش فیلم را با زیرنویس انگلیسی ببینید و لغات و اصطلاحاتش را در یک دفترچه بنویسید و با استفاده از دیکشنری معنی آنها را در بیاورید. سعی کنید جملاتی که در فیلم میشنوید را به ذهنتان بسپارید وعینا در موقعیتهای مشابه از آنها استفاده کنید. تماشای فیلم مناسب قطعا به تلفظ شما نیز کمک قابل توجهی خواهد کرد. شنیدن دقیق لغات انگلیسی به شما کمک خواهد کرد که نحوه ی تلفظ کلمات را بشنوید و با آن ها آشنا شوید و می دانید که بازیگران فیلم ها در دیالوگ های خود از اصطلاحات و جملات محاوره ای بسیاری استفاده می کنند و هر کدام از آنها لهجه خاص خود را دارند. لذا با تماشای  فیلم ها شما هم speaking  و هم listening خود را می توانید تقویت کنید.

 


 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!