۱۴ سوال متداول در ماژول اسپیکینگ و رایتینگ آزمون PTE

همان طور که می‌دانید بخش‌های اسپیکینگ و رایتینگ آزمون PTE از جمله بخش‌هایی است که بیشتر متقاضیان در آن مشکل دارند. حقیقت این است که ما روزانه با سوالات متعددی از سوی زبان‌آموزان در این بخش‌ها مواجه هستیم. به همین منظور تصمیم گرفتیم تا در این مقاله از مجله دیاکو، لیستی از سوالات متداولی که روزانه با آنها سر‌و‌کار داریم برای شما مطرح کنیم(به طور خاص در دو بخش اسپیکینگ و رایتینگ). اگر می‌خواهید پاسخ سوالتان را بگیرید، تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.
۱۴ سوال متداول در ماژول اسپیکینگ و رایتینگ آزمون PTE


۱.در بخش اسپیکینگ چه سوالاتی ممکن است مطرح شود و چقدر زمان در اختیار داریم؟


در آزمون PTE Speaking پنج نوع سوال وجود دارد که عبارتند از تکرار جملات، بازگویی سخنرانی، خواندن متن با صدای بلند، شرح تصویر و پاسخ به سوالات کوتاه.
لازم است بدانید کل این بخش در حدود ۳۰ تا ۳۵ دقیقه طول می کشد.


۲.آیا برای تشخیص بهتر نرم‌افزار لازم است تا با لهجه بومی صحبت کنیم؟


باید بگوییم این یک برداشت کاملاً نادرست است. نرم افزار رتبه‌بندی آزمون PTE قادر است تا لهجه‌های مختلف انگلیسی را درک کند. پیشنهاد می‌کنیم در حین تمرین برای آزمون PTE تا حد امکان با لهجه خود صحبت کنید. حتی اگه لهجه خاصی هم ندارید، مهم نیست. فقط مطمئن شوید که شفاف صحبت می‌کنید تا این نرم افزار بتواند آنچه را که می گویید به خوبی تشخیص دهد.

 

4vx29w-1580904812.jpg


۳.آیا باید از جملات پیچیده استفاده کنیم؟


توصیه می‌کنیم از جملات پیچیده غیرضروری استفاده نکنید، چراکه امکان اینکه اشتباه کنید افزایش پیدا می‌کند. دقت داشته‌باشید که نوشتار شما باید به قدر کافی مهارت شما را نشان دهد، اما نباید در نمایش این مهارت اغراق کنید.


۴.آیا برای روان بودن اسپیکینگ لازم است تا سریع صحبت کنیم؟


به هیچ عنوان سعی نکنید به زور سریع صحبت کنید، چراکه به طور حتم این کار به انسجام و وابستگی گفتارتان آسیب می‌زند. تمرکز بیش از حد بر روی حفظ سرعتی سریع، می‌تواند باعث از بین رفتن پیوستگی گفتار و بیان جملاتی بی‌ربط شده و نمره خوبی در این بخش کسب نکنید. در عوض، سعی کنید بر روی حفظ ریتم یکسان و طبیعی تمرکز کنید.

 

J8MJnH-1580904912.jpg


۵.اگر عیناً سوالات تکرار جملات را تکرار نکنیم، آیا نمره از دست می‌دهیم؟


در این گونه سوالات حتی اگر یک کلمه یا چند کلمه جا بیندازید اما کماکان روان بودن را در مکالمه خود حفظ کنید، چندان مشکلی نخواهید‌داشت. چراکه تنها نمره content را از دست می‌دهید نه روان بودن!


۶.اگر بخواهیم نقل قولی از شخصی داشته‌باشیم، آیا دقیقاً باید از همان کلمات استفاده کنیم؟


نقل قول به این معناست که شما قرار است آنچه را که قبلاً توسط شخص دیگری گفته شده، تکرار کنید. بهترین کار این است که به آنچه در گفتار اصلی گفته شده، متعهد باشید. در غیر این صورت ، بهتر است آن را پارافریز کنید.

 

Ee2zB5-1580904946.jpg


۷.اگر هنگام نوشتن essay، محدوده مجاز کلمات رعایت نشود چه می‌شود؟


در راهنمای امتیازی پیرسون‌ صریحاً ذکر شده‌است که در آزمون PTE ، مقاله‌ها باید در محدوده ۳۰۰-۲۰۰ باشد. بنابراین، اگر این محدوده مجاز را رعایت نکنید، احتمالاً نمره این بخش را از دست می‌دهید.


۸.آیا داشتن دامنه واژگان گسترده به بهبود نمره کمک می‌کند؟


به یاد داشته‌باشید استفاده از کلمات سخت بدون درنظر گرفتن زمینه و متنی مناسب، بی‌فایده است. بنابراین، مطمئن باشید که هر کلمه‌ای که استفاده می‌کنید، معنی آن برای شما واضح است.
تلاش کنید از تکرار خودداری کنید و زبانی که استفاده می‌کنید ترجیحاً طبیعی و سرراست باشد.

 

UwRZQA-1580904968.jpg


۹.برای اینکه آزمون PTE کاملاً برایمان روشن و واضح شود، چه مهارت‌هایی لازم داریم؟


روان بودن مکالمه! شما باید بتوانید با کمترین مکث و توقف صحبت کنید. برای این کار پیشنهاد می‌شود بیشتر اوقات به زبان انگلیسی صحبت کنید تا به مرور اسپیکینگ شما روان شود. البته توجه داشته باشید در این بین، نباید تلفظ صحیح لغات را نادیده بگیرید.
فراموش نکنید که حتماً  معلومات خود را در زمینه گرامر و واژگان به روز کنید.


۱۰.اگر در قسمت essay، مقدمه و نتیجه‌گیری را ننویسیم، چه می شود؟


براساس ساختار پیشنهادی پیرسون، مقاله شما باید دارای مقدمه، بدنه و نتیجه‌‌گیری باشد. بنابراین، بهتر است برای کسب نمره بالا در این بخش، حتماً این فرمت را رعایت کنید.

 

13JSab-1580904992.jpg


۱۱. چگونه می توانیم حداکثر نمره را در بخش رایتینگ PTE کسب کنیم؟


برای این بخش از آزمون PTE لازم است به انسجام، ساختار و قالب‌بندی جملات توجه کنید.


۱۲.آیا مکث طولانی در بخش اسپیکینگ، تاثیر منفی در نمره این بخش دارد؟


به خاطر داشته‌باشید که اگر بیش از ۳ ثانیه مکث کنید، میکروفن به طور خودکار خاموش می شود و دیگر صدای شما ضبط نمی شود. پس تا حد امکان بیش از ۳ ثانیه مکث نکنید.

 

Z3oWXi-1580905020.jpg


۱۳.آیا لازم است در بخش شرح تصویر تمام جزئیات موجود در تصویر را توضیح دهیم؟


در این قسمت پیشنهاد می‌کنیم که اطلاعات خود را محدود به جزئیات مرتبط و مهم تصویر کنید. تلاش کنید به ذکر جزئیاتی بپردازید که اساسی به نظر می‌رسند.


۱۴.فرمت رایتینگ آزمون PTE چگونه است؟


در ماژول رایتینگ آزمون PTE، دو نوع سوال اساسی مطرح می‌شود:
خلاصه‌نویسی متن: در این بخش شما باید برای متن داده‌شده یک خلاصه بنویسید. تلاش کنید تمام جنبه‌ها و نکات ضروری این بخش را رعایت کنید. دقت داشته‌باشید که خلاصه شما نباید بیش از ۷۵ کلمه باشد. کل زمانی که در این بخش در اختیار دارید، ۱۰ دقیقه است.
نوشتن مقاله: در این قسمت، شما می‌بایست مقاله‌ای در حدود ۳۰۰-۲۰۰ کلمه، براساس موضوع داده‌شده در مدت ۲۰ دقیقه بنویسید.


در آخر...


اگر می‌خواهید نمره‌ای بالا در این آزمون بگیرید، حتماً از قبل به اندازه کافی با سوالات با کیفیت تمرین کنید. اکیداً پیشنهاد می‌کنیم پیش از آزمون اصلی چندین بار در آزمون ماک PTE شرکت کنید تا با فرمت سوالات و فضای آزمون آشنا شوید. به این ترتیب، در روز آزمون دارای بالاترین سطح آمادگی خواهید‌بود.

 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!